15 Temmuz 2011, Cuma 13:40:52

THY KABİN AYAĞA KALKTI!

Türk Hava Yolları, kabin ekiplerinin üniforma yakalarında kurum tarafından verilen rozet, bröve ve isimlik haricinde rozet kullanımını yasakladı, Atatürk ve Türk bayrağı rozeti takarak uçuşa gidenlerin rozetleri alındı. Kabin ekipleri ayağa kalktı...
  • Bu memleketi hanzo ve Atatürk düşmanlarından koru Allahım.
  • ayp size ya bu kurulul size bir iş vermiş bir kariyer vermiş sizin yaptıgınıza bakın maem çok memnun degilsiniz bırakın bu işi daha iyisi varsa orda çalışın arkadaşım neden yaygara yapıyorsunuz ben 21 03 2011 tarihinde agrı ankara severini yapan bir arkadaşa sizi özelleştirecekler demiştim onun cevabı o zaman işi bırakacagını söyledi bana bırakıpta ne yapacak evde örgümü örecek hava yapmayın ALLAH aşkına işe girinceye kadar kuzu oluyorsunuz işe girdikten sonra kurt olmaya çalışıyorsunuz . çok mert birisi varsa içinizden gitsin yönetime ama yok sizler ancak ekmek yediniz bir kuruma böyle çamur atarsınız size çok kısa bir şey söylüyorum ADAM GİBİ ÇALIŞIN
  • Bak yine okudugunu anlamamissin. (Ama ben sabirliyim anlatirim).. Yanlis derken zaten sokturmeyi kastetmistim. ikinci yanlis derken ise zorla taktirmayi kastediyorum.. (hadi simdi cumle icinde kullanalim pekissin).. ben kimseye hakaret etmeden sakin sakin bir seyler anlatmaya calistim ama aldigim hakaretlerin bini bir para oldu. Ayip oldu. kelime hazinesi yetersizliginden mi yoksa tiynet meselesi mi bilmiyorum ama ayip ettiniz. tartismaya, elestiriye konusmaya kapali oldugunuzu soylemek zorundayim. tartismiyorsunuz, maalesef okumuyorsunuz. bu tartismalar esnasinda ciddi bilgi yanlislari tesbit ettim (konusmak isterseniz anlatirim sonra) ssevginizi anliyorum bu sevginin yogunlunu anliyorum ama bunun baskalarina karsi nefrete donusmesini. yok
  • Ben bu rozetleri 75(YETMİŞBEŞ) yıldır takıyorum.Bu'' doğru''dur.Bunu söktürmak ''yanlış' 'tır.Doğruya yanlış diyorsun.Ne yanlış adamsın be ya.Onlar benim üniformamın bir parçasıdır.Şerefle takmaya devam edeceğim.Kime mi güveniyorum?DAMARLARIMDAKİ ASİL KANA!!!hadi sana güle güleeee..
Türk Hava Yolları, 12 Temmuz’da ‘Kabin Ekibi Üniforma Kullanımı’ yönetmeliğini revize etti.  Son dönemlerde kabin ekiplerinin,  kılık-kıyafet ve makyaj kriterlerinin dışına çıkması üzerine hazırlanan yeni yönetmelikte, frapan ve simli makyajlar yapılmaması, pastel renklerde makyaj malzemesi kullanılması, kızıl kırmızı ve platin sarısı renkli saçların kullanılmaması konusunda uyarılarda bulunuldu.

Revize edilen yönetmelikte kabin ekiplerinin üniforma eteklerinde kısaltma ve daraltma yapmaları da yasaklanırken etek boyunun diz kapağının bitimine kadar olması gerektiği vurgulandı.
 
Kabin ekibi üniforma kullanımı yönetmeliğinde en çok tepki çeken bölüm ise rozet kullanımıydı. Ceket ve yelek yakasında Türk Hava Yolları tarafından verilern rozet, bröve ve isimlik haricinde rozet kullanılmaması konusunda kabin ekipleri uyarılırken yeni yönetmeliğe uyulup uyulmadığının  kontrolü, Ekip Kontrol Amirliği’nde yapılmaya başlandı.
 
Uçuşa Atatürk  ve Türk bayrağı rozeti ile gelen kabin ekiplerinin rozetleri söküldü ve bir daha takmamaları konusunda uyarıda bulunuldu.
 
THY Kabin Hizmetleri Başkanı Emine Lim imzalı karara kabin ekiplerinin tepkisi gecikmedi. THY ortak mail havuzunda, Atatürk ve Türk bayrağı rozetlerinin yasaklanmasına tepkiler çığ gibi büyüdü. 
 
İşte THY uçuş ekibinin yeni yönetmelği ve değişikliğine tepki veren bazı kabin personelinin ortak mail havuzunda dile getirdikleri:

 
 


©AirportHaber Özel
 
 
THY KABİN AYAĞA KALKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (178)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bu memleketi hanzo ve Atatürk düşmanlarından koru Allahım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ayp size ya bu kurulul size bir iş vermiş bir kariyer vermiş sizin yaptıgınıza bakın maem çok memnun degilsiniz bırakın bu işi daha iyisi varsa orda çalışın arkadaşım neden yaygara yapıyorsunuz ben 21 03 2011 tarihinde agrı ankara severini yapan bir arkadaşa sizi özelleştirecekler demiştim onun cevabı o zaman işi bırakacagını söyledi bana bırakıpta ne yapacak evde örgümü örecek hava yapmayın ALLAH aşkına işe girinceye kadar kuzu oluyorsunuz işe girdikten sonra kurt olmaya çalışıyorsunuz . çok mert birisi varsa içinizden gitsin yönetime ama yok sizler ancak ekmek yediniz bir kuruma böyle çamur atarsınız size çok kısa bir şey söylüyorum ADAM GİBİ ÇALIŞIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bak yine okudugunu anlamamissin. (Ama ben sabirliyim anlatirim).. Yanlis derken zaten sokturmeyi kastetmistim. ikinci yanlis derken ise zorla taktirmayi kastediyorum.. (hadi simdi cumle icinde kullanalim pekissin).. ben kimseye hakaret etmeden sakin sakin bir seyler anlatmaya calistim ama aldigim hakaretlerin bini bir para oldu. Ayip oldu. kelime hazinesi yetersizliginden mi yoksa tiynet meselesi mi bilmiyorum ama ayip ettiniz. tartismaya, elestiriye konusmaya kapali oldugunuzu soylemek zorundayim. tartismiyorsunuz, maalesef okumuyorsunuz. bu tartismalar esnasinda ciddi bilgi yanlislari tesbit ettim (konusmak isterseniz anlatirim sonra) ssevginizi anliyorum bu sevginin yogunlunu anliyorum ama bunun baskalarina karsi nefrete donusmesini. yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben bu rozetleri 75(YETMİŞBEŞ) yıldır takıyorum.Bu'' doğru''dur.Bunu söktürmak ''yanlış' 'tır.Doğruya yanlış diyorsun.Ne yanlış adamsın be ya.Onlar benim üniformamın bir parçasıdır.Şerefle takmaya devam edeceğim.Kime mi güveniyorum?DAMARLARIMDAKİ ASİL KANA!!!hadi sana güle güleeee..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000