10 Eylül 2015, Perşembe 15:45:16

THY hesapları bloke edildi

Almanya merkezli Einsamobile şirketi, THY ile yaptıkları 3 milyon euro'luk bilet anlaşmasının tek taraflı olarak iptal edilmesi üzerine dava açtı, THY’nin Frankfurt’taki hesaplarına bloke getirildi.
  • Thy'nin banada borcu var. Bileti iade ettim kartima parami yuklemediler. Arkadaslar bu konuda yardimci olabilir misiniz?
  • Bundan onceki mudur ayrilcagini anlayinca paralel telekomcu arkadasina bilet satiyor. Hic sormazlarmi adama telekomcunun biletle ne isi var????
  • paraleller mi batan bosna havayollarini alip senelerce zararini ustlendi sonra milyonlarca dolar zararla operasyondan cikti... adam thy ile anlasmis, geregini yerine getirmezsen ike ike alirlar, orasi turkiye degil ki savcilar hakimler korkudan dedigini yapsin..
  • Bu ne bicim ticaret anlamadim,aslinda anladimda kimi kime sikayet edeceksin?Bir adama mac bileti satar gigbi kombine bilet vereceksiniz ,sonra foyalar ortaya cikinca ,paralelci diyeceksiniz,siz bu paralelci dediklerinize kurban olun,sizler onlardan daha betersiniz,kulhakki yiyenler

Türk işadamı Murat Ayhan’a ait Einsamobile adlı telekomünikasyon şirketi müşterilerine satmak üzere 2 milyon 980 bin euro’yu bulan çok sayıda bilet satın aldı.

THY’den koltuk bazında bilet satın alan Ayhan, biletleri müşterilerine daha yüksek fiyatla satarak kar etmek isterken bir anda THY’nin tek taraflı anlaşmayı feshetmesiyle büyük şok yaşadı.

THY’nin Frankfurt ofisinden gelen teklif üzerine yapılan sözleşme imzalandıktan hemen sonra peşin olarak ödediği biletleri kullanamayan Ayhan, “THY ile süresiz bilet anlaşması yaptık. 20 bin koltuk için iki milyon 980 bin euroluk bilet aldım. Biletin parasını peşin ödedim. Biletleri daha satmadan anlaşmayı iptal ettiklerine dair yazı gönderdiler. Parayı da ödemediler. THY yönetimi ile sorunun çözümü için defalarca girişimde bulundum. Ama çözmeye yardımcı olmadılar. Sonraki günlerde randevu bile vermediler. Bunun üzerine hakkımı almak için Almanya'da mahkemeye verdim. Mahkeme beni haklı buldu. THY 3 milyon euro ödedi” dedi.

Anaparanın dışında 200 bin euro da faiz oluştuğunu kaydeden Ayhan, “200 bin euro’luk faizi ödemediler. Onun için de icraya verdim. Frankfurt’taki THY hesaplarına bloke koydurduk. Para ödenince blokeyi kaldırdık” diye konuştu.

Türk işadamı, sözleşme ile satın aldıkları biletlerin satışından elde edecekleri gelirden de olduklarını ifade ederek bunun için de ayrıca dava açacaklarını söyledi.

   ©AirportHaber ÖZEL   

THY hesapları bloke edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Rumuz ~ 3 yıl önce
Thy'nin banada borcu var. Bileti iade ettim kartima parami yuklemediler. Arkadaslar bu konuda yardimci olabilir misiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fradan ~ 3 yıl önce
Bundan onceki mudur ayrilcagini anlayinca paralel telekomcu arkadasina bilet satiyor. Hic sormazlarmi adama telekomcunun biletle ne isi var????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 3 yıl önce
Bu soruyu ilk soran zaten sozlesmey iptal ettirdi. Paralel dümen anlasildi. Mudur isten atildi. Ama olan thy ye oldu, milletin parasina oldu. Paralel cete boyle birsey iste.
ztk ~ 3 yıl önce
paraleller mi batan bosna havayollarini alip senelerce zararini ustlendi sonra milyonlarca dolar zararla operasyondan cikti... adam thy ile anlasmis, geregini yerine getirmezsen ike ike alirlar, orasi turkiye degil ki savcilar hakimler korkudan dedigini yapsin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Itici ~ 3 yıl önce
Her yorumunuz itici. Milleti aptal yerine koymayin. Millet sizi iliklerinize kadar tanidi. Biraz da samimiyet, durustluk ltf. Yapmaniz gereken cok basit. Tekrar ediyorum "DUSUN MILLETIN YAKASINDAN"
ztk ~ 3 yıl önce
la havle, bana mi sordun paralelcileri koynuna alirken.. ne istedilerde vermedik diyen adama sor bu sorulari ..
EMEKLI ~ 3 yıl önce
Bu ne bicim ticaret anlamadim,aslinda anladimda kimi kime sikayet edeceksin?Bir adama mac bileti satar gigbi kombine bilet vereceksiniz ,sonra foyalar ortaya cikinca ,paralelci diyeceksiniz,siz bu paralelci dediklerinize kurban olun,sizler onlardan daha betersiniz,kulhakki yiyenler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000