07 Şubat 2014, Cuma 12:21:35

THY HABOM'DAKİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ ULTİMATOM GÖNDERDİ

THY Habom A.Ş.'deki Çelik-İş temsilcileri, yaşadıkları sıkıntıları Çelik-İş Sendikası'na yazdıkları bir bildiriyle dile getirdi. Bildiri, adeta sendika yönetimine gönderilen ultimatom niteliğinde...
  • Arkadaşlar, seçilen bu temsilci arkadaşlarımız merak etmeyin sonuna kadar haklarımızı savunacaklar asla bizim tasvip etmediğimiz bir TIS okey demeyeceklerdir.TIS sonunda yapacaklarımız önem kazanmaktadır.Eğer istenilen alınmadıysa eyleme yapacakmıyız.eylemden kastim Sendika değişikliği örneğin BİRLEŞİK METAL İŞ e yönelecekmiyiz? ben size şunu söyleyim ismi bile THY yönetiminin tüylerini diken diken eder.uykuları kaçar hasta olurlar. Biraz sabır sözleşme sonunda istifa ve diğer sendikaya yönelmeyi öneriyorum.
  • Kısaca, Hamdi Bey , siyasal olarak baskı kuruyor, daha fazla bir şey isteyemicez , siyasi kanallarla çok zzorluyorlar. 250-150-100+%8 verin gitsin nelerine yetmiyor... Başka hak sa vermeyin extra.. Ahhh ahh... Çalışın daha
  • sendikamız müthiş bir gizlilik içinde çalışmalarını sürdürüyor, durumdan kendilerinin bile haberi o kadar gizli. sendika hazırlandığı taslakta , ücretlendirme kısmanda TEKNİSYEN MAAŞI 5 6 yıl içerisinde ortlama 300 400 lira artarken neden eğitim ve diğer memuriyet sıfatındaki TEKNİSYEN lerin maaşı 600 700 tl oranında artıyor bunu neden açıklamıyor, bize vereceği parayı bizden saklıyor, bu nasıl bir anlayışa göre düzenlendi de eğitmen gözüken teknisyenlerin maaşı çalışcan teknisyene göre bu kadar bir artış gösteriyor? whats up tan ses kayıtları yollayalar bunu açıklayın bir iki ses kaydı daha gönderin de bilelim.
  • 127 adet yorum yapılmış hala sendika yetkililerin den ses yok arkadaş bu kadar da olmaz yahu.

İŞTE THY HABOM A.Ş.'DEKİ ÇELİK-iŞ TEMSİLCİLERİNİN ÇELİK-İŞ SENDİKASI'NA GÖNDERDİĞİ O BİLDİRİ:

"Sevgili çelik-iş yöneticileri;

Sekiz ayı aşkın süredir karşılıklı özveri ve çalışmalarımız sonucu THY Habom A.Ş.’de yetkili sendika sıfatı kazanmış olup şuan da TİS imzalama aşamasına kadar hep beraber geldik. Öncelikle bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Çelik-iş iş yeri temsilcileri olarak son günlerde ki gelişmeler ve iletişim eksikliğinden dolayı yaşanan sıkıntıları dile getirmek için, bu bildiriyi kaleme alıyoruz.

Sendika ile ilk görüşmemizden itibaren hep vurgu yapılan ve üst düzey yöneticilerin birçok toplantı ve bilgilendirmelerde; neyi, ne kadar, nasıl alacağımıza beraber karar vereceğiz söylemleri ve yetmiş kişiyi aşan üye katılımıyla oluşturulan TİS taslağında istenilen şartlar, iş yerinde beklentileri üst düzeye taşımıştır. İlk yapılacak olan TİS ile istenilen herşeyin taviz vermeden alınamayacağının farkındayız, fakat amacımız üyelerin yüzde seksen oranında memnun olacağı TİS imzalamak olmalıdır.

Gelinen şuan ki noktada yapılan görüşmelerin detaylarını verilen tavizleri (bilet, sosyal yardımlar, müktesep konusu, ikramiye v.b.) temsil ettiğimiz sendika yetkilileri yerine, işverenden duymak bizi gerçekten üzmektedir. Temsilciler olarak bizimle daha fazla bilgi paylaşımı yapılmasını ve verilecek tavizlerden işverenin tutumuna karşı atılacak adımlardan haberdar olmak istemekteyiz. Yapılacak bu bilgilendirme ve alınacak ortak kararlar hem iş yerinde ki bilgi kirliliğini önleyecek hemde Çelik-iş’ in havacılık sektöründe gücüne güç katıp kalıcılığını sağlayacaktır.

Kırmızı çizgimizi her ne kadar bir araya gelip belirleyememiş olsak da temel saydığımız noktalar bilinmektedir. Kırmızı çizgimizin altında imzalanacak TİS’in herkes için sıkıntı yaratacağını belirtmek isteriz. Çalışanların bizlere desteği tamdır, biz TİS sürecini barış içerisinde sürdürmek istiyoruz fakat kırmızı çizginin altında imzalanacak TİS’in üyelere izahı mümkün olmadığı gibi temsilcilik görevimizi layıkı ile yerine getirmekte zorlanacağımızı, temsilcilik görevimizi gözden geçirmek zorunda kalacağımızı belirtmek isteriz.

Çelik-iş’ in değerli yöneticileri;

Bu imzalayacağımız TİS hem THY Habom A.Ş.’nin gidişatı  hem de Çelik-İş’in Havacılık sektöründe ki yerinin belirlenmesi açısından büyük önem arz ekmektedir.

Bu sürecin hepimiz açısından en hayırlı şekilde sonuçlanmasını temenni eder, bundan sonraki süreçte daha fazla diyalog kurarak bilgi paylaşımı yapmanızı ümit ederiz.

THY HABOM A.Ş.
Sendika Temsilcileri"

THY HABOM'DAKİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ ULTİMATOM GÖNDERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (133)

sabır ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar, seçilen bu temsilci arkadaşlarımız merak etmeyin sonuna kadar haklarımızı savunacaklar asla bizim tasvip etmediğimiz bir TIS okey demeyeceklerdir.TIS sonunda yapacaklarımız önem kazanmaktadır.Eğer istenilen alınmadıysa eyleme yapacakmıyız.eylemden kastim Sendika değişikliği örneğin BİRLEŞİK METAL İŞ e yönelecekmiyiz? ben size şunu söyleyim ismi bile THY yönetiminin tüylerini diken diken eder.uykuları kaçar hasta olurlar. Biraz sabır sözleşme sonunda istifa ve diğer sendikaya yönelmeyi öneriyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ankara toplantısı ~ 4 yıl önce
Kısaca, Hamdi Bey , siyasal olarak baskı kuruyor, daha fazla bir şey isteyemicez , siyasi kanallarla çok zzorluyorlar. 250-150-100+%8 verin gitsin nelerine yetmiyor... Başka hak sa vermeyin extra.. Ahhh ahh... Çalışın daha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sendikaseversen ~ 4 yıl önce
sendikamız müthiş bir gizlilik içinde çalışmalarını sürdürüyor, durumdan kendilerinin bile haberi o kadar gizli. sendika hazırlandığı taslakta , ücretlendirme kısmanda TEKNİSYEN MAAŞI 5 6 yıl içerisinde ortlama 300 400 lira artarken neden eğitim ve diğer memuriyet sıfatındaki TEKNİSYEN lerin maaşı 600 700 tl oranında artıyor bunu neden açıklamıyor, bize vereceği parayı bizden saklıyor, bu nasıl bir anlayışa göre düzenlendi de eğitmen gözüken teknisyenlerin maaşı çalışcan teknisyene göre bu kadar bir artış gösteriyor? whats up tan ses kayıtları yollayalar bunu açıklayın bir iki ses kaydı daha gönderin de bilelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakim ~ 4 yıl önce
Sahi doğru soyluyor arkadaş hayırdır? Bu nasıl bir düzen
Sendika ya ~ 4 yıl önce
127 adet yorum yapılmış hala sendika yetkililerin den ses yok arkadaş bu kadar da olmaz yahu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000