31 Ekim 2017, Salı 20:03:18

THY ICAO listesinde bir sıra daha yükseldi

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Ekşi, bu yılın temmuz ayında Revenue Passenger Kilometres (RPK) sıralamasında 13. sıraya yükseldiklerini bildirdi.
  • Keşke sadece bunları değil de, Türk Hava Yolları'nda çalışan ve Türk lisansı olan pilotların, şu an Türkiye dışındaki şirketlere kabul edilmediği gerçeğini paylaşsanız Twitter hesabınızdan. Tüm Dünya'da, ICAO ve EASA nezdinde rezil durumdayız, hala neleri konuşuyorsunuz? Aklımızla dalga geçmeyin Allah aşkına, resmen sürünüyoruz.
  • Kulun en önemli hakkı uyku hakkını yiyorsunuz Geçtim parasını pulunu
  • Sun express rpk si neden lufthansa group icinde, de thy da degil. Ortak sirket degil miyiz? Onlarin sertifikasi kullaniyor olabilr ama yinede bize de gelmesi lazim yari rpk...
  • USD BU RAKAMLARA YÜKSELDİ, BUGÜN 3,80.-TL NE YAZIKKİ THY BİLETLERİNİ SATINALABİLMEK ARTIK HERKES İÇİN PEK MÜMKÜN OLAMIYOR, UZAKDOĞU UÇUŞLARINI ÖRNEK ALIRSAK, QATAR AIRWAYS DEN KENDİME VE ARKADAŞLARIMA SON 2 - 3 AY İÇERİSİNDE ALDIĞIMIZ UZAKDOĞU BİLETLERİ 1450.-TL, 1550.-TL SINGAPUR AIRLINES DAN 1700.-TL ÖRNEK İSTERSENİZ PHUKET BİLETLERİ, KUALA LUMPUR, BANGKOK, SINGAPUR, HONG KONG GİBİ DESTİNASYONLARA UYGUN BİLETLER DENK GELEBİLİYOR 2018 İÇİNDE TATİL PLANLARI YAPILABİLİYOR, NE YAZIKKİ SON 10 YILDA EMIRATES KAMPANYALARINI KENDİ TATİL PLANLARIMA DENK GETİREMEDİM ANCAK ÇOK SAYIDA ARKADAŞIMI TAVSİYELERİMLE EMIRATES LE DEFALARCA UÇURDUM, ETIHAD HAKKINDA OLUMLU KONUŞAMAYACAĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM TÜM UÇUŞLARIM FİYASKOYLA SONUÇLANDI, 5 YILDIZLI FİRMA OLMANIN HAKKINI VEREMIYORLAR 250 - 300 UÇUŞ YAPMIŞ BİR YOLCU GÖZÜYLE YAZIYORUM ARTIK THY BİLETLERİ ÇOK ÖZEL BİR İNDİRİM DENK GELİRSE SATIN ALABİLİYORUM, BİLET ÜCRETİ HİZMETLER VE YOLCUYA KARŞI GÖREV GEREĞİ BİLE OLSA ZORUNLU GÜLÜMSEME SEBEBİYLE SİNGAPUR AIRLINES, QATAR AIRWAYS HER DAİM BİRİNCİ TERCİHİM OLUYOR SON 3 YIL İÇERİSİNDE, HERKESE SAYGILAR.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından, THY'nin ücretli yolcu kilometre Revenue Passenger Kilometres (RPK) bazında başarısına ilişkin açıklamada bulundu.

Bilal Ekşi, "Türkiye büyüyor, Türk Hava Yolları uçuyor. Temmuz ayında Revenue Passenger-Kilometres (RPK) sıralamasında 13. sıraya yükseldik." ifadelerini kullandı.

Ekşi, açıklamasında sıralamaya ilişkin grafiği de takipçileriyle paylaştı. 

THY ICAO listesinde bir sıra daha yükseldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Pilot ~ 9 ay önce
Keşke sadece bunları değil de, Türk Hava Yolları'nda çalışan ve Türk lisansı olan pilotların, şu an Türkiye dışındaki şirketlere kabul edilmediği gerçeğini paylaşsanız Twitter hesabınızdan. Tüm Dünya'da, ICAO ve EASA nezdinde rezil durumdayız, hala neleri konuşuyorsunuz? Aklımızla dalga geçmeyin Allah aşkına, resmen sürünüyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FTL ~ 9 ay önce
Kulun en önemli hakkı uyku hakkını yiyorsunuz Geçtim parasını pulunu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sun express ~ 9 ay önce
Sun express rpk si neden lufthansa group icinde, de thy da degil. Ortak sirket degil miyiz? Onlarin sertifikasi kullaniyor olabilr ama yinede bize de gelmesi lazim yari rpk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shgm ~ 9 ay önce
Türkiyedeki havayollarının RPK değerlerini toplayan ve ICAO'ya ileten kişi olarak şunu söyleyim, SunExpress'in verilerini bağımsız bir havayolu olarak gönderiyoruz. Çünkü kendine ait kuyruk kodları ve call sign'ı var. Detaylı bilgi için ICAO Form-A dokümanı ve doldurma kriterlerini incelemenizi tavsiye ederim.
TURKISH CUSTOMER ~ 9 ay önce
USD BU RAKAMLARA YÜKSELDİ, BUGÜN 3,80.-TL NE YAZIKKİ THY BİLETLERİNİ SATINALABİLMEK ARTIK HERKES İÇİN PEK MÜMKÜN OLAMIYOR, UZAKDOĞU UÇUŞLARINI ÖRNEK ALIRSAK, QATAR AIRWAYS DEN KENDİME VE ARKADAŞLARIMA SON 2 - 3 AY İÇERİSİNDE ALDIĞIMIZ UZAKDOĞU BİLETLERİ 1450.-TL, 1550.-TL SINGAPUR AIRLINES DAN 1700.-TL ÖRNEK İSTERSENİZ PHUKET BİLETLERİ, KUALA LUMPUR, BANGKOK, SINGAPUR, HONG KONG GİBİ DESTİNASYONLARA UYGUN BİLETLER DENK GELEBİLİYOR 2018 İÇİNDE TATİL PLANLARI YAPILABİLİYOR, NE YAZIKKİ SON 10 YILDA EMIRATES KAMPANYALARINI KENDİ TATİL PLANLARIMA DENK GETİREMEDİM ANCAK ÇOK SAYIDA ARKADAŞIMI TAVSİYELERİMLE EMIRATES LE DEFALARCA UÇURDUM, ETIHAD HAKKINDA OLUMLU KONUŞAMAYACAĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM TÜM UÇUŞLARIM FİYASKOYLA SONUÇLANDI, 5 YILDIZLI FİRMA OLMANIN HAKKINI VEREMIYORLAR 250 - 300 UÇUŞ YAPMIŞ BİR YOLCU GÖZÜYLE YAZIYORUM ARTIK THY BİLETLERİ ÇOK ÖZEL BİR İNDİRİM DENK GELİRSE SATIN ALABİLİYORUM, BİLET ÜCRETİ HİZMETLER VE YOLCUYA KARŞI GÖREV GEREĞİ BİLE OLSA ZORUNLU GÜLÜMSEME SEBEBİYLE SİNGAPUR AIRLINES, QATAR AIRWAYS HER DAİM BİRİNCİ TERCİHİM OLUYOR SON 3 YIL İÇERİSİNDE, HERKESE SAYGILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000