12 Eylül 2008, Cuma 09:12:33

THY İŞİ İNADA BİNDİRDİ!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin ve Genel Müdür Temel Kotil, dün akşam verilen iftar yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi. Karlıtekin, Avusturya ve Bosna Havayolları ihaleleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu.
  • alın tabide yanlız haberiniz olsun avrupada çalışanı köle gibi kullanamazsınız. adam, bu böyle sözleşmeye hukuğa EASA ya aykırı der çıkar gider sizde arkasından bakarsınız. zorbalık baskıcılıkta sökmez. burada ki gibi bişey uydurup iştende çıkaramazsınız ama belki çalışanınızın kıymetini anlarsınız sanmam ama
  • rumuz adlı rumuz kimsin bilmiyorum ama sen tk cıların ne ücret aldığını zannediyorsun.sallamadan önce bir incele lütfem emi,seni okuyunca binlerce tk cı sana küfür ediyordur..sıkışınca özelleştir,sen bence önce ATATÜRK ne yapmak istedi bugün neler oluyor onu anlamaya çalış,thy çalışanın emeğine ve bayrağa nasıl sahip çıkıyor anlamaya görmeye çalış(her şarta ve baskıya rağmen) ama sende bence o beyin yok
  • Candan efendi Ramazanda kafayı bulmuş, atmada Temelide geride bıraktı. Bkz. 2.resimde Temelin bakışı bunu gösteriyor. Ama yakında Temeldende atış rekoru duyarsak şaşmayalım. Ben defalarca yazıyorum bu Candanın tuzu kuru. Hiçbirşey umurunda değil. Hazır fırsatını bulmuşken o şovunun derdinde. At bakalım nereye kadar. Birde vatan millet sakarya aşka gelen arkadaşlar yokmu asıl onlar ifrit ediyor beni. Sanki dünyanın en mubarek işini yapmışlar gibi. İşi hemen maneviyata dayandırıyorlar.
  • THY ne imiş de haberimiz yokmuş. Son Kale rumuzu ile yazan yorumcu arkadaş güzel yazmış. Çalışana gelince para yok; ama bol keseden atmaya gelince dünyanın en zengin havayolu ( ! ). İnsan, sadece birtakım bağlantıları yüzünden eğitimini almadığı yerlere gelenlerin böyle saçma sapan yorumlarını okuyupta ağzı ile değilde başka yeri ile gülünce pek eğlenceli oluyor canım.Zaten sivil havacılığa bakınca başka neresi ile gülebilir insan?

THY İftarTHY Genel Müdürlük binasındaki VIP salonunda verilen iftar yemeği samimi bir sohbet havasında geçti. Özellikle Karlıtekin’in bir hayli keyifli olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Sohbet sırasında Türk Hava Yolları’nın son dönemde yakından takip ettiği yurtdışında havayolu şirketi alımı konusunda fikirleri sorulan Candan Karlıtekin, Avusturya Havayolları ihalesinden henüz vazgeçmediklerini özellikle vurguladı. İhale sürecine başvurmakta geç kalındığı için ihaleye katılma hakkının kaybedilmesine rağmen THY’nin umutlarını kaybetmediğini vurgulayan Karlıtekin, “ Biz ihaleye geç kaldığımızı biliyorduk. Onlar ısrarla başvurmamızı istediler. Biz de başvurumuzu yaptık. Ancak daha sonra sürece geç kaldığımız gerekçesiyle ihaleye katılamayacağımızı öğrendik. Ama, bu iş daha çok su götürür. 28 Eylül’de Avusturya’da parlamento seçimleri var. Neyin ne olacağı hiç belli olmaz. Biz henüz umudumuzu yitirmedik. Biz büyük düşünüyoruz. Mantıklı gelirse British Airways’i dahi alabiliriz. Önemli olan bizim için uygun şartların oluşmasıdır” dedi.

Avusturya Havayolları ihalesine geç kalındığı için ilk raundu kaybeden THY, umudunu yitirmezken talip olduğu bir diğer havayolu Air Bosna konusunda da üç talipli ile rekabet edecek.

Karlıtekin, Avrupa’ya açılmak için fırsat olarak gördükleri Air Bosna ihalesine büyük önem verdiklerini ifade ederek, Bosna pazarında yüzde 14’lük bir payı bulunan Air Bosna’nın üç kat daha kapasiteye çıkarılabilecek durumda olduğunu söyledi.

THY İftar

THY İftar

THY İŞİ İNADA BİNDİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

tech ~ 10 yıl önce
alın tabide yanlız haberiniz olsun avrupada çalışanı köle gibi kullanamazsınız. adam, bu böyle sözleşmeye hukuğa EASA ya aykırı der çıkar gider sizde arkasından bakarsınız. zorbalık baskıcılıkta sökmez. burada ki gibi bişey uydurup iştende çıkaramazsınız ama belki çalışanınızın kıymetini anlarsınız sanmam ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anka ~ 10 yıl önce
rumuz adlı rumuz kimsin bilmiyorum ama sen tk cıların ne ücret aldığını zannediyorsun.sallamadan önce bir incele lütfem emi,seni okuyunca binlerce tk cı sana küfür ediyordur..sıkışınca özelleştir,sen bence önce ATATÜRK ne yapmak istedi bugün neler oluyor onu anlamaya çalış,thy çalışanın emeğine ve bayrağa nasıl sahip çıkıyor anlamaya görmeye çalış(her şarta ve baskıya rağmen) ama sende bence o beyin yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airliner ~ 10 yıl önce
Candan efendi Ramazanda kafayı bulmuş, atmada Temelide geride bıraktı. Bkz. 2.resimde Temelin bakışı bunu gösteriyor. Ama yakında Temeldende atış rekoru duyarsak şaşmayalım. Ben defalarca yazıyorum bu Candanın tuzu kuru. Hiçbirşey umurunda değil. Hazır fırsatını bulmuşken o şovunun derdinde. At bakalım nereye kadar. Birde vatan millet sakarya aşka gelen arkadaşlar yokmu asıl onlar ifrit ediyor beni. Sanki dünyanın en mubarek işini yapmışlar gibi. İşi hemen maneviyata dayandırıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
avalon1166 ~ 10 yıl önce
THY ne imiş de haberimiz yokmuş. Son Kale rumuzu ile yazan yorumcu arkadaş güzel yazmış. Çalışana gelince para yok; ama bol keseden atmaya gelince dünyanın en zengin havayolu ( ! ). İnsan, sadece birtakım bağlantıları yüzünden eğitimini almadığı yerlere gelenlerin böyle saçma sapan yorumlarını okuyupta ağzı ile değilde başka yeri ile gülünce pek eğlenceli oluyor canım.Zaten sivil havacılığa bakınca başka neresi ile gülebilir insan?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000