16 Aralık 2009, Çarşamba 17:56:39

THY HAVA-İŞ'İ MASAYA ÇAĞIRDI

Hava-İş Sendikası'nın 26. Olağan Genel Kurulu seçimlerinden sonra Türk Hava Yolları'nın tavrı merak ediliyordu.THY Hava-İş seçim sonuçları ile ilgili sürpriz bir açıklama yaparak yeni yönetimi tebrik etti ve 22. Dönem Toplu İş Sözleşmesi için masaya çağırdı. İşte THY'den gelen o açıklama;
  • benim gibi epey bi yılını ayçine bırakıp giden arkadaşlarımız var.sizin maçanız yemiyosa sıkı sıkı sarılacaksınız atilay a.abuk sabuk da konuşmayın.ama siz sıkıda sarılsanız gevşek de sarılsanız değişen ne olacak?sendika gene kendi hesabına göre sözleşme imzalayacak.geçen 10 yılda olduğu gibi.öncesinide eskiler bilir zaten.
  • herkes birseyler yazmıs tarafını acıklamıos sevenler sevmeyenler olabilir atilay ayçini.peki sunu hiç dusunuyormusunuz şirketin yaptıgı bu cagrı acaba koseye sıkısmıslıgın bir etkisi olabilirmi?hani artık birazda şirin gorunelim butun davaları kaybettik personeli 1 senedir bekletiyoruzun geri donusu olabilirmi? sevilsede sevilmesede desteklensede taslansada bu dakikadan sonra hepimizin bulustugu catı semsiyemiz hava-iş olmalıdır. destegimizi esirgemeyelim cıkarlarımızı haklarımızı koruyalım lutfen.herkese saygılar..
  • sayın iş veren vekilleri çereniz kalmadı hükümetle bareber hareket ettiniz ama başaramadınız havaiş başardı hukuk dogrunun yanında oldu yaptıgınız hukuksuzlugun cevabını masada verin .........? becere bilirmisiniz zannetmiyorum ama havaiş becerdi becerir havaiş üyesine Türkiye işci sınıfına Dünya emekçi camiasına hayırlı olsun havaişi kutluyorum emekçi camiası havaişi örnek alırda tüm diger sendikalar ve konferadasyonlar uyuyan uyukularından uyanırlar........?
  • ister kabul edin ister etmeyin...ozaman sendikadan cesaretiniz varsa ayrilin.burda atip tutmayin..hadi istifa edinde sendikadan gorelim..secim bitti sendikaniza sahip cikin,is isten gecmeden haklarinizi korumaya bakin..

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı olarak, Türkiye Sivil Havacılık Sendikası’nın 26. Olağan Genel Kurul ve Başkanlık seçimleri sonucunda kazanan yönetim ekibini kutluyor; bu seçimin çalışanlarımız, Türk Sivil Havacılığı ve Türkiye adına hayırlı olmasını diliyoruz.

22. dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin Hava – İş ile yapılması hususunda yargısal sürecin tamamlanmış olması nedeni ile, personelimizin özlük haklarını ve menfaatlerini maksimum düzeyde ve zaman kaybetmeden korumak için, Ortaklığımızın bir an önce görüşmelere başlayıp sonuçlandırma konusunda inisiyatif kullanmaya hazır ve istekli olduğunu çalışanlarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

THY HAVA-İŞ'İ MASAYA ÇAĞIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
benim gibi epey bi yılını ayçine bırakıp giden arkadaşlarımız var.sizin maçanız yemiyosa sıkı sıkı sarılacaksınız atilay a.abuk sabuk da konuşmayın.ama siz sıkıda sarılsanız gevşek de sarılsanız değişen ne olacak?sendika gene kendi hesabına göre sözleşme imzalayacak.geçen 10 yılda olduğu gibi.öncesinide eskiler bilir zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
herkes birseyler yazmıs tarafını acıklamıos sevenler sevmeyenler olabilir atilay ayçini.peki sunu hiç dusunuyormusunuz şirketin yaptıgı bu cagrı acaba koseye sıkısmıslıgın bir etkisi olabilirmi?hani artık birazda şirin gorunelim butun davaları kaybettik personeli 1 senedir bekletiyoruzun geri donusu olabilirmi? sevilsede sevilmesede desteklensede taslansada bu dakikadan sonra hepimizin bulustugu catı semsiyemiz hava-iş olmalıdır. destegimizi esirgemeyelim cıkarlarımızı haklarımızı koruyalım lutfen.herkese saygılar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sayın iş veren vekilleri çereniz kalmadı hükümetle bareber hareket ettiniz ama başaramadınız havaiş başardı hukuk dogrunun yanında oldu yaptıgınız hukuksuzlugun cevabını masada verin .........? becere bilirmisiniz zannetmiyorum ama havaiş becerdi becerir havaiş üyesine Türkiye işci sınıfına Dünya emekçi camiasına hayırlı olsun havaişi kutluyorum emekçi camiası havaişi örnek alırda tüm diger sendikalar ve konferadasyonlar uyuyan uyukularından uyanırlar........?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ister kabul edin ister etmeyin...ozaman sendikadan cesaretiniz varsa ayrilin.burda atip tutmayin..hadi istifa edinde sendikadan gorelim..secim bitti sendikaniza sahip cikin,is isten gecmeden haklarinizi korumaya bakin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000