08 Şubat 2012, Çarşamba 14:39:29

THY FİLOSUNDA İLGİNÇ DETAY

Türk Hava Yolları’nın filosundaki uçakların kaçının öz malı olduğunu biliyor musunuz? İşte o sorunun cevabı...
  • Cehennemde kuyular varmış ve her birinin başında bir zebani; kuyudan çıkmaya çalışanı kafasına vurup geri yolluyormuş. Birinin başında zebani yokmuş; "Niye?" diye sormuşlar. "Orada Türkler var, biri kaçmaya kalkar ise zaten diğeri paçasından tutup indiriyor". THY'de, Pegasus'da, Onur Air'da, diğerleri de Türkiye'nin gururudurlar. Bu şirketler sayesinde 10 yıl önce 5 milyon kişi uçarken şimdi 100 milyon kişi uçuyor... Hepsine teşekkür edip destek verin ki daha da iyi işler yapsınlar...
  • Ozgecmisinizi lutfen bu Airporthaber.com sayfasindaki yorumunuzun linkiyle beraber http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kurumsal/kariyer adresine gonderiniz, kesin Thy'li olursunuz, tebrik ederim.
  • Yaw arkadaş Manchester Barcelona'ya sponsor olan o milli havayolu şirketin o bayrak taşıyıcın o parayı gelsin Türkiye'de hayır işlerinde harcasın; ayrıca dışarda git sor kimse bilmez manchester'e barcelona'ya sponsor olduğunu... Ayrıca THY geçtiğimiz sene 650 milyon dolar zarar açıkladığında sayın Erdoğan canı sağolsun demeseydi yahut devlet desteği olmasaydı acaba THY bu gün olur muydu? Benim cebimden vergi olarak çıkan para neden özel bir havayolu şirketini kurtarıyor? Bunları merak ediyorum. Son olarak o çok karlı dediğin şirket uçuş saati doldurcam diye yapmadığı soytarılık kalmıyor hepimiz biliyoruz iyi kötü... Onca benzin harcanan milli servet değil mi?
  • sadece 21 tayyare haaa??? zu ha ha ha..harbden globaly fosss çıktın yaaaaa
Türk Hava Yolları, 2011 yılını 179 uçaklık filo ile tamamladı. 2015 yılında 201 uçaklık filoya ulaşmayı planlayan Türk Hava Yolları, son bir yıl içinde filosuna 26 uçak katarak 153’ten 179’a çıkardı. THY’nin bu yıl içerisinde filosuna 9 uçak daha katarak 188 uçaklık filoya ulaşması planlanıyor.

THY bir yıl içinde filosuna kattığı uçaklarla birlikte koltuk kapasitesini de 27 bin 886’dan 33 bin 7’ye çıkardı. Koltuk kapasitesinin de 2015 yılında 36 bin 580’e çıkması amaçlanıyor.

THY uçaklarının şu andaki yaş ortalaması ise 6.4 olarak ortaya çıktı. Yaş ortalaması en yüksek uçak modeli Airbus 310 uçakları olurken onu Boeing 737-400 ve Airbus 340 tipi uçaklar izledi.

Filonun en genç üyeleri ise 0.1 yaş ortalamasıyla geçtiğimiz haftalarda filoya katılan iki adet Boeing 737-900 tipi uçak oldu.

THY filosuna ait tabloda en çok dikkat çeken nokta ise THY’nin öz malı olan uçak rakamlarıydı. 179 uçaklık filoda sadece 21 uçağı öz malı olarak filosunda bulunduran THY, geri kalan uçakları ise finansal ve operasyonel kiralama yöntemiyle filosuna kattı.

THY’nin öz malı olan uçaklar şöyle:

7 adet Airbus 340
11 adet Boeing 737-800
3 adet Airbus 310

THY filosundaki uçakların yüzde19.6’’sını Boeing 777, Airbus 330 ve 340 tipi geniş gövdeli uçaklar oluştururken, yüzde 77.1’i dar gövdeli uçaklardan oluştu. Filonun yüzde 3.4’lük bölümünü de Airbus 310 ve 330 tiplerindeki kargo uçakları oluşturdu.

THY FİLOSUNDA İLGİNÇ DETAY

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 6 yıl önce
Cehennemde kuyular varmış ve her birinin başında bir zebani; kuyudan çıkmaya çalışanı kafasına vurup geri yolluyormuş. Birinin başında zebani yokmuş; "Niye?" diye sormuşlar. "Orada Türkler var, biri kaçmaya kalkar ise zaten diğeri paçasından tutup indiriyor". THY'de, Pegasus'da, Onur Air'da, diğerleri de Türkiye'nin gururudurlar. Bu şirketler sayesinde 10 yıl önce 5 milyon kişi uçarken şimdi 100 milyon kişi uçuyor... Hepsine teşekkür edip destek verin ki daha da iyi işler yapsınlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ozgecmisinizi lutfen bu Airporthaber.com sayfasindaki yorumunuzun linkiyle beraber http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kurumsal/kariyer adresine gonderiniz, kesin Thy'li olursunuz, tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yaw arkadaş Manchester Barcelona'ya sponsor olan o milli havayolu şirketin o bayrak taşıyıcın o parayı gelsin Türkiye'de hayır işlerinde harcasın; ayrıca dışarda git sor kimse bilmez manchester'e barcelona'ya sponsor olduğunu... Ayrıca THY geçtiğimiz sene 650 milyon dolar zarar açıkladığında sayın Erdoğan canı sağolsun demeseydi yahut devlet desteği olmasaydı acaba THY bu gün olur muydu? Benim cebimden vergi olarak çıkan para neden özel bir havayolu şirketini kurtarıyor? Bunları merak ediyorum. Son olarak o çok karlı dediğin şirket uçuş saati doldurcam diye yapmadığı soytarılık kalmıyor hepimiz biliyoruz iyi kötü... Onca benzin harcanan milli servet değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sadece 21 tayyare haaa??? zu ha ha ha..harbden globaly fosss çıktın yaaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000