30 Mayıs 2013, Perşembe 09:28:08

THY İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

Türk Hava Yolları nitelikli personel için Kırklareli Üniversitesi’yle işbirliğine gidiyor.
  • Kabinin kendine hayri yok diger universitelere mi destek verecek. Kapadokya universitesindenm gelenleri gorduk, cok kotulerdi. Onlar icin hicbir sey yapilmadi hasir alti edildi. Yonetim ve ona yakisan kaliteli mudurumuz ile durmak yok yola devam!
  • Son turlarını atıyor Temel. CEO olacak, see you.. Yakındır..
  • Yok ben kokpitle aynı kefeye koymuyorum. SHGM KOYUYOR.Yabancı dil yeterliliğini sadece lisansı olan teknisyenden ve pilottan istiyor ya bildiğin gibi. Onu referans almak zorunda kaldım!!!!!))).Birde tekniğin okeylediği uçağı uçurabiliyoruz bildiğin gibi.yoksa sokaktan alınanı uçak başı yaptırsak bak nasıl uçarsın ....
  • Temel bey nitelikli personelden bahsetmisken Anadolujet personelinede bir el atsaniz cok iyi olur. Sunexpress personelinden ve ucuslarindan cok sikayetciyiz. Bunlari da ucak icinde, cagri merkeziyle ve iletisim organlariyla bildiriyor, paylasiyoruz.Ankara'ya yaptiginiz yanlis yatirimdan biran once geri adim atmanizi bekliyiruz.

Havacılık sektörünün yükselen yıldızı Türk Hava Yolları artan kabin ekibi ihtiyacını daha nitelikli personelle takviye etmek için bu alanda önemli adımlar atan  Kırklareli Üniversitesi  ile işbirliğine gidiyor. Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanlığı ve Kırklareli Üniversitesi arasında yapılan “Kabin Ekibi Eğitimi ve İstihdamı” protokolüne göre Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri   önlisans programıyla kabin memurluğu alanında, donanımlı personel yetiştirilmesi hedefleniyor.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük VIP salonunda Kırklareli Üniversitesi ile Türk Hava Yolları arasında gerçekleşen eğitim protokolü imza törenine Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç katıldı.

Törende konuşan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil,  kabin ekipleri eğitim ve istihdamına son derece önem verildiğini belirtti. Bu önemli anlaşmanın, üniversite ve sanayi işbirliğinin geldiği son nokta olduğuna dikkat çeken Kotil, öğrencinin doğrudan sektör için yetiştirilmesinin çok orijinal bir örnek olduğuna dikkat çekti. Kotil,  “Protokolün Türk Hava Yolları’nın Kabin Memuru ihtiyacı en nitelikli insan kaynağı ile en donanımlı olarak sağlayacaktır. 2023 hedef ve vizyonumuz her alanda nitelikli personel ihtiyacı ile gerçekleşecektir” dedi.

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, yaptığı açıklamada Kırklareli Üniversitesi olarak iş hayatındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini, öğrencilerini de iş hayatının taleplerine göre yetiştirerek onları tam ve doğru olarak donanımlı hale getirmek istediklerini belirtti.

Bu program ile öğrencilerin, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünde teorik eğitimin yanı sıra uygulama ve staj imkânını da yakalayarak mezun olacaklarını ifade eden   Aykaç, “Doğrudan iş dünyası ile üniversitemiz işbirliğiyle el ele vererek bu önemli fırsatı havacılık sektörünün ihtiyaçlarına sunmuş olacağız” dedi.

Türk Hava Yolları’nın eğitimcilerinden de faydalanacakları bu programın, havacılık sektöründe profesyoneller yetiştirmeyi hedeflediğine dikkat çeken Kırklareli Üniversitesi Rektörü Aykaç, Türk Hava Yolları’nın çok ciddi bir okul olduğuna dikkat çekti.

Protokol ile adı sivil havacılıkta marka olan bir üniversite kanalıyla, eğitimlerini bilimsel bir çatı altında tamamlamış ve gerekli bilgi birikimi ile donanıma sahip insan kaynağıyla karşılanmış olacaktır. Bu işbirliğiyle Türk Hava Yolları, hizmet kalitesini arttırmak yolunda önemli bir adım atmış olmaktadır.THY İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Kabin ~ 5 yıl önce
Kabinin kendine hayri yok diger universitelere mi destek verecek. Kapadokya universitesindenm gelenleri gorduk, cok kotulerdi. Onlar icin hicbir sey yapilmadi hasir alti edildi. Yonetim ve ona yakisan kaliteli mudurumuz ile durmak yok yola devam!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 5 yıl önce
Son turlarını atıyor Temel. CEO olacak, see you.. Yakındır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Technic ~ 5 yıl önce
Yok ben kokpitle aynı kefeye koymuyorum. SHGM KOYUYOR.Yabancı dil yeterliliğini sadece lisansı olan teknisyenden ve pilottan istiyor ya bildiğin gibi. Onu referans almak zorunda kaldım!!!!!))).Birde tekniğin okeylediği uçağı uçurabiliyoruz bildiğin gibi.yoksa sokaktan alınanı uçak başı yaptırsak bak nasıl uçarsın ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankara personeli. ~ 5 yıl önce
Temel bey nitelikli personelden bahsetmisken Anadolujet personelinede bir el atsaniz cok iyi olur. Sunexpress personelinden ve ucuslarindan cok sikayetciyiz. Bunlari da ucak icinde, cagri merkeziyle ve iletisim organlariyla bildiriyor, paylasiyoruz.Ankara'ya yaptiginiz yanlis yatirimdan biran once geri adim atmanizi bekliyiruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000