05 Ekim 2010, Salı 16:12:18

THY İLE LUFTHANSA'NIN KUYRUK TEMASI!

Türk Hava Yolları’nın Gana’nın başkenti Accra’dan Lagos aktarmalı İstanbul seferini yapacak uçağı kalkış için hazırlandığı sırada Lufthansa’ya ait uçakla çarpıştı. Her iki uçakta da küçük çaplı hasar oluştu.
  • Türkiye'yi de bi afrika ülkesiyle kıyasladığınız için teşekkür ederiz...
  • demekki bu tip ihmalsizlikler sadece türkiiyede olmuyormuş
  • akli evvel bazi yorumcular THY ve TGS ye atfedecek bir kabahat bulurlar nasilsa oyle ya dunyanin obur ucundaki alandan da THY ve TGS sorumlu
  • Accra'daki havalimanında, yer hizmetleri veren firmanın hatası ile olan bu kazadan dolayı bilmem ne partisini suçlayabilecek kadar kafası çalışmayan biri misinizzz?

Türk Hava Yolları uçağı Gana’nın başkenti Accra’daki Kotoka Havaalanı’nda görünmez bir kaza yaşadı. Dün akşam kalkış için son hazırlıklarını yapan Türk Hava Yolları’na ait Airbus 340 tipi uçak, pist başına gitmek için push back yapmaya başladı. Bu sırada, yer hizmetleri çalışanlarının hatası yüzünden körüğe yanaşmak isteyen Lufthansa uçağı ile THY uçağının kuyruğu birbirine çarptı. Çarpışma sonrası her iki uçakta da küçük çaplı hasar oluştu. 

Kazadan sonra uçaklar teknik ekiplerce incelendi. Türk Hava Yolları uçağı, yaklaşık bir saat gecikmeli olarak kalkışını gerçekleştirdi.

Bu arada Ganalı sivil havacılık otoriteleri, apronda yaşanan kazanın sebebinin ne olduğuna ilişkin araştırmalarını sürdürüyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

 

THY İLE LUFTHANSA'NIN KUYRUK TEMASI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 8 yıl önce
Türkiye'yi de bi afrika ülkesiyle kıyasladığınız için teşekkür ederiz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
demekki bu tip ihmalsizlikler sadece türkiiyede olmuyormuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
akli evvel bazi yorumcular THY ve TGS ye atfedecek bir kabahat bulurlar nasilsa oyle ya dunyanin obur ucundaki alandan da THY ve TGS sorumlu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Accra'daki havalimanında, yer hizmetleri veren firmanın hatası ile olan bu kazadan dolayı bilmem ne partisini suçlayabilecek kadar kafası çalışmayan biri misinizzz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000