28 Eylül 2012, Cuma 12:18:04

THY HİSSELERİ ADETA ERİDİ!

THY'nin 2013'te yüzde 30'unun blok olarak satılacağı haberinin ardından THY'nin piyasa değeri 240 milyon lira eridi.
  • 2023havayolları
  • Yahu ben bir Türk olarak soyumu temsil eden sıfatın bu şirketin isminden çıkarılmasını istiyorum. Sadece Hava Yolları olsun. Veya ister Arap, ister Taliban, ister El-Kaide, ister el-müslim, ister müslüman kardeşler, isterse de Hikmetyar Hava Yolu olsun ama soyumun adını taşımasın artık. Zaten özü bitirilmiş bir şirketin hissesi yitirimiş olsa ne yazar. Neye el atsa kurutuyor bu cenabetler.
  • çoktannnnnnn bellidir hangi bademlilere satılacağı.. ciddi hakları var valla tk nin.. çarşaflılarla dolmasın da... ne de olsa adı TÜRK HAVA YOLLARI... maaazzzallaaahhh...
  • anlamadim ne alaka TSK alinca %100 milli olur demis arkadaslar sunu anlayin beyler asil ordu asil ATATURKçu gorunenler atamizin dusmanidir

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda yüzde 49,12'si bulunan THY'nin 2013'te yüzde 30'unun blok olarak satılması üzerinde durulduğuna yönelik haberlerin ardından THY'de başlayan satış baskısı gün boyu devam etti.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB)'ndan THY hisselerinin özelleştirilmesi ile ilgili olarak belirlenmiş bir zamanlama ve özelleştirme stratejisi bulunmadığına yönelik açıklamaya rağmen, sene başından bu yana yüzde 80 oranında değer kazanan THY hisseleri, gün sonunda yüzde 4,93 oranında değer kaybıyla 3,86 lirada işlem gördü. Şirketin piyasa değeri 240 milyon lira düşüşle 4 milyar 632 milyon liraya geriledi.

TEB Yatırım Araştırma Müdürü Alper Paksoy, değerlendirmesinde, THY'nin uzun süreden beri hükümetin özelleştirme portfoyünde bulunduğunu kaydederek yıl başından bu yana hisse fiyatındaki değerlenmenin hükümetin özelleştirme iştahını arttırdığını dile getirdi.

Özelleştirme beklentileri THY hissesini baskılamaya devam edeceğini bildiren Paksoy, şirketteki Türk hissesinin belli bir oranın üzerinde olması gerekmesi nedeniyle daha dikkatli olunması gerektiğini dile getirdi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, konuyla ilgili 'bize intikal eden bir bilgi yok' açıklamasında bulundu. THY'nin olağanüstü genel kurulu 10 Ekim'de yapılacak.

THY HİSSELERİ ADETA ERİDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
2023havayolları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HY ~ 6 yıl önce
Yahu ben bir Türk olarak soyumu temsil eden sıfatın bu şirketin isminden çıkarılmasını istiyorum. Sadece Hava Yolları olsun. Veya ister Arap, ister Taliban, ister El-Kaide, ister el-müslim, ister müslüman kardeşler, isterse de Hikmetyar Hava Yolu olsun ama soyumun adını taşımasın artık. Zaten özü bitirilmiş bir şirketin hissesi yitirimiş olsa ne yazar. Neye el atsa kurutuyor bu cenabetler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
çoktannnnnnn bellidir hangi bademlilere satılacağı.. ciddi hakları var valla tk nin.. çarşaflılarla dolmasın da... ne de olsa adı TÜRK HAVA YOLLARI... maaazzzallaaahhh...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne alaka ~ 6 yıl önce
anlamadim ne alaka TSK alinca %100 milli olur demis arkadaslar sunu anlayin beyler asil ordu asil ATATURKçu gorunenler atamizin dusmanidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000