09 Ağustos 2012, Perşembe 14:56:12

THY İNDİRİMLİ TARİFELERİ KALDIRDI

Türk Hava Yolları (THY) Almanya’daki acentelerine geçtiği bir yazıda, 27 Temmuz itibari ile aile, gençlik ve öğrenci indirimlerinin kaldırıldığı bildirildi.
  • MIlletvekili uygulamalarinda da rakipleri ornek alirlarsa hayirlara vesile olsun demek lazim ,ama yapacaklara pek hayirli olmayacagi kesin vatandas arkada vekil business classta ,parali business yolcu yedekte...
  • Bunca yıldır uçağa biniyoruz biz görmedik böyle aile, öğrenci, gençlik indirimi vs. İyimiş valla yurtdışında yaşamak. Herşeyleri beleş. Tatile gel beleş. Uçağa bin beleş. Kaldırcaksın tabi o indirimi, biz enayi miyiz Türkiye'de yaşayan insanlar olarak... Ama yaşlılara indirim kalabilir, hürmetimiz sonsuz.
  • 'THY, ekonomik şartlar elverdiği ölçüde vatandaşlarımıza hizmet ve servisten ödün vermeksizin yardımcı olmaya devam edecektir.” Yazının son cümlesine dikkat edin lütfen...Hem global şirket olmaktan bahsediyorsunuz hem de sadece kendi vatandaşınıza hitaben bir açıklama yapıyorsunuz...
  • rgo sende kına yakarsın

THY'nin bir süre önce yaşlılara uygulanan indirimin kaldırılmasının ardından aile, öğrenci ve gençlere sağlanan fiyat avantajlarının Almanya ve Türkiye çıkışlı uçuşlarda uygulamadan kaldırılması bir çok acente gibi uçuşlarında THY’i tercih eden yolcuların da tepkisini çekti.

THY’nın, "acentelerimize önemli duyuru" başlığı ile geçtiği yazıda “DE-TR/ECN ve TR/ECN-DE ücret seviye ve kuralları 27 Temmuz 2012 ve 31 Mart 2013 tarihleri arasındaki biletlemeler ve kurallar ekteki gibi olmuştur. Yeni ücret seviye ve kurallarına göre en dikkat çekici değişiklik indirimlerde yaşanacaktır. Aile, gençlik ve öğrenci indirimleri kaldırılmıştır. Yeni bir business ücret sınıfı eklenmiştir (JX)” denildi.

Yaşlılara uygulanan indirimli fiyatların ardından, ailelere ve gençlere sağlanan avantajlı uçuşların kaldırılması ile ilgili sorumuza, THY'den yapılan açıklamada ise, şu bilgiler verildi:

”THY’nın yaşlı, aile, genç ve öğrencilere uyguladığı indirimler yüksek ücret sınıflarında kullanılan indirimlerdir. Ücret sınıflarında denkleştirme adına yapılan düzenleme, uygulanacak olan bir ücret politikasıdır. Aile, gençlik ve öğrenci indirimleri rekabet halinde olduğumuz diğer hava yolu şirketlerinde de yoktur. Sene içinde THY’nin bir çok özel indirimleri, promosyon ücretleri uygulanmaktadır. Genel olarak bakıldığında özel günlerde, yaz tatillerinde promosyon ücretlerimiz çokça vardır. THY, ekonomik şartlar elverdiği ölçüde vatandaşlarımıza hizmet ve servisten ödün vermeksizin yardımcı olmaya devam edecektir.” (Hürriyet)

THY İNDİRİMLİ TARİFELERİ KALDIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

vatandas ~ 6 yıl önce
MIlletvekili uygulamalarinda da rakipleri ornek alirlarsa hayirlara vesile olsun demek lazim ,ama yapacaklara pek hayirli olmayacagi kesin vatandas arkada vekil business classta ,parali business yolcu yedekte...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bu ne ya ~ 6 yıl önce
Bunca yıldır uçağa biniyoruz biz görmedik böyle aile, öğrenci, gençlik indirimi vs. İyimiş valla yurtdışında yaşamak. Herşeyleri beleş. Tatile gel beleş. Uçağa bin beleş. Kaldırcaksın tabi o indirimi, biz enayi miyiz Türkiye'de yaşayan insanlar olarak... Ama yaşlılara indirim kalabilir, hürmetimiz sonsuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkat ~ 6 yıl önce
'THY, ekonomik şartlar elverdiği ölçüde vatandaşlarımıza hizmet ve servisten ödün vermeksizin yardımcı olmaya devam edecektir.” Yazının son cümlesine dikkat edin lütfen...Hem global şirket olmaktan bahsediyorsunuz hem de sadece kendi vatandaşınıza hitaben bir açıklama yapıyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 6 yıl önce
rgo sende kına yakarsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000