19 Ocak 2012, Perşembe 08:57:24

THY İNTERNETİ 10 BİN METREYE ÇIKARDI

Türk Hava Yolları uçaklarında internet hizmeti başladı...
  • thy suçsuz yere hiçbir günahı olmadığı halde bazı personelini kendinden görmeyerek işten atıp insanları işşiz,ekmeksiz bırakmak konusunda gerçekten çok başarılı. bu konuda hakkını teslim etmek gerekiyor.thy yöneticileri size minnettarız bravo sizlere.eserinizle gurur duyun.
  • BAZILARININ GERÇEKTEN THY'DEKİ BASARISIZLIKLARI BAŞARI OLARAK GÖSTERMEDE ÜZERLERİNE YOK.HELAL OLSUN. YOLCU DOLULUK ORANLARI İNMİŞ %72 LERE,UÇUŞ GÜVENLİĞİNDE DÜNYADA 53 ÜNCÜ SIRADA(60 ŞİRKET İÇİNDEN) VE YILSONUNDA AÇIKLANACAK OLAN TAHMINI 500 MILYON TL NIN ÜZERİNDE ZARAR.DAHA SAYALIM MI ? AMA NE BAŞARI DEĞİL Mİ ? TEBRİK EDERİZ.....
  • bu kadar ah alan bir yonetim dunyada yoktur.sen baskalarina kadro acmak icin insanlarin ekmegiyle,istikbaliyle acimasizca oynadiktan sonra 1.olsan ne olur,olmasan ne olur.
  • BBC tabii ki gayet doğal olarak iyi,güzel şeyler söyleyecek THY hakında.BBC tv kanalı aldığı para karşılığında THY reklamlarını yaynlamıyor mu?adam senden kötü bahseder mi? havayolu sektöründe ne kadar yolcu taşıdığınızdan çok yüzde olarak yolcu doluluk oranınız çok önemlidir. thy için bu oran % 72 seviyelerindeydi en son ve çok düşüktür.30 milyon yolcu taşıyıp siz hala zarardaysanız ,kar edemiyorsanız boşuna zararına uçuyorsunuz demektir ve bu da çok fazla birşey ifade etmez siz para kazanamadıktan sonra.
Türk Hava Yolları, yolcularının uçuş sırasında da dünya ile iletişimini kurmasını sağlayacak olan ve Panasonic Avionics Corporation tarafından geliştirilen Global Communication Suite sistemi (GCS) ile, bu sisteme sahip uçaklarda sunduğu PLANET IFE platformu altında, yolculara kıtalararası uçuşlarda dünyada ilk olarak başlattığı canlı televizyon hizmetine yüksek hızlı kablosuz-wifi internet’i de ekledi.

Bir süre ücretsiz olarak Türk Hava Yolları yolcularının kullanımına sunulacak kablosuz-wifi internet ile, yolcular beraberlerinde getirmiş oldukları dizüstü ve tablet bilgisayarlar ile Iphone, Ipad, Blackberry vb. kablosuz ağ bağlantısı özelliğine sahip cihazlar vasıtasıyla kesintisiz olarak yüksek hızda internete erişebilecek, büyük boyutlu e-postaları gönderip alabilecek ve Virtual Private Network (VPN) bağlantısı gerçekleştirebilecekler.

Kullanımı çok kolay olan bu sistemden ücretli kullanıma geçildikten sonra da tüm yolcular kredi kartlarını kullanmak suretiyle uçuş sırasında alacakları kullanıcı adı ve şifreleriyle yararlanabilecekler. Yolcular kablosuz internetle birlikte, daha önceden yine dünyada ilk olarak aktif edilen koltuk arkasındaki ekranlardaki PLANET portal aracılığı ile dünyadan ve Türkiye’den son dakika haberlerin, Miles&Smiles üyelik hesapları ve müşteri hizmetleri ile ilgili online hizmetlere ulaşabilecekler; canlı TV yayınları izlemeye devam edebilecekler.

Türk Hava Yolları, 23 Eylül 2011 tarihinde Boeing’den teslim aldığı B777-300ER uçağı ile aktif ettiği canlı televizyon ile kıtalararası uçuşlarda bu hizmeti sağlayan dünyada ilk havayolu olmuştu.

PLANET GCS sistemi, halihazırda bir adet B777-300ER uçağında aktif olup bu sistemin Türk Hava Yolları filosunda yer alan diğer 11 adet Boeing 777-300ER ve 10 adet Airbus A330-300 uçaklarında da en kısa sürede aktif edilmesi planlamaktadır.
THY İNTERNETİ 10 BİN METREYE ÇIKARDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 6 yıl önce
thy suçsuz yere hiçbir günahı olmadığı halde bazı personelini kendinden görmeyerek işten atıp insanları işşiz,ekmeksiz bırakmak konusunda gerçekten çok başarılı. bu konuda hakkını teslim etmek gerekiyor.thy yöneticileri size minnettarız bravo sizlere.eserinizle gurur duyun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
BAZILARININ GERÇEKTEN THY'DEKİ BASARISIZLIKLARI BAŞARI OLARAK GÖSTERMEDE ÜZERLERİNE YOK.HELAL OLSUN. YOLCU DOLULUK ORANLARI İNMİŞ %72 LERE,UÇUŞ GÜVENLİĞİNDE DÜNYADA 53 ÜNCÜ SIRADA(60 ŞİRKET İÇİNDEN) VE YILSONUNDA AÇIKLANACAK OLAN TAHMINI 500 MILYON TL NIN ÜZERİNDE ZARAR.DAHA SAYALIM MI ? AMA NE BAŞARI DEĞİL Mİ ? TEBRİK EDERİZ.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu kadar ah alan bir yonetim dunyada yoktur.sen baskalarina kadro acmak icin insanlarin ekmegiyle,istikbaliyle acimasizca oynadiktan sonra 1.olsan ne olur,olmasan ne olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
BBC tabii ki gayet doğal olarak iyi,güzel şeyler söyleyecek THY hakında.BBC tv kanalı aldığı para karşılığında THY reklamlarını yaynlamıyor mu?adam senden kötü bahseder mi? havayolu sektöründe ne kadar yolcu taşıdığınızdan çok yüzde olarak yolcu doluluk oranınız çok önemlidir. thy için bu oran % 72 seviyelerindeydi en son ve çok düşüktür.30 milyon yolcu taşıyıp siz hala zarardaysanız ,kar edemiyorsanız boşuna zararına uçuyorsunuz demektir ve bu da çok fazla birşey ifade etmez siz para kazanamadıktan sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000