12 Şubat 2014, Çarşamba 08:52:48

THY HABOM'DA TİS SÜRECİ MASAYA YATIRILDI

THY HABOM A.Ş'deki Çelik-İş Sendikası Temsilcileri, sendikanın daveti üzerine genel merkeze giderek toplu iş sözleşmesiyle (TİS) ilgili sıkıntılarını dile getirdi.
  • Inş cnm ya
  • ısmarlama sendikaya üye olmayın dedikçe koşa koşa gidiyordunuz bekleyin şimdi gelir....
  • o değilde arkadaş belki yetkili birileri okuyordur. YA BEN SİZE HAKİKATEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. inşallah çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkar. amin söylemesi bile rahatlattı :)
  • Bu sendikadan vazgecilip birlesik metal sendikasina uye olunmali . Dinsizin hakkindan imansiz gelir derlerya hani . Feto hoca gibi beddua edesim geldi :)

Çelik-İş Sendikası Yönetim Kurulu'nun daveti üzerine, THY  HABOM A.Ş.'deki Sendika Temsilcileri Ankara'ya gelerek, Çelik-İş Sendikası Genel Merkezi ve HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Temsilci heyeti, Baş temsilci Ferhan Öner başkanlığında, Nurettin Nabi Delice, Şükrü Gökçe, Mustafa Aktay, Mehmet Serhat Ünal, Sefer Ayaz, Deniz Günaltay ve Yavuz Ekincioğlu'dan oluştu.

Temsilciler, Çelik-İş Sendikası Genel Merkezi'nde Genel Sekreter Yunus Değirmenci başkanlığında diğer Yönetim Kurulu Üyeleri ile HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Merkezi'nde Genel Sekreter Dr. Osman Yıldız ile görüştü.

THY HABOM A.Ş.'deki, Çelik-İş Sendikası temsilcileri görüşmelerde, TİS (Toplu İş Sözleşmesi)  ile ilgili devam eden mevcut süreç ve geleceğe yönelik beklentilerini ortaya koymuş olup konuyla ilgili değerlendirmeler yapıldı.

THY HABOM A.Ş'nin güçlü geleceğine vurgu yapılarak, çalışanların Çelik-İş Sendikalarımızda kenetlenerek her zaman daha ileri kazanımlar elde edeceği vurgulandı.

Bu çerçevede görüşmelerde, TİS süreci ve geleceğe yönelik strateji ve yaklaşımlar ortaya konuldu.

Temsilciler, TİS sürecinde gelecek açısından önemli olacak kazanımlara ihtiyaç duyulduğunu vurgulamakla birlikte gelinen noktanın önemli kazanımlar içerdiğini belirtti.

Sendika temsilcileri, TİS'in imzalanmasının gecikmesinden rahatsızlıklarını iletti.

Temsilciler, bu amaçla TİS müzakere sürecinin bir an önce masa başında uzlaşmayla bitirilmesi taleplerini iletti.

Sendika, bu doğrultuda THY HABOM A.Ş. Yönetimi ile TİS'i en kısa zamanda masa başında imzalamak amacıyla her türlü gayreti sarfedeceğini belirtti.

THY HABOM'DA TİS SÜRECİ MASAYA YATIRILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Inş cnm ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ısmarlama sendika ~ 4 yıl önce
ısmarlama sendikaya üye olmayın dedikçe koşa koşa gidiyordunuz bekleyin şimdi gelir....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hep aynı şey.. ~ 4 yıl önce
Laf var icraat yok.. iyi diyosun hoş diyosunda ne yapalım peki.. çözüm söyle. hadi hepimiz istifa edelim. eyvallah. sonra.... ...
Yeni sendika ~ 4 yıl önce
Artık 2 tıkla edevletten noter ücreti vs ödemeden sendikaya üye olunabiliyor. Gerekirse toplanılıp DİSK'e bağlı bir sendikaya geçilebilir.
:) ~ 4 yıl önce
o değilde arkadaş belki yetkili birileri okuyordur. YA BEN SİZE HAKİKATEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. inşallah çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkar. amin söylemesi bile rahatlattı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 4 yıl önce
bende evde doğalgaz kesilecek çocuk üşür diye yanlış yeri sökmüşüm
çare morgül ~ 4 yıl önce
Bu sendikadan vazgecilip birlesik metal sendikasina uye olunmali . Dinsizin hakkindan imansiz gelir derlerya hani . Feto hoca gibi beddua edesim geldi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000