19 Ağustos 2014, Salı 11:25:37

THY İÇ HATLARDA YEMEK SERVİSİNİ KALDIRMALI!

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Cengiz Semercioğlu, bugünkü köşe yazısında Türk Hava Yolları'nın iç hat uçuşlarında ikram servisini kaldırması gerektiğini belirtti. Peki, Semercioğlu neler dedi? İşte o yazı...
  • Beğenmeyen binmez bu kadar basit havaalanına en az 2 saat önce geliyorsun 1 saat de evden çıkma bi de rötar olursa aç kaldın hava alanındaki fiyatlardan haberiniz yok galiba
  • Memnun değilsen binmezsin olur biter yemek servisini kaldirmali demek saçma bir ifade olmuş aldığı paraya göre hizmetini sunuyor firma.
  • Bu Cengiz efendi pegasus sevdalısı / yandaşı galiba. yarım litre suya 5 lira istiyorlar, bir sandviçe 15 lira istiyorlar ya pegasusta. Bu şekilde parayla satanlar hiç bir şekilde samimi gelmiyor. Geçen ay Roma'dan istanbul'a gelirken THY ile geldim ve 8 saattir beklediğim havalimanında bir tosta 15€ veremediğim için aç kaldım. Çok şükür uçağa bindiğimizde ziyafetle karşılaştık, bu sayede karnımızı doyurduk. Hem sen neden bahsediyorsun? O sandviçin tadından haberin var mı senin? THY'nin bedava verdiği sandviçi pegasus 15 liraya satıyor. Şuanki fiyatlardan daha da çok veririm o sandviçi yine yerim :)
  • Ya kardeşim ben sirf bu ucüstaki ikram icin tercih ediyorum havaalanlarindaki bufe ve restorantlar inanilmaz pahali bence bunu yaz cay 10 tl sigara bile pahali bunu bi duzenlesinler thy nin yaptigi adı ustunde ikram sanami soracaklar o zamn senin yazdigin gazetede siyah beyaz yazsin biraz indirim yapsın o mantikla ozamn mzaten pantolan giyiyoruz don giymeyelimmi ?

55 dakikalık uçuşta yemek servisi mi olurmuş...

Nerede görülmüş böyle bir şey...

İstanbul’dan Ankara, İzmir, Antalya ortalama 55 dakikayla 70 dakika arasında değişiyor uçuş süreleri...

Ortalaması 1 saat diyelim...

Uçağın pistten havalanmasıyla, tekerleklerini koyması arasında geçen bu sürede emin olun kimse açlıktan ölmez.

Ama THY yolcusunu böyle alıştırdığı için, 1 saatlik uçuşta bile sandviç, ayran, kola, yetmedi çay-kahve ikram ediyor.

Hosteslerin 1 saatlik sürede servisi yapıp, çöpleri toplamaya bile zamanları olmuyor neredeyse...

Garibim hostesler ışık hızıyla servis yapıp, topluyorlar.

Geçenlerde bir uçuşta inişe geçtiğimizde hâlâ çöp toplamaya çalışıyorlardı...

Ne gerek var bu şova ve de zahmete?

Uçakta sandviç yemezsek kimseye bir şey olmaz...

THY 1,5 saatin altında uçuşlarda yiyecek-içecek servisini kaldırmalı, sadece su ikram etmeli...

Buradan elde ettiği kârı da biletlere indirim olarak yansıtmalı...

15-20 lira daha ucuza mı uçmak istersiniz, 55 dakikalık uçuşta sandviç yemek mi?

Ben gözüm kapalı ilkini tercih ediyorum.

Cengiz SEMERCİOĞLU / HÜRRİYET

THY İÇ HATLARDA YEMEK SERVİSİNİ KALDIRMALI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (118)

Almancı ~ 2 ay önce
Beğenmeyen binmez bu kadar basit havaalanına en az 2 saat önce geliyorsun 1 saat de evden çıkma bi de rötar olursa aç kaldın hava alanındaki fiyatlardan haberiniz yok galiba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 2 ay önce
Memnun değilsen binmezsin olur biter yemek servisini kaldirmali demek saçma bir ifade olmuş aldığı paraya göre hizmetini sunuyor firma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Frequent Flyer ~ 9 ay önce
Bu Cengiz efendi pegasus sevdalısı / yandaşı galiba. yarım litre suya 5 lira istiyorlar, bir sandviçe 15 lira istiyorlar ya pegasusta. Bu şekilde parayla satanlar hiç bir şekilde samimi gelmiyor. Geçen ay Roma'dan istanbul'a gelirken THY ile geldim ve 8 saattir beklediğim havalimanında bir tosta 15€ veremediğim için aç kaldım. Çok şükür uçağa bindiğimizde ziyafetle karşılaştık, bu sayede karnımızı doyurduk. Hem sen neden bahsediyorsun? O sandviçin tadından haberin var mı senin? THY'nin bedava verdiği sandviçi pegasus 15 liraya satıyor. Şuanki fiyatlardan daha da çok veririm o sandviçi yine yerim :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
7 ayak ~ 10 ay önce
Ya kardeşim ben sirf bu ucüstaki ikram icin tercih ediyorum havaalanlarindaki bufe ve restorantlar inanilmaz pahali bence bunu yaz cay 10 tl sigara bile pahali bunu bi duzenlesinler thy nin yaptigi adı ustunde ikram sanami soracaklar o zamn senin yazdigin gazetede siyah beyaz yazsin biraz indirim yapsın o mantikla ozamn mzaten pantolan giyiyoruz don giymeyelimmi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000