28 Ocak 2009, Çarşamba 09:33:38

THY frekans arttırıyor

Türk Hava Yolları daha geniş ulaşım ağı stratejisi doğrultusunda bazı yurtdışı ve yurt içi uçuş noktalarındaki sefer sayılarını arttırıyor.
  • Kaldirir .. kaldiracak..
  • Dublin yaz devresinde haftada 7 gunu kaldirir (di) ama buradaki krizde bu yaz ne olur Allah bilir. Kisin yine haftada 5 gun yeter. Allah o seferleri baslatandan razi olsun az mi cektik Londradan Budapesteden Amsterdam aktarma yaparken.
  • dhm de thy de kimin devletin değil mi?dhm neye göre yatırım yapıyor havalanlarına thy den baska kaç firma ucuyor ya da alt yapıyı kimler olusturyor herpsi ortak degilmi bir ile ucuş planlanırken kim yapıyor ve ilk kim ucuyor hepsi devlet eliyle yapılmıyor m u?daha sonra özel sektöre açılmıyormu?
  • DEMEK Strasbourg ,DA THY PERSONELİ HALA DURUYO ! DEMEKKİ ONLAR AKPARTİ,DEKİ YETKİLİLERİN 1.DERECE YAKINLARI !!! Strasbourg ,A UÇUŞ OPERASYONU OLMADIĞI HALDE BOŞU BOŞUNA NEDEN ORDA DURUP AYLIK ALIYORLAR ? SAYIN BAŞBAKANIN DEDİĞİ GİBİ ASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR . PEKİ Strasbourg YAN GELİP YATMA YERİMİDİR ? SAYIN THY YETKİLİLERİ ÇEKSENİZE PERSONELİ İSTANBULA ?

Son 5 yılda 35 yeni uçuş noktasına sefer başlatan Türk Hava Yolları, mevcut hatlardaki haftalık sefer sayılarını artırma kararı aldı. Yurtdışında 9 noktada, yurt içinde ise 2 noktada sefer artışı yapılacak.  Yurt içinde Kahramanmaraş ve Van’a yapılan seferlerini artıran Türk Hava Yolları, yurt dışında Hindistan’da Yeni Delhi ve Mumbai, Avrupa’da Brüksel, Venedik, Helsinki, Basel ve Dublin, Ortadoğu’da Kuveyt, Afrika’da da Addis Ababa’ya daha fazla sefer düzenleyecek.   

Halen haftada 5 frekans uçulan Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi ve haftada 3 kez gerçekleştirilen Mumbai seferleri 2 Şubat 2009 tarihinden başlayarak haftanın her günü yapılacak. Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’e düzenlenen seferler 2 Mart 2009 tarihinden itibaren haftada 17’den 21’e yükseltilecek. İtalya’nın turizm kenti Venedik, Finlandiya’nın başkenti Helsinki ve İsviçre’nin sanat merkezi Basel ve İrlanda’nın başkenti Dublin’e yapılan seferler de her gün yapılacak. Yeni tarife Venedik ve Basel’de 3 Mart’ta, Helsinki’de 5 Mart’ta, Dublin’de 29 Mart’ta başlayacak. Halen Venedik, Helsinki ve Dublin’e haftada 5, Basel’e ise 4 sefer düzenleniyor.

Ortadoğu’da Kuveyt’e yapılan seferlerde de artışa gidildi. Haftada 4 gün uçulan İstanbul-Kuveyt hattında 7 Mart 2009 tarihinden itibaren haftada 5 gün sefer düzenlenecek. Afrika ülkesi Etiyopya`nın başkenti Addis Ababa’ya yapılan seferler de yeniden düzenlenerek 7 Mart 2009 tarihinden itibaren haftalık 4 frekanstan 5’e yükseltildi.

İç hatlarda ise İstanbul’dan gerçekleştirilen Kahramanmaraş uçuşları haftada 5 seferden 7’ye, Van uçuşları da haftada 7’den 10’a çıkarıldı. Van’a yapılacak ek seferler için Salı, Perşembe ve Pazar günleri belirlendi.

 

THY frekans arttırıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

ICIMIZDEKI IRLANDALI ~ 9 yıl önce
Kaldirir .. kaldiracak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IRLANDALI ~ 9 yıl önce
Dublin yaz devresinde haftada 7 gunu kaldirir (di) ama buradaki krizde bu yaz ne olur Allah bilir. Kisin yine haftada 5 gun yeter. Allah o seferleri baslatandan razi olsun az mi cektik Londradan Budapesteden Amsterdam aktarma yaparken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
darkman ~ 9 yıl önce
dhm de thy de kimin devletin değil mi?dhm neye göre yatırım yapıyor havalanlarına thy den baska kaç firma ucuyor ya da alt yapıyı kimler olusturyor herpsi ortak degilmi bir ile ucuş planlanırken kim yapıyor ve ilk kim ucuyor hepsi devlet eliyle yapılmıyor m u?daha sonra özel sektöre açılmıyormu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
456 ~ 9 yıl önce
DEMEK Strasbourg ,DA THY PERSONELİ HALA DURUYO ! DEMEKKİ ONLAR AKPARTİ,DEKİ YETKİLİLERİN 1.DERECE YAKINLARI !!! Strasbourg ,A UÇUŞ OPERASYONU OLMADIĞI HALDE BOŞU BOŞUNA NEDEN ORDA DURUP AYLIK ALIYORLAR ? SAYIN BAŞBAKANIN DEDİĞİ GİBİ ASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR . PEKİ Strasbourg YAN GELİP YATMA YERİMİDİR ? SAYIN THY YETKİLİLERİ ÇEKSENİZE PERSONELİ İSTANBULA ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000