16 Haziran 2015, Salı 14:16:17

THY kabin amiri o virüse yakalandı

Türk Hava Yolları Kabin Amiri Selda Durmaz, Afrika uçuşunda kaptığı sıtma virüsünden dolayı yoğun bakımda tedavi altına alındı.
  • 2 arkadaş daha hastane de imiş...bilgisi olan var mı.??
  • Uçaklarla ilgili lüzumsuz teknik tartışmalar,filolar arası gereksiz iddialaşmalar,kokpit-kabin çekişmesi,bilgi paylaşmaya değil ukalalık yapmaya yönelik açıklamalar,hakaretamiz ifadeler,eğitim ve kültür seviyesi sorunlarını açığa vuran yorumlar,tepeden bakan yaklaşımlar,akıl karışıklığı,egoizm ve kendini bilmezlik.Saymakla bitmez.Yazık... Allah Rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Çözüm:Türk sağlık sektörünün tropikal hastalıklarla ilgili bilgi birikimini ve teşhis-mücadele yeteneklerini artırması,daha çok adam yetiştirmesi,hala yoksa,ülkenin ana giriş-çıkış kapısı İstanbul'da bununla ilgili bir Merkez kurması.Sağlık Bakanlığının buna öncülük etmesi,özel hastanelerin personelini bu konuda eğitim almaya mecbur etmesi ve de THY'nin, Afrika ülkelerindeki sıtma çeşitlerine karşı etkili tabletleri düzenli şekilde ithal etmesi,dönüşte tüm personeli tek tek sağlık kontrolünden geçirmesi.Ayrıca, kritik destinasyonlardan gelen her yolcuya ısı taraması yapılması.
  • Sayin dunyada kabin memurlari ister yat afrikada ister git gel yap ister 330, 737, 380 ,321 ucagin kapilari acildikten sonra bir sinek girdikten sonra ne anlam kaldi sadece git gele Onemli olan en yuksek tedbirler alinmali
  • Kaybettik kendisini, mekanı cennet olsun..

Türk Hava Yolları Kabin Amiri Selda Durmaz, Afrika ülkesi Nijerya'da sinek ısırması sonucu sıtma virüsüne yakalandı. Başlangıçta grip teşhisi konulan genç kabin amirinin sonra sıtma olduğu ve virüsün iç organlarında ilerlediği ortaya çıktı. 

THY’de görev yapan Kabin Amiri Selda Durmaz, sıtma virüsü sebebiyle yaşam savaşı veriyor. Bahçelievler’de özel bir hastanede tedavi altına alınan genç kabin amirinin, yüksek oranda virüs bulunan kanı komple değiştirildi.

Airporthaber'in edindiği bilgiye göre bir süredir yoğun bakım ünitesinde ölüm kalım savaşı veren Selda Durmaz'ın, hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Halen doktor kontrolünde tutulan THY kabin amirinin, kanının sürekli değiştirilerek tedavi sürecine devam edileceği öğrenildi.

AFRİKA’DA VİRÜS RİSKİ YÜKSEK

THY’nin özellikle bulaşıcı hastalık riski yüksek olan Afrika uçuşlarında uçucu ekipler, aşı ve çeşitli korunma yöntemleriyle bulaşıcı hastalıklara karşı tedbir alıyor. Ancak bütün tedbirlere rağmen THY’de zaman zaman uçucu ekipler sağlık sorunları yaşayabiliyor.
Geçtiğimiz yıl da Afrika’dan dünyaya yayılan ebola virüsü sebebiyle THY sıkıntılı günler yaşamış, uçucu ekipler için ek tedbirler uygulanmaya başlanmıştı.

©AirportHaber

THY kabin amiri o virüse yakalandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (140)

fatih ~ 3 yıl önce
2 arkadaş daha hastane de imiş...bilgisi olan var mı.??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GÖZLEM-ÖNERİLER ~ 3 yıl önce
Uçaklarla ilgili lüzumsuz teknik tartışmalar,filolar arası gereksiz iddialaşmalar,kokpit-kabin çekişmesi,bilgi paylaşmaya değil ukalalık yapmaya yönelik açıklamalar,hakaretamiz ifadeler,eğitim ve kültür seviyesi sorunlarını açığa vuran yorumlar,tepeden bakan yaklaşımlar,akıl karışıklığı,egoizm ve kendini bilmezlik.Saymakla bitmez.Yazık... Allah Rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Çözüm:Türk sağlık sektörünün tropikal hastalıklarla ilgili bilgi birikimini ve teşhis-mücadele yeteneklerini artırması,daha çok adam yetiştirmesi,hala yoksa,ülkenin ana giriş-çıkış kapısı İstanbul'da bununla ilgili bir Merkez kurması.Sağlık Bakanlığının buna öncülük etmesi,özel hastanelerin personelini bu konuda eğitim almaya mecbur etmesi ve de THY'nin, Afrika ülkelerindeki sıtma çeşitlerine karşı etkili tabletleri düzenli şekilde ithal etmesi,dönüşte tüm personeli tek tek sağlık kontrolünden geçirmesi.Ayrıca, kritik destinasyonlardan gelen her yolcuya ısı taraması yapılması.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 3 yıl önce
Sayin dunyada kabin memurlari ister yat afrikada ister git gel yap ister 330, 737, 380 ,321 ucagin kapilari acildikten sonra bir sinek girdikten sonra ne anlam kaldi sadece git gele Onemli olan en yuksek tedbirler alinmali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
Kaybettik kendisini, mekanı cennet olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000