20 Haziran 2016, Pazartesi 09:24:00

THY ile cenaze taşıma protokolü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin THY ile yaptığı protokol gereğince cenazelerin uzak illere hava yoluyla taşınmasına başlanıyor.
  • Madem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi anlaşma yapmış. Kocaelinin havalimanı olan Cengiz Topel Havalimanından taşınsın. Kocaelililerdeki bu saw aşkı nedir ya! Bu arada merak edenlere KCO istasyonunda cenaze nakil aracı bulunmaktadır.
  • DİRİSİNİ GÖTÜREMEDİK BARİ ÖLÜSÜNÜ GÖTÜRELİM,SEVAPTIR.
  • İzmir Büyükşehir Belediye bu işi 3 yıldır yapıyor, taklit etmişler.
  • tamam da nerden? KCO-TZX seferi var sadece AJ'nin. Onunla mı yoksa SAW'a taşıyıp oradan mı? En önemli ayrıntıyı atlamış haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin THY ile yaptığı protokol gereğince cenazelerin uzak illere hava yoluyla taşınmasına başlanıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türk Hava Yolları(THY) arasında yapılan "Hava yolu Cenaze Taşıma Hizmeti Protokolü" uygulamaya konuluyor. Büyükşehir Meclisi'nde de onaylanan protokole göre belli mesafelerdeki cenazeler toprağa verilecekleri illere hava yoluyla gönderilecek. Uygulama 20 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından ilimizde vefat eden ancak başka illerde toprağa verilmesi istenen cenazeler için uzun süredir araçlarla nakil işlemi yapılıyordu. THY ile yapılan protokol gereğince kentimizden uzak illere gönderilecek cenazeler, hava yolu sayesinde daha seri ve kolay bir şekilde gönderilecek. Günübirlik ulaşımın sağlanabildiği illere cenazeler yine araçlar gönderilirken, özellikle Ankara'nın doğusunda kalan illere hava yoluyla ulaşım sağlanacak.

Havalimanı olmayan illerde en yakın ile hava yoluyla nakil yapılacak. Cenazenin gideceği ilin belediyesiyle irtibatı yine Büyükşehir Belediyesi kuracak. Cenazeye hava yoluyla yapılacak taşımada en fazla iki cenaze yakını eşlik edebilecek. Cenazenin yıkanma ve kefenleme işlemi yapıldıktan sonra gideceği ile götürülmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaştırılacak. Bunun için cenaze sahiplerinin 188 Cenaze Hizmetleri veya 3212094 numaralı telefonu aramaları yeterli olacak.

THY ile cenaze taşıma protokolü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Neden Saw ~ 2 yıl önce
Madem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi anlaşma yapmış. Kocaelinin havalimanı olan Cengiz Topel Havalimanından taşınsın. Kocaelililerdeki bu saw aşkı nedir ya! Bu arada merak edenlere KCO istasyonunda cenaze nakil aracı bulunmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KCO ~ 2 yıl önce
DİRİSİNİ GÖTÜREMEDİK BARİ ÖLÜSÜNÜ GÖTÜRELİM,SEVAPTIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzmir ~ 2 yıl önce
İzmir Büyükşehir Belediye bu işi 3 yıldır yapıyor, taklit etmişler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAW or KCO? ~ 2 yıl önce
tamam da nerden? KCO-TZX seferi var sadece AJ'nin. Onunla mı yoksa SAW'a taşıyıp oradan mı? En önemli ayrıntıyı atlamış haber

Yanıtla

Kalan karakter 1000
azıcık dikkat ~ 2 yıl önce
haberin son paragrafının 4. satırında saw'dan taşınacağı zaten yazmakta

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000