02 Ocak 2014, Perşembe 19:01:54

THY HABOM İLE ÇELİK İŞ ANLAŞAMADI!

THY Habom ile Çelik İş arasında bugün görüşülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerine ilişkin detaylar belli oldu.
  • Arkadaşlar temsilcilik diyorsu uzda hava iş in yeni temsilcileri seçildi (atandı) onlarda oy kullandımı temsilcilikte biliyormusunuz? yahu hiç biriniz sendika hakkında bilgi sahibi değilsiniz. kaçınız kaçtane sözlşme gördünüzde konusuyorsunuz???
  • hala allah hesap soracak falan yazıyorsunuz ya ciddi gülüyorum :) allaha kalmış işiniz sizin :) olm kendinize acımıyorsanız evlatlarınıza acıyın. bak bilal e yaşı çoğunuzdan küçük 6 tane gemisi var atasay altını var var babam var. senin neyin var? 1600 tl aylığın var :) bilal in nesi var allah diyen babası var. o baba şimdi sana maaş vermemek için türlü adiliği yapanları şirketin başına geçirdi mi? geçirdi. o başa geçenler ne diyor? allah diyor :) bir tarafta allah diyip koca ülkeyi on senedir yönetip milyar euroyu cebe indirenler. öteki tarfta 1600tl ye ağıznın kokusuyla hak talep edenler :) allah kimden yana görmüyormusun? sen greve çıkma allah verir sana rızkını, dua et sen.
  • hakkımı helal etmıyorum siz koyun ibi üye olup getirmediniz mi ylkaları. ( harranlı once ısterler sonra destek
  • Hiçbir anlaşma olmaz arkadaşlar sendika cebini doldurma peşinde işverende az verme pesinde bu yuzden hayal kurmayalim böyle calisalim Ama unutmayalimki Allah hesap sorcak

THY Habom ile Çelik İş arasında bugün görüşülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerine ilişkin detaylar belli oldu.

Bugün THY Habom ile Çeliş İş Sendikası arasında gerçekleşen TİS görüşmesinde sonuca ulaşılamadı. AirportHaber'e konuşan bir sendika yetkilisi, son görüşmenin 9 Ocak Perşembe günü yapılacağını bildirirken, anlaşma sağlanamaması halinde 11 Ocak'tan itibaren Resmi Arabulucu sürecinin başlayacağını kaydetti. Yetkili, personelin maaş rakamlarına ilişkin olarak da piyasa şartlarında bir talebin olduğunun altını çizdi.

TİS'te yer alan 80 dolayında maddeden yalnızca 4'ünde uzlaşma sağlandığını ifade eden yetkili, söz konusu maddelerin personele eşit muamale, Mahkumiyet veya tutuklama halinde iş akdinin fesh edilmesi, Kıdem ve İhbar tazminatları olduğunu açıkladı.

9 Ocak Perşembe günü bir görüşme daha yapacak olan taraflar, uzlaşma sağlayamazlarsa 15 gün sürecek Resmi Arabulucu Süreci resmen başlayacak.

©AirportHaber Özel

THY HABOM İLE ÇELİK İŞ ANLAŞAMADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (107)

hesap ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar temsilcilik diyorsu uzda hava iş in yeni temsilcileri seçildi (atandı) onlarda oy kullandımı temsilcilikte biliyormusunuz? yahu hiç biriniz sendika hakkında bilgi sahibi değilsiniz. kaçınız kaçtane sözlşme gördünüzde konusuyorsunuz???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 5 yıl önce
hala allah hesap soracak falan yazıyorsunuz ya ciddi gülüyorum :) allaha kalmış işiniz sizin :) olm kendinize acımıyorsanız evlatlarınıza acıyın. bak bilal e yaşı çoğunuzdan küçük 6 tane gemisi var atasay altını var var babam var. senin neyin var? 1600 tl aylığın var :) bilal in nesi var allah diyen babası var. o baba şimdi sana maaş vermemek için türlü adiliği yapanları şirketin başına geçirdi mi? geçirdi. o başa geçenler ne diyor? allah diyor :) bir tarafta allah diyip koca ülkeyi on senedir yönetip milyar euroyu cebe indirenler. öteki tarfta 1600tl ye ağıznın kokusuyla hak talep edenler :) allah kimden yana görmüyormusun? sen greve çıkma allah verir sana rızkını, dua et sen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yandası getırnler ~ 5 yıl önce
hakkımı helal etmıyorum siz koyun ibi üye olup getirmediniz mi ylkaları. ( harranlı once ısterler sonra destek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen ~ 5 yıl önce
Hiçbir anlaşma olmaz arkadaşlar sendika cebini doldurma peşinde işverende az verme pesinde bu yuzden hayal kurmayalim böyle calisalim Ama unutmayalimki Allah hesap sorcak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000