28 Haziran 2013, Cuma 10:30:02

THY JAPONYA’DA DEPREM

Türk Hava Yolları’nın Tokyo Müdürü Hasan Mutlu ani bir kararla görevden alındı. Mutlu, memur seviyesine düşürüldü...
  • Ben kendisini, Almaty'da tanıdım, sonra Tokyo'da izledim. Gördüğüm en düzgün en başarılı THY ülke müdürü idi. Hayırlısı olsun, bir garip durum. İki ülkede de cok başarılı ol, ulkeni, bayrağını ve firmanı bu kadar cok sev ve hizmet basına bunlar gelsin. Gercekten cok üzüldüm.
  • Nereli olduğunu boşverin. Rizeli veya Ankaralı. Bu nasıl bir yönetim mantığıdır biz ona bakalım.
  • Hasan bey'ın THY'ye çok büyük katkıları vardı,çok saygılı,mütevazi ve çalışkan biri.Çalıştigi her yerde de öyleydi.
  • Rizeli olmayan bir vatandaş evladıdır. Yerine ya Rizli olmazsa Trabzonlu bir karadenizli akraba veya köylü atanır artık. Gerçi Rizeli olsa idi TGS gibi bir yere Genel Müdürü olarak da atanırdı kesin. Yuhh artık..

Türk Hava Yolları Tokyo Müdürlüğü’nde sürpriz bir değişiklik yaşandı. 2011 yılı Eylül ayından bu yana Tokyo Müdürü olarak görev yapan Hasan Mutlu, ani bir kararla görevinden alındı. Hasan Mutlu’nun 2. Bölge Pazarlama ve Satış Başkanlığı’na memur olarak atanması şaşkınlıkla karşılandı. THY yönetiminin bu sürpriz kararının perde arkasında ne olduğu merak konusu olurken Mutlu’nun kurumdan ayrılabileceği iddia edildi.

Bu arada Hasan Mutlu’nun yerine vekaleten Osaka Müdürü Halil Günay’ın atandığı belirtildi.

1998 yılında Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki THY bilet satışta göreve başladıktan sonra Nijerya ve Lübnan gibi ülkelerde çeşitli görevlerde bulunan Mutlu, Tokyo müdürlüğü öncesinde 2007-2011 yılları arasında Kazakistan’ın başkenti Almatı’da müdür olarak görev yapmıştı. Mutlu, buradaki başarılı sürecin sonrasında 2011 yılı Eylül ayında THY Tokyo Müdürlüğü’ne atanmıştı.

©AirportHaber Özel

THY JAPONYA’DA DEPREM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Bir Bilen ~ 5 yıl önce
Ben kendisini, Almaty'da tanıdım, sonra Tokyo'da izledim. Gördüğüm en düzgün en başarılı THY ülke müdürü idi. Hayırlısı olsun, bir garip durum. İki ülkede de cok başarılı ol, ulkeni, bayrağını ve firmanı bu kadar cok sev ve hizmet basına bunlar gelsin. Gercekten cok üzüldüm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 5 yıl önce
Nereli olduğunu boşverin. Rizeli veya Ankaralı. Bu nasıl bir yönetim mantığıdır biz ona bakalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cok yazik ~ 5 yıl önce
Hasan bey'ın THY'ye çok büyük katkıları vardı,çok saygılı,mütevazi ve çalışkan biri.Çalıştigi her yerde de öyleydi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesin ~ 5 yıl önce
Rizeli olmayan bir vatandaş evladıdır. Yerine ya Rizli olmazsa Trabzonlu bir karadenizli akraba veya köylü atanır artık. Gerçi Rizeli olsa idi TGS gibi bir yere Genel Müdürü olarak da atanırdı kesin. Yuhh artık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000