04 Şubat 2013, Pazartesi 08:51:58

THY 'EMİRATES MODELİ'YLE UÇURUYOR

Türk Havayolları (THY) Afrika'da uçtuğu nokta sayısını 34'e çıkarırken, Afrikalı işadamlarını kendine ve Türkiye'ye çekmek için devletten özel izin aldı.
  • THY personelini de uçursa bir de...
  • THY bir de çalışanlarını Emirates,Qatar,Ettihad dakiler gibi uçursa ya...Adamlar personellerine bir sürü hak veriyorlar ama takunya hava yolları çalışanlarını öcü gibi görüyor!!! Gerçi personelini upgrade ederek onore etmeyen, rezil kalitede yemek veren, servis olayını bile halledemeyen bir şirket mi uçacak, 5 yıldızlı olacak??? hadi canım sen de!!!!
  • 1 MİLYAR DOLARI OLAN AFRİKALI VİZE ALAMIYOR SÖZÜNÜ SÖYLEYEN KİŞİ THY YÖNETİM KURULUNDA... GÜLELİM Mİ AĞLAYALIM MI TAM BİR TRAJİKOMEDİ ...
  • Afrika da 1 milyar doları olan adamda başka ülkelerin ki muhtemelen fransız,belçika,ingiliz vatandaşlıkları da vardır dolayısıyla öyle vize vs sorunu olmaz!!

 Aynı zamanda THY Yönetim Kurulu Üyesi olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Afrika vatandaşlarının Türkiye'den vize alması bazen aylar sürebiliyor. Dışişleri ile İçişleri bakanlıklarından özel izin aldık. ABD veya Schengen vizesi olan bir Afrika ülkesi vatandaşı İstanbul'a vizeyi beklemeden uçabiliyor. Vizesi kapıda kendisine veriliyor" dedi. Büyükekşi, böylelikle Emirates Havayolları'nın Dubai'ye uçanlar için uyguladığı sistemi hayata geçirdiklerini kaydetti.

Bir Afrikalı işadamı örneği veren Büyükekşi, "Adamın serveti 1 milyar dolar ama vize için 6 ay bekleyebiliyor. Kim bu kadar bekler ki? Vize prosedürleri çok uzun sürebiliyor. Bunun önüne geçmek için adımlar attık" dedi.

THY, en son açıkladığı Gabon'la birlikte Afrika'da uçtuğu ülke sayısını 25, şehir sayısını 34'e çıkardı. Ülke sayısının bu yıl yüzde 10 artırma hedefi koyan THY, Afrika'da haftada 4 gün uçtuğu ülkeleri her güne, halen her gün uçtuğumuz yerleri de günde 2'ye çıkarma çalışmalarına devam ediyor. (HaberTürk)

THY 'EMİRATES MODELİ'YLE UÇURUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

bir de ~ 5 yıl önce
THY personelini de uçursa bir de...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi be!!! ~ 5 yıl önce
THY bir de çalışanlarını Emirates,Qatar,Ettihad dakiler gibi uçursa ya...Adamlar personellerine bir sürü hak veriyorlar ama takunya hava yolları çalışanlarını öcü gibi görüyor!!! Gerçi personelini upgrade ederek onore etmeyen, rezil kalitede yemek veren, servis olayını bile halledemeyen bir şirket mi uçacak, 5 yıldızlı olacak??? hadi canım sen de!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VAH VAH ~ 5 yıl önce
1 MİLYAR DOLARI OLAN AFRİKALI VİZE ALAMIYOR SÖZÜNÜ SÖYLEYEN KİŞİ THY YÖNETİM KURULUNDA... GÜLELİM Mİ AĞLAYALIM MI TAM BİR TRAJİKOMEDİ ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mert ~ 5 yıl önce
dahada kötüsü adam ihracatçılar meclisi başkanı.
??? ~ 5 yıl önce
Afrika da 1 milyar doları olan adamda başka ülkelerin ki muhtemelen fransız,belçika,ingiliz vatandaşlıkları da vardır dolayısıyla öyle vize vs sorunu olmaz!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000