21 Ağustos 2015, Cuma 08:45:06

THY İzmir'den Cenevre'ye uçacak

THY İzmir Bölge Satış Müdürü Hakan Nalbantlı, İzmir-Cenevre arası direk uçuşların kısa sürede başlayacağını açıkladı.
  • Izmir-Salzburg seferi yapsada cok güzel olur!
  • Gidip her gün sefer olsun diyen yok ki ama haftada 3 4 sefer fazla şehire de değil Londra Paris Roma Moskova Amsterdam ve Dubai seferi yapsalar çok çok iyi kâr ederler. Yoksa zamanla Etihad veya Qatar A320 A321 lerle THY transit yolcusunu kaçırır
  • Yavas ucsun rumuzlu arkadas ya sen ucucu degilsin ya da yalancısın. 7 senedir bu sirketteyim senin bahsettiğin gibi bir davranıs görmedim ve duymadım.2 pilot olduğumda ve Kaptanlığımda da tüm arkadaslarım short cut ve sürat istiyoruz.belki binde bir cıkan bir davranısı topluma mal edip meslektaslarının tümünü töğmet altında bırakmayı kendinize yakıştırıyorsanız aynı rumuzla yazmaya devam edin de okurken sizin yalancı ifadelerinizi okumayıp pas geçelim.
  • 22'08 00:49 yorumcu, inşallah thy yakında evlilik teklifi yapar :-)

Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER), THY Bölge Satış Müdürü Hakan Nalbantlı'yı ağırladı. Nalbantlı'nın yaptığı sektörel sunum öncesinde BATÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu, İzmir iş dünyasının direkt uçuş taleplerini gündeme getirdi. Kazançoğlu, "THY Türkiye'nin gurur kaynağı bir şirket. İstanbul önemli bir kavşak noktası durumunda. İzmir'e de önemli bir yatırım yapılarak dünya standartlarında iç hatlar terminali kazandırıldı. Ama kentimizi harekete geçirmek için daha çok sefer lazım. İş hayatının canlanması için direkt uçuşlar çok önemli. Direkt uçuş olmayınca İzmir'e maalesef siz de olsanız gelmezsiniz. Beklentimiz İzmir'e daha çok yardımcı olunması" diye konuştu. 

Uçuşlarda İzmir'in yurtdışı aktarma merkezi olması taleplerini değerlendiren Nalbantlı, yaz aylarında  İzmir'den Almanya'nın belli bölgelerine direk uçtuklarını, yakın zamanda ise Cenevre seferlerinin başlayacağını söyledi. Nalbantlı, "İzmir'den yurtdışına direk seferler başlatılması talebi mantıklıdır. Ben de bir yolcu olarak böyle olmasını isterim. Global bir havayoluyuz ve rakiplerimiz var. Dünya oyuncuları arasında bulunmak istiyoruz ve bu amaçla İstanbul pazarını biraz daha doyurmalıyız" diye konuştu.

THY'nin şu an orta vade hedefinin İstanbul'a desteklemek olduğunu ifade eden Nalbantlı,  "Mevcut 280 civarındaki uçak sayısını 2021'e kadar 436 uçak kapasitesine ulaştırmak istiyoruz. İzmir'den belli noktalara dış hat koyulması olamaz. Bir hattı HUB yapmanız için uçak koymalı, uçuş ve kokpit ekibi tahsis etmeniz lazım. Maalesef İzmir'de buraya uçak koysak bile görev alacak sayıda personel yok. Göndermek bir maliyettir. Sonuçta kar marjı düşünen bir şirketiz. İstanbul'da bile yolcuların yüzde 50'si dış uçuştan geliyor. İzmir kendi populasyonuyla uçakları dolduramıyor.  Olmayacak demiyorum ama bu altyapının oluşması lazım" dedi.  

THY İzmir'den Cenevre'ye uçacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Isimsiz ~ 3 yıl önce
Izmir-Salzburg seferi yapsada cok güzel olur!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 3 yıl önce
Gidip her gün sefer olsun diyen yok ki ama haftada 3 4 sefer fazla şehire de değil Londra Paris Roma Moskova Amsterdam ve Dubai seferi yapsalar çok çok iyi kâr ederler. Yoksa zamanla Etihad veya Qatar A320 A321 lerle THY transit yolcusunu kaçırır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Yavas ucsun rumuzlu arkadas ya sen ucucu degilsin ya da yalancısın. 7 senedir bu sirketteyim senin bahsettiğin gibi bir davranıs görmedim ve duymadım.2 pilot olduğumda ve Kaptanlığımda da tüm arkadaslarım short cut ve sürat istiyoruz.belki binde bir cıkan bir davranısı topluma mal edip meslektaslarının tümünü töğmet altında bırakmayı kendinize yakıştırıyorsanız aynı rumuzla yazmaya devam edin de okurken sizin yalancı ifadelerinizi okumayıp pas geçelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M. ~ 3 yıl önce
22'08 00:49 yorumcu, inşallah thy yakında evlilik teklifi yapar :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000