26 Şubat 2013, Salı 16:14:08

THY GREVE GİDECEK GİBİ

Türk Hava Yolları ile Hava-İş Sendikası arasında sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından atanan arabulucu da çözüm olmadı. Bugün taraflar yeniden bir araya geldi. Ancak görüşmeden çıkan sonuç hiç iyi değil. İşte ayrıntılar.
  • Sayın yorumcular THY GENEL MÜDÜRÜ BU KONULARA NEDENSE hiç girmiyor. Girdiği zaman makamı tehlikeye gireeğini cok iyi biliyor. Onun için önemli olan o makamda kalarak şimdiye kadar hayelerini gerçekleştirmek. THY'de neler olursa olsun onun hiç umurunda değil. Bu gibi yöneticilerin ne kurumlara nede işçilere faydası olacağını düşünmüyorum. Bunlarında çocukları var. Çocukları 305 kişinin haksızlığa uğradığı gibi haksızlığa uğrasaydılar ne düşünürdüler. Mahkeme kararları ortada. Genlerinden gelen zihniyetleri doğrultusunda diğer yöneticiler gibi imkanlar elerinde olduğu sürece çocuklarının geleceğini garanti etmek için devlet paralarınımı aktarıyorlar. ÖRNEKLERİ OLAN ZİHNİYETLER GİBİ.
  • şu amirlik eğitimini tamamlasaydık bari:))
  • Sayın yorumcular THY YÖNETİMİ LEHİNE YAPILAN YORUMLAR , AKP tarafından işe alınan zavallılardır. Çünkü bunların ZİHNİYELERİ kimse bana dokunmasın diğer kişilere ne haksızlık yapılırsa yapılsın. Kendi çikarlar ve makamları için herşeyi yapacakLARINI GENLERİNDEN GELEN BU ZİHNİYETİN MAHSÜLÜDÜR. BİR YÖNETİCİYE OĞLUNA PARA AKTARMASI KADAR YÜZ KIZARTICI VE ŞİK OLMAYAN İŞE GİRİŞEN YÖNETİCİDEN NE BEKLENİR. Bunların gerçek yüzlerini göremiyecek kadar da insanlar uyutuluyor.
  • Grev kararı alınırsa ben katılmıyacam, bir çok kokpit arkadaşımda katılmayacaktır, uçakları biz uçuruyoruz.

Türk Hava Yolları çalışanlarının doğrudan ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri tamamen tıkandı. İşveren ile sendika arasında yapılan görüşmelerin 305 kişinin işe iadesini şart koşan sendikanın tutumu nedeniyle kesilmişti. Bakanlık tarafından atanan arabulucu da çözüm sağlayamadı.

Anlaşmazlıkları sona erdirmek için atanan arabulucu, THY yönetimi ile sendikayı bugün bir araya getirdi. Ancak her iki taraf da taviz vermedi. Toplantı başladığı gibi sona erdi.

Binlerce çalışanı ilgilendiren TİS görüşmelerinin kesilmesinden sonra arabulucunun bir rapor hazırlayarak Çalışma Bakanlığı’na vermesi bekleniyor. Arabulucunun raporundan sonra bakanlığın durumu bildiren bir yazıyı taraflara iletmesi gerekiyor.

- SENDİKA NE YAPACAK? -

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre sendika bakanlığın gönderdiği yazıdan sonra 60 gün içinde grev kararı alabileceği belirtiliyor.

Geçmiş yıllarda da Hava-İş Sendikası grev kararı almış ve greve sayılı saatler kala taraflar anlaşma sağlamıştı.

Öte yandan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sendikanın baskılarına boyun eğmeyeceklerini belirtmişti.

©AirportHaber.com

THY GREVE GİDECEK GİBİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (89)

FO ~ 5 yıl önce
Sayın yorumcular THY GENEL MÜDÜRÜ BU KONULARA NEDENSE hiç girmiyor. Girdiği zaman makamı tehlikeye gireeğini cok iyi biliyor. Onun için önemli olan o makamda kalarak şimdiye kadar hayelerini gerçekleştirmek. THY'de neler olursa olsun onun hiç umurunda değil. Bu gibi yöneticilerin ne kurumlara nede işçilere faydası olacağını düşünmüyorum. Bunlarında çocukları var. Çocukları 305 kişinin haksızlığa uğradığı gibi haksızlığa uğrasaydılar ne düşünürdüler. Mahkeme kararları ortada. Genlerinden gelen zihniyetleri doğrultusunda diğer yöneticiler gibi imkanlar elerinde olduğu sürece çocuklarının geleceğini garanti etmek için devlet paralarınımı aktarıyorlar. ÖRNEKLERİ OLAN ZİHNİYETLER GİBİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sakin sakin ~ 5 yıl önce
şu amirlik eğitimini tamamlasaydık bari:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÖS ~ 5 yıl önce
Sayın yorumcular THY YÖNETİMİ LEHİNE YAPILAN YORUMLAR , AKP tarafından işe alınan zavallılardır. Çünkü bunların ZİHNİYELERİ kimse bana dokunmasın diğer kişilere ne haksızlık yapılırsa yapılsın. Kendi çikarlar ve makamları için herşeyi yapacakLARINI GENLERİNDEN GELEN BU ZİHNİYETİN MAHSÜLÜDÜR. BİR YÖNETİCİYE OĞLUNA PARA AKTARMASI KADAR YÜZ KIZARTICI VE ŞİK OLMAYAN İŞE GİRİŞEN YÖNETİCİDEN NE BEKLENİR. Bunların gerçek yüzlerini göremiyecek kadar da insanlar uyutuluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PilotK ~ 5 yıl önce
Grev kararı alınırsa ben katılmıyacam, bir çok kokpit arkadaşımda katılmayacaktır, uçakları biz uçuruyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 5 yıl önce
bunu yazanın pilot olduğunu düşünüp oylayanlar var ya,alemsiniz:))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000