07 Eylül 2010, Salı 08:12:18

THY, Güney Amerikalı işadamlarını Türkiye'ye getirdi

Türk Hava Yolları'nın (THY) gerçekleştirdiği organizasyonla Brezilya ve Güney Amerika ekonomisine yön veren dünya markaları Audi, Nestle, Tetra Pak, Rede Record, Brasil Foods gibi şirketlerin CEO’ları 5 günlüğüne Türkiye’ye geldi.
  • COK MU CIMRILER ,ISLERI YOKMMU,NIYE BIZIM CEO LARI BREZILYALILAR GOTURMUYOR NIYE THY CEO DIYE YUTTURMASINLAR DIKKAT
  • Siyonist yorumcusu ve Turkiyeyi bolme yorumlarini yazan yorumcular, Einstein dan daha fazla beyin gucune sahip olduklarini bu yorumlarla tum Turkiyeye gostermis bulunmaktadirlar. Tebrikler.
  • Sakkadak hemen sionist olduklarini ve mossad icin calistiklarini nasil anladin? yoksa sahis isminden koken okuma yetenegimi var bu yorumcuda?
  • BU CEOLARIN ÇOGU İSRAİL KÖKENLİ MOSSAD İÇİN ÇALIŞAN İŞ ADAMLARI VALLA TEBRİKLER THY TÜM SİONİSTLERİ GETİRMİŞSİNİZ MEMLEKETE...

Seyahatte Brezilya’nın eski eski endüstri ve dış ilişkiler bakanı Luiz Fernando Furlan ve eşide yer alıyor.

Brezilya’da faaliyet gösteren büyük işletmelerin genel müdür ve yönetim kurulu başkanları İstanbul’a çıkartma yaptı. Mayıs ayında Brezilya’nın en büyük havayolu şirketi TAM’ın, THY’nin de üyesi olduğu Star Alliance ailesine katılmasıyla başlayan süreç iki ülke arasındaki sefer sayısını haftada 3’e çıkarttı. Brezilya’nın TAM Havayolları ile Sao Paolo’ya gelen Arjantin, Peru, Uruguay, Şili ve Paraguay gibi Güney Amerikalılar, THY aktarmasıyla Türkiye ya da Ortadoğu ülkelerine uçmaya başladı. Artan havayolu trafiğiyle birlikte taşınan kargo kapasitesi de aynı oranda yükselerek haftada 50-60 tona kadar çıktı. Hava trafiğindeki hareketliliği daha sıcak ilişkilere çevirmek isteyen THY Brezilya Direktörü Atagün Kutluyüksel, 15 büyük şirket yöneticisi ve yönetim kurulu başkanını İstanbul’a getirdi. Alman Otomotiv devi Audi’nin Brezilya CED’su Paulo Kakinoff, çikolata üreticisi Nestle’nin Güney Amerika CEO’su Ivan Zurita, koli ve paket üreticisi TETRA PAK’ın CEO’Su Paulo Eduardo Nigro, Rezilya’nın en büyük hazır yemek ve gıda üreticisi Brasil Foods CEO’su aynı zamanda eski endüstri ve dış ilişkiler bakanı Luiz Fernando Furlan, Brezilya’nın en büyük ticari bankacılık ve teknoloji üreticisi ITAUTEC CEO’su Mario Anseloni'nin yanısıra birçok dünya markası holdinglerin CEO'ları İstanbul’u gezecek.

CEO’ların İstanbul gezisinin ardından yüzlerce şirket çalışanının katıldığı yıllık değerlendirme toplantılarını Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yapacağı bildirildi.
 
Yeni yılla birlikte Sao Paulo-İstanbul uçuş sayısının önce haftada 4’e, daha sonra 5’e 2014 dünya şampiyonasından önce de hergüne çıkartılacağı belirtildi.

THY Brezilya Direktörü Atagün Kutluyüksel, “1,5 yıl içinde iki ülke arasındaki ticaret ve turizmde büyük gelişme yaşandı. Sefere başladıktan sonra daha önce hiç Brezilya’ya ve Güney Amerika’ya gelmemiş Türk işadamları gelmeye başladı. THY hem araç hem sonuç aslında. Brezilya’daki seyahat acentaları ve tur operatörleri Türk firmalarıyla ortaklıklar kurdular. Hedefimiz filoya yeni katılan Boeing 777'lerle yeni yılda 4 sefer uçmak. Bu sonuna kadar yaklaşık 50 bin Brezilyalının Türkiye’ye geleceğini düşünüyoruz. Şimdiden 35 bin kişi getirdik. Bu seyahatin ardından CEO’lar ülkelerinde verdikleri röportaj ve açıklamalarda Türkiye’yi tanıtacak bilgiler verecek, Güney Amerikalı gezginlere Türkiye’ye gitmeyi tavsiye edecek” dedi.

RÜYASINDA GÖRDÜĞÜ KAPADOKYA İÇİN GELDİ

Türkiye aşığı olarak bilinin ve iki ülke arasındaki hava trafiğinin artmasına neden olan Malga Di Paula, THY’nin gönüllü tanıtım elçisi sayılıyor. Brazilya’nın en ünlü komedyenlerinden Chico Anysio’nun eşi olan ve tüm medyanın tanıdığı Malga Di Paula, bir gece rüyasında amansız bir hastalık sonucu kaybettiği yeğenini görünce Türkiye’ye olan ilgisi başladı. Yeğeninin “Kapadokya’dayım yanıma gel” çağrısının ardından yola çıktığını anlatan Di Paula, Kapadokya’yı gördükten sonra tanıtımına başlayarak tüm Brezilya’ya anlatıyor. CEO’lar Çırağan Oteli’nde konaklarken, İstanbul seyahatleri için özel AUDI otomobiller tahsisi edildi.

THY, Güney Amerikalı işadamlarını Türkiye'ye getirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
COK MU CIMRILER ,ISLERI YOKMMU,NIYE BIZIM CEO LARI BREZILYALILAR GOTURMUYOR NIYE THY CEO DIYE YUTTURMASINLAR DIKKAT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Siyonist yorumcusu ve Turkiyeyi bolme yorumlarini yazan yorumcular, Einstein dan daha fazla beyin gucune sahip olduklarini bu yorumlarla tum Turkiyeye gostermis bulunmaktadirlar. Tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sakkadak hemen sionist olduklarini ve mossad icin calistiklarini nasil anladin? yoksa sahis isminden koken okuma yetenegimi var bu yorumcuda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
BU CEOLARIN ÇOGU İSRAİL KÖKENLİ MOSSAD İÇİN ÇALIŞAN İŞ ADAMLARI VALLA TEBRİKLER THY TÜM SİONİSTLERİ GETİRMİŞSİNİZ MEMLEKETE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000