15 Ekim 2016, Cumartesi 10:10:23

THY genel kurullarının renkli ismi öldü

Hissedar olarak katıldığı Türk Hava Yolları genel kurul toplantılarının renkli ismi eski KTHY Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Utku yaşamını yitirdi.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • BU DÜNYDA BIRAKTIĞIN İNTİBA ÖNEMLİ ÖLÜNCE O ŞEKİLDE ANILIYORSUNUZ.RAHMET RUMUZLU KİŞİNİN ANMASI GİBİ.!!!!
  • Seveni yoktur. Çok insanın boş yere canını yakmıştır.
  • Herkes tenkit etmişti THY yönetim kuruluna atanınca SINEMACI NE ANLAR HAVACILIKTAN diye. Bakın ilk iş ne oldu, ben canlı yaşadım bu olayı. Dispatcher dim şiekertte dünyanın FORD model ekip taşıma aracı vardı tamir için bir kenara atılmış unutulup gitmişti. Bu arada o arabaları kullanan yüzlerce şöferde işsiz güçsüz oturuyıorlardı. THY ekipleri dışarıdan taxi ler ile evlerine götürülüyordu ve aylık masrafı o zamanın parası ile binlerce lira idi. YEŞİKÖY TAXİ de çalışan esnafın ikişer arabası olm uştu bu bollukta. Rahmetli Ümir UTKU geldiğinin haftası THY UÇUŞ İŞLETME KONTROL MERKEZİ DİSPATCH OFFICE e geldi ve ekip tahsisten YEŞİLKÖY TUR,ZM TAXİ ye bir ayda ödenen faturaları kontrol etti. Durum felaket idi. İşte o günden sonra THY de kenarda tamir için bekleyen bütün arabalar faal edildi, şöförlerin yüzleri güldü ve taxi iiletmesi ile kontrat iptal edilerek ekipler THY nin kendi vasıtaları ile taşınmaya başladı. Şirketi binlerce liralık zarardan kurtarmış oldu. ALLAH RAHMET EYLESİN nor içinde yatsın.

Hissedar olarak katıldığı Türk Hava Yolları genel kurul toplantılarının renkli ismi eski KTHY Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Utku yaşamını yitirdi.

Sinema yapımcısı, yönetmen ve senarist olmasının yanı sıra havacılık camiasının da yakından tanıdığı Ümit Utku vefat etti.

5 Ocak 1929'da Mardin’de doğan Ümit Utku, Kara Harp Okulu'ndan mezun oldu. Ordudan ayrılıp sinema sektörüne girdi. Önce senaryo yazdı. Kervan Film şirketini kurdu (1958). Yapımcılık ve yönetmenlik yaptı. Türk Film Prodüktörleri Cemiyeti ve Film-San Vakfı olmak üzere bir çok mesleki kuruluşta görev aldı. Kıbrıs Türk Hava Yolları yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Ümit utku 37 filmin yönetmenliğine imza attı. 61 filmin ise yapımcılığını yaptı. Utku'nun 6 senaryosu da beyaz perdeye aktarıldı.

THY genel kurullarının renkli ismi öldü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

xxx ~ 2 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VATANDAŞ ~ 2 yıl önce
BU DÜNYDA BIRAKTIĞIN İNTİBA ÖNEMLİ ÖLÜNCE O ŞEKİLDE ANILIYORSUNUZ.RAHMET RUMUZLU KİŞİNİN ANMASI GİBİ.!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seven ~ 2 yıl önce
Seveni yoktur. Çok insanın boş yere canını yakmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okan ~ 2 yıl önce
Herkes tenkit etmişti THY yönetim kuruluna atanınca SINEMACI NE ANLAR HAVACILIKTAN diye. Bakın ilk iş ne oldu, ben canlı yaşadım bu olayı. Dispatcher dim şiekertte dünyanın FORD model ekip taşıma aracı vardı tamir için bir kenara atılmış unutulup gitmişti. Bu arada o arabaları kullanan yüzlerce şöferde işsiz güçsüz oturuyıorlardı. THY ekipleri dışarıdan taxi ler ile evlerine götürülüyordu ve aylık masrafı o zamanın parası ile binlerce lira idi. YEŞİKÖY TAXİ de çalışan esnafın ikişer arabası olm uştu bu bollukta. Rahmetli Ümir UTKU geldiğinin haftası THY UÇUŞ İŞLETME KONTROL MERKEZİ DİSPATCH OFFICE e geldi ve ekip tahsisten YEŞİLKÖY TUR,ZM TAXİ ye bir ayda ödenen faturaları kontrol etti. Durum felaket idi. İşte o günden sonra THY de kenarda tamir için bekleyen bütün arabalar faal edildi, şöförlerin yüzleri güldü ve taxi iiletmesi ile kontrat iptal edilerek ekipler THY nin kendi vasıtaları ile taşınmaya başladı. Şirketi binlerce liralık zarardan kurtarmış oldu. ALLAH RAHMET EYLESİN nor içinde yatsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000