27 Şubat 2009, Cuma 23:34:01

THY İKİ YENİ UÇAK DAHA GETİRDİ

Bir uçağını Amsterdam’da kaybeden Türk Hava Yolları, özel business class donanımlı iki Airbus 321 tipi uçağı daha filosuna kattı.
  • Arkadaşlar bu CUBANA Airbus'ı sadece Kanada'dan Havanaya uçuşlarda kullanıyor. Londra aktarmada da Boeing 737 mevcut. Kalan uçuşlar Ilyuşin, Yak ve Tupolev ile. Ben bu şirket boeing ve airbus kullanmıyor demedim, tercih etmiyor dedim. Tercih eden firma Taca Cubana'dır.
  • Cubana IL-96 300'ler ile Avrupaya gelmektedirler. Elbette Cubana'da tıpkı TACA'daki gibi A320 bulunmaktadır ancak CUBANA IL ağırlıklı olmak üzere Tupolev ile Yakolevde kullanmaktadır.
  • Sevgili dostum sen politik işlerin farkında değilsin. Airbus dediğin firma AB üyesi birkaç ülkenin girişimi ile kurulmuştur. Elbetteki korumacı bir yaklaşım ile farklı markaların pazara girmesine izin vermeyeceklerdir. Şahsen bizde "üretici ülkeler" kategorisinde olsa idik (askeri ürünler hariç) bende IL markasını istemezdim. Sonuçta ben üretiyorum ben kazanıyorum. Ama sen politik oyunların farkında değilsin. Hakaret boyutunda yazmadığımı düşünüyorum, sana karşılık yazdım. Ayrıca yabancı dil sempatizanlığını bırak türkçe kullanıma bak.
  • sanal pilot kullandıgın kelimelere dikkat et, ben senin sahsında kotu bir kelime kullanmadım. Moderetore de sunu demek isterim hani hakaret iceren ifadeler yayınlanmayacaktı? Bunun bilmislikle alakası yok istatistiklere bak demek istedim aeroflotta bile toplam 30 civarı rus ucagı 60 ın uzerinde aırbus ve boeing var. Ayrıca cubana da da airbus var demek ki airbusa karsı degilmiş,kendinle çelişiyorsun. Sana soyleyecek hicbirsey yok artık sen zaten tum havayollarının yonetimlerinden ve teknik adamlarından daha iyi biliyorsun zaten. Sanal degil gercek pilotlara sor bakalım the real plane neye denir.

Türk Hava Yolları’nın 4 adet sipariş ettiği özel business class donanımlı uçaklarından ilki Ocak ayının son gününde filoya katılmıştı. Kingfisher Havayolları renklerine boyalı Airbus 321 tipi uçakların ikisi daha İstanbul’a geldi  Uçaklar TC-JMJ ve TC-JMK kuyruk tescillerini aldı. Uçakların en önemli özelliği “business” koltuk konfigürasyonuna sahip olmaları. 20 business, 158 ekonomi koltuk konfigürasyonu olmak üzere toplam 178 koltuk kapasiteli uçaklardaki eğlence sitemleri de mevcut tek koridorlu uçaklardan farklı olarak dizayn edildi.

 

THY, tek koridorlu orta menzil uçak alımlarında da uçak içi koltuk konfigürasyonuna önem verdiğini gösterirken, uçakların business bölümünde yer alan yatar koltuklarda bulunan görüntülü eğlence sistemi sayesinde yolcular, kişisel seçeneklerle ve yönetimle seyahatlerini daha keyifli hale getirebilecekler. Ayrıca ekonomi sınıfında yer alan koltukların tümünde bulunan görüntülü eğlence sistemi ise çok seçenek olanağı sağlayacak.


Airporthaber.com

THY İKİ YENİ UÇAK DAHA GETİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar bu CUBANA Airbus'ı sadece Kanada'dan Havanaya uçuşlarda kullanıyor. Londra aktarmada da Boeing 737 mevcut. Kalan uçuşlar Ilyuşin, Yak ve Tupolev ile. Ben bu şirket boeing ve airbus kullanmıyor demedim, tercih etmiyor dedim. Tercih eden firma Taca Cubana'dır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Cubana IL-96 300'ler ile Avrupaya gelmektedirler. Elbette Cubana'da tıpkı TACA'daki gibi A320 bulunmaktadır ancak CUBANA IL ağırlıklı olmak üzere Tupolev ile Yakolevde kullanmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sevgili dostum sen politik işlerin farkında değilsin. Airbus dediğin firma AB üyesi birkaç ülkenin girişimi ile kurulmuştur. Elbetteki korumacı bir yaklaşım ile farklı markaların pazara girmesine izin vermeyeceklerdir. Şahsen bizde "üretici ülkeler" kategorisinde olsa idik (askeri ürünler hariç) bende IL markasını istemezdim. Sonuçta ben üretiyorum ben kazanıyorum. Ama sen politik oyunların farkında değilsin. Hakaret boyutunda yazmadığımı düşünüyorum, sana karşılık yazdım. Ayrıca yabancı dil sempatizanlığını bırak türkçe kullanıma bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sanal pilot kullandıgın kelimelere dikkat et, ben senin sahsında kotu bir kelime kullanmadım. Moderetore de sunu demek isterim hani hakaret iceren ifadeler yayınlanmayacaktı? Bunun bilmislikle alakası yok istatistiklere bak demek istedim aeroflotta bile toplam 30 civarı rus ucagı 60 ın uzerinde aırbus ve boeing var. Ayrıca cubana da da airbus var demek ki airbusa karsı degilmiş,kendinle çelişiyorsun. Sana soyleyecek hicbirsey yok artık sen zaten tum havayollarının yonetimlerinden ve teknik adamlarından daha iyi biliyorsun zaten. Sanal degil gercek pilotlara sor bakalım the real plane neye denir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000