24 Ocak 2014, Cuma 10:35:54

THY İLE İLGİLİ ŞOK SES KAYDI!

Hükümet ile cemaat arasındaki kavga sonrası THY’nin Bank Asya’daki mevduatını çekme ihtimali belirince durum değerlendirmesi yapan cemaat lideri Fethullah Gülen ile bir başka kişi arasında yaşanan telefon görüşmesine ilişkin kayıtlar ortaya çıktı.
  • Sosyal demokrat benim.Simdi ben bu kavgadan cemaatin galip çıkmasını istemiyorum.neden derseniz bu adamlar gider ama cemaat asla
  • iPhone Uygulaması 25 Ocak 2014, Cumartesi 08:29:57 Sosyal demokrat görüşlü birisiyim ama oyumu AKP ye vermeyi düşünmeye başladım bu cemaatciler yüzünden bu defa....................cemaat denilen oluşumun bu kadar güçlenmesine kim izin verdi peki, ne istedilerse verdik diyen kişi kim hatırlamıyor musunuz??
  • CIA-MOSSAD gözetiminde örtülü operasyonların biricik kaynağı olan Afganistan'dan getirilen uyuşturucunun Türkiye üzerinden PKK ile Avrupa ve ABD'ye nasıl pazarlandığı çok yakında ortaya çıkacağı günler de yakın...
  • Dedik diyoruz THY ye "YABANCI YÖNETİCİLER" lazım

25 Aralık günü gerçekleşen telefon konuşmasında, telefonun diğer ucundaki isim Fethullah Gülen’e, THY’nin Bank Asya’daki parasını çekme olasılığından söz ediyor ve bu senaryonun gerçekleşmesi halinde bankanın zorda kalacağını iletiyor.

İşte o görüşmenin detayları:

- Aloo

- Fethullah Gülen: Efendim
- Efendim hürmet ederim. Bu Ali Bey’in işyeriyle alakalı bu büyük müşterilerden bir kaç tanesi almış yani almış şeylerini. Tabi o bayağı büyük. Bunlar içerisinde henüz belli olmayan THY var bir de Banka var. O da alırsa biraz zorlanacak gibi görünüyor. Acaba biz bu arkadaşlarla beraber olacağız birazdan onlarla böyle usturubuyla görüşsek böyle önde gelen olanları 2001’de olduğu gibi şeylerini yatırmalarını istesek uygun olur mu?

- Fethullah Gülen: Ben size demiştim o elinizdeki şeyler olmuyor mu?
- Onlar küçük kalıyor efendim.

- Fethullah Gülen: Öyle mi?
- Evet. Yani bu büyük. Bayağı büyük. Böyle yani bayağı bi arkadaşların da paniğe maniğe sevketmeden külli şeyin olması ancak o şeyleri kapatabilir.

- Fethullah Gülen: Var mı? yolu var mı onun?
- İşte efendim şu anda bazıları mesela şimdi ihtiyaçtır deyip kendileri aramış. ama biz bunu aşarız diye bir hafta içerisinde şey olmuş ama fakat şu andaki görüntü THY ne yapacak belli değil? Büyük. 300 küsur. Bir de o Banka’nın 300 küsur. Öyle büyük toplu şey yaparlarsa o şeymiş. yapma ihtimalleri çok yüksek şu anda. Çekme ihtimalleri.

- Fethullah Gülen: Ne yapılabilir?
- Efendim arkadaşlarla görüşerek, arkadaşlar bu yakın çevrelerin yani şeylerini oraya 2001’de olduğu gibi yatıracaklar.

- Fethullah Gülen: Mümkün mü o?
- İşte o daha önceden malumalleri yapmıştık zatıalinizin tensibiyle 2001’de.

- Fethullah Gülen: Yapın. Yapın. hiç ahesteler hissetmeden çarçabuk hemen yapın. Çarçabuk.
- Başüstüne efendim. Bir de efendim bugünkü şeyle alakalı, bugünkü Hüseyin Gülerce’nin yazısı o sulh mü o zatıalinizin bilgisi dahilinde mi yoksa kendiğilinden mi yazdığı bir şey?

- Fethullah Gülen: Hatırlayamadım. Nedir O?
- Efendim 3 şart koşuyor. 1. yolsuzlukların üzerine gidilsin diyor. Yani paralel yapı varsa onları tasfiye edebilir. 2. Dedikodu gıybet etmeyelim. Bu bütün ülkeyi rahatsız ediyor. Sulh yolunu teklif ediyor.

- Fethullah Gülen: Önemli değil.
- Başüstüne

- Fethullah Gülen: Haberim yok. Siz şimdi o meseleyi halledin. O meseleyi halledin.
- Başüstüne efendim. Hürmet ediyorum. Allah sağlık sıhhat versin.

HAMDİ TOPÇU NE DEMİŞTİ?

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY’nin Bank Asya’daki mevduatını çektiği şeklindeki iddialara şöyle cevap vermişti: “ Geçmişte olduğu gibi ortaklığımız hem yurtiçinde hem de yurtdışında para piyasasındaki gelişmeler ışığında çalıştığı tüm bankaların kredibilitesini, çalışma esaslarını gözden geçirerek gerekli aksiyonları alıyor. Mevcut prosedürlerimiz ışığında ilgili birimlerimiz paranın nerede olacağına ve olamayacağına karar veriyor. Son olayları bu açıdan değerlendirdiğimizde THY’nin herhangi bir kaybı söz konusu değildir.”

THY İLE İLGİLİ ŞOK SES KAYDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sosyal demokrat benim.Simdi ben bu kavgadan cemaatin galip çıkmasını istemiyorum.neden derseniz bu adamlar gider ama cemaat asla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
iPhone Uygulaması 25 Ocak 2014, Cumartesi 08:29:57 Sosyal demokrat görüşlü birisiyim ama oyumu AKP ye vermeyi düşünmeye başladım bu cemaatciler yüzünden bu defa....................cemaat denilen oluşumun bu kadar güçlenmesine kim izin verdi peki, ne istedilerse verdik diyen kişi kim hatırlamıyor musunuz??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pablo Escobar ~ 4 yıl önce
CIA-MOSSAD gözetiminde örtülü operasyonların biricik kaynağı olan Afganistan'dan getirilen uyuşturucunun Türkiye üzerinden PKK ile Avrupa ve ABD'ye nasıl pazarlandığı çok yakında ortaya çıkacağı günler de yakın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabancı Yönetici ~ 4 yıl önce
Dedik diyoruz THY ye "YABANCI YÖNETİCİLER" lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000