03 Ocak 2014, Cuma 09:28:00

THY GENİŞ GÖVDE UÇAKLARI DALAMAN'A GÖNDERECEK

GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu, İstanbul’dan Dalaman Havalimanına yapılan tarifeli iç hat uçuşlarıyla ilgili önemli açıklamada bulundu.
  • Sevgili Editör, THY geniş gövdeli uçaklarını Dalaman'a gönderecek ile THY Dalaman'a geniş gövdeli uçaklarını gönderecek arasında fark var..
  • Prestij uçağı imş, pilot uçağı imiş, bunlar hep hissi savunmalar, San Fransisco olayı ortada! Yolcuların emniyeti tamamı ile pilot manuel uçup mutlu olacak diye ilkel sistemlerle riske esilemez.
  • dalaman'dan ingiltere'ye çok giden olur. DAL-SAW-LHR aktarmaları sık olur. Çok mantıklı.
  • Airbus 330-321 leri pilot ucurmaz ucak zaten kendi ucar pilot olmasada olur..Boeing pilot ucagidir o yuzden karsilastirmayin bile..Airbus yakinda pilotuda kaldiracak zaten sektordeki pilotlar mecbur boeingci olacak..10 yil icinde Pilotlu ucak pilotsuz ucak diye 2 turlu tasimacilik yapilacak bunun denemeleri yapiliyor.Low cost Sirketler RyanAir bile bunun icin airbusla ortak Arge yapmakta...Yolcular buna gore para verecek

GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu, İstanbul’dan Dalaman Havalimanına yapılan tarifeli iç hat uçuşlarıyla ilgili önemli açıklamada bulundu. 

GETOB Yönetim Kurulu olarak Rıza Ersoy ve Ali Hazar ile birlikte THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun İstanbul’daki makamında yaptıkları görüşme hakkında bilgi veren GETOB Başkanı Bülbüloğlu, İstanbul ile Dalaman arasında yapılan tarifeli uçuşların pahalılığı ve yer bulma sıkıntısını dile getirdiklerini, THY Yönetimden konuya ilişkin çözüm beklediklerini açıkladı.

UÇUŞLAR BÜYÜK GÖVDELİ UÇAKLARLA OLACAK

GETOB Başkanı Bülbüloğlu, “Bu talebimizi yerinde bulan THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamdi Topçu, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanından Dalaman Havalimanına yapılan seferlerin bundan böyle büyük gövdeli uçaklarla yapılmasını sağlayacağını açıkladı. Böylelikle bu konuda sıkıntının önlenebileceğini ifade etti. Üstelik bu uçuşlarda ucuz bilet, pahalı bilet ayrımı yapılmadan fiyatların fiksleneceği belirtildi” dedi.

THY, GÜNDE 10 UÇUŞ GERÇEKLEŞTİRECEK

THY Yönetim Kurulu Başkanı ile GETOB Başkanı arasında yapılan görüşmenin bir başka önemli gelişmesi ise, Türk Hava Yolları 2014 Yaz mevsiminde Dalaman Havalimanı’na yapılan tarifeli iç hat günlük uçuş sayısını arttırarak Atatürk Havalimanından 8 sefer, Sabiha Gökçen Havalimanından 2 sefer, Ankara Esenboğa Havalimanından da 2 sefer uçuş gerçekleştirecek. GETOB Başkanı Bülbüloğılu, “Diğer havayolu firmalarının yapacakları seferlerle Dalaman Havalimanından uçmak artık daha kolay ve rahat olacak. Dalaman Havalimanını kullananlar olarak bu memnuniyet verici bir gelişmedir” dedi.

THY GENİŞ GÖVDE UÇAKLARI DALAMAN'A GÖNDERECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sevgili Editör, THY geniş gövdeli uçaklarını Dalaman'a gönderecek ile THY Dalaman'a geniş gövdeli uçaklarını gönderecek arasında fark var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Prestij uçağı imş, pilot uçağı imiş, bunlar hep hissi savunmalar, San Fransisco olayı ortada! Yolcuların emniyeti tamamı ile pilot manuel uçup mutlu olacak diye ilkel sistemlerle riske esilemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
root ~ 4 yıl önce
dalaman'dan ingiltere'ye çok giden olur. DAL-SAW-LHR aktarmaları sık olur. Çok mantıklı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Low Cost ~ 4 yıl önce
Airbus 330-321 leri pilot ucurmaz ucak zaten kendi ucar pilot olmasada olur..Boeing pilot ucagidir o yuzden karsilastirmayin bile..Airbus yakinda pilotuda kaldiracak zaten sektordeki pilotlar mecbur boeingci olacak..10 yil icinde Pilotlu ucak pilotsuz ucak diye 2 turlu tasimacilik yapilacak bunun denemeleri yapiliyor.Low cost Sirketler RyanAir bile bunun icin airbusla ortak Arge yapmakta...Yolcular buna gore para verecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000