03 Kasım 2014, Pazartesi 09:35:27

THY EKİPLERİNE DARBE ŞOKU!

Türk Hava Yolları’nın Afrika ülkesi Burkina Faso’da konaklayan ekibi darbe olduğu gün otelde mahsur kaldı. Otelin kapısı kilitlendi, ekipler gizli bir operasyonla Türkiye’ye getirildi.
  • Kabin ekiplerinin karşılaştığı sıkıntılar söz konusu olduğunda ülkemizdeki madenci emekçilerimizle karşılaştırmanıza anlam veremiyorum. Evet onlarda bizler gibi risk altında çalışıyorlar hatta risk oranları daha yüksek. İş güvenliği adına bizim önlemleriniz büyük ölçüde alınırken o madenci emekçilerin emniyet önlemleri dahi alınmıyor. Hakettikleri ücretin çok çok altına çalışıyor olmaları kabin memurlarının elindeymiş gibi saçma bir karşılaştırma içine girilmiş. Keşke onlarda hakettikleri çalışma ortamına ve iş güvenliğine sahip olabilseler, keşke aldıkları maaşlar riskleriyle doğru orantılı olsa. Ama şu var ki mesela siz burda ülkede yaygın bir hastalık haline gelen "klavye kahramanlığı" yaparken biz Türk Hava Yolları çalışanları olarak şirketimizin başlattığı bir yardım kampanyası ile Soma için binlerce lira yardımda bulunduk. Elbette hiçbir iş kolay değildir. Zaten kimse oturduğu yerden çok para kazanabileceği gibi bir hayal içerisinde değil. Sadece bu meslek için değil hiçbir meslek için dışarıdan yorumda bulunmak doğru değildir.
  • İndirin kabin memurlarının baz maaşını asgari ücrete. hat zorluğuna ve risk durumuna görede afrikaya ve diğer riskli bölgelere en yüksek diğer route lara daha düşük olacak şekilde tazminat belirleyin isteyen gitsin istemeyen gitmesin ne diye uğraşıyosunuz kabin memurluğu maaşının türkiye de ne kadar olduğu bellidir (maksimum 3000 tl ) bunun üstüne zorluğa göre tazminat verirsin tutupta thy gibi verilecek bütün tazminatları maaşın içine koyarsan kendini bulunmaz hint kumaşı sayarlar birde kendi uçuş rahatlığına göre destinaston açılmasını isterler .miami 10 kare olsun istermisin doluluğa bakarmısın o zaman. Yeni açılan afrika ve diğer hatlar olmasa zaten personelin %60 ına gerek yok işinizin kıymetini bilip sahip çıkıcağınıza gelip burada artistlik yapıyorsunuz.
  • Thy'de kabin memuru olamadiysaniz,airport haber'in uygulamasini indirip burdan KM'larina tas atmak yerine,sansinizi farkli havayollarinda deneyin.
  • Sen niye referanduma gonderirsin kiben anlamiyom ben bu insanlari kac kisinin canina mal olmus iktidar sevgisi.. zaten sen de gorevini yapiyon madem devam et en azindan az da olsa gorevini devam ettirebilirsin bide thyli hosteslerin nesucu var ben onuda anlamadim.

Batı Afrika ülkesi Burkina Faso’da Devlet Başkanı Blaise Compaore’nin 27 yıllık iktidarını uzatabilmek için, görev süresini iki dönemle kısıtlayan anayasanın 37’inci maddesini referanduma götürmeye çalışınca isyan çıktı. Başkent Ouagadougou’da binlerce gösterici parlamento binasını basarken, devlet televizyonunu ele geçirdi. Muhalifler, askerlerin göstericilere ateş açması sonucu yaklaşık 30 kişinin öldü. Burkina Faso ordusu, hükümeti ve parlamentoyu feshetti.

Ülkede bu gelişmeler yaşanırken THY, Burkina Faso uçuşlarına devam etti. Türk Hava Yolları’nın İstanbul- Ouagadougou-Niamey seferini yapan uçağında görev yapan THY ekipleri, uçuşun Burkino Faso ayağında yatı sırasında darbe olunca otelde mahsur kaldı.
Silahlı kişilerce otelin kapıları kilitlendi ve hiç kimsenin dışarı çıkmasına izin verilmedi. THY ekipleri, konuyla ilgili olarak Türkiye’ye bilgi verdi ve THY, ekiplerin ülkeden çıkarılması için büyük bir gizlilik içinde çalışma başlattı.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, yaklaşık 5 gün ülkede mahsur kalan ekipler için bir diğer Afrika ülkesi Nijer’in başkenti Niamey’den özel uçak kiralandı. Uçak Ouagadougou’ya gelerek THY ekiplerini aldı ve Niamey’e döndü.

THY de tarifeli sefer düzenlediği Niamey’den 10 kişilik THY ekibini alarak bu gece İstanbul’a döndü. Büyük korku yaşayan THY ekiplerinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

THY UÇUŞLARI İPTAL ETTİ

Ülkede yaşanan darbe sonrası ekipleri mahsur kalan THY, geçen hafta Ouagadougou uçuşlarını iptal etmişti. THY, İstanbul-Ouagadougou-Niamey olarak uyguladığı seferleri değiştirerek İstanbul-Niamey-İstanbul olarak gerçekleştirmeye başlamıştı.

©AirportHaber

THY EKİPLERİNE DARBE ŞOKU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kabin ekiplerinin karşılaştığı sıkıntılar söz konusu olduğunda ülkemizdeki madenci emekçilerimizle karşılaştırmanıza anlam veremiyorum. Evet onlarda bizler gibi risk altında çalışıyorlar hatta risk oranları daha yüksek. İş güvenliği adına bizim önlemleriniz büyük ölçüde alınırken o madenci emekçilerin emniyet önlemleri dahi alınmıyor. Hakettikleri ücretin çok çok altına çalışıyor olmaları kabin memurlarının elindeymiş gibi saçma bir karşılaştırma içine girilmiş. Keşke onlarda hakettikleri çalışma ortamına ve iş güvenliğine sahip olabilseler, keşke aldıkları maaşlar riskleriyle doğru orantılı olsa. Ama şu var ki mesela siz burda ülkede yaygın bir hastalık haline gelen "klavye kahramanlığı" yaparken biz Türk Hava Yolları çalışanları olarak şirketimizin başlattığı bir yardım kampanyası ile Soma için binlerce lira yardımda bulunduk. Elbette hiçbir iş kolay değildir. Zaten kimse oturduğu yerden çok para kazanabileceği gibi bir hayal içerisinde değil. Sadece bu meslek için değil hiçbir meslek için dışarıdan yorumda bulunmak doğru değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tartısmayın ~ 4 yıl önce
İndirin kabin memurlarının baz maaşını asgari ücrete. hat zorluğuna ve risk durumuna görede afrikaya ve diğer riskli bölgelere en yüksek diğer route lara daha düşük olacak şekilde tazminat belirleyin isteyen gitsin istemeyen gitmesin ne diye uğraşıyosunuz kabin memurluğu maaşının türkiye de ne kadar olduğu bellidir (maksimum 3000 tl ) bunun üstüne zorluğa göre tazminat verirsin tutupta thy gibi verilecek bütün tazminatları maaşın içine koyarsan kendini bulunmaz hint kumaşı sayarlar birde kendi uçuş rahatlığına göre destinaston açılmasını isterler .miami 10 kare olsun istermisin doluluğa bakarmısın o zaman. Yeni açılan afrika ve diğer hatlar olmasa zaten personelin %60 ına gerek yok işinizin kıymetini bilip sahip çıkıcağınıza gelip burada artistlik yapıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Thy'de kabin memuru olamadiysaniz,airport haber'in uygulamasini indirip burdan KM'larina tas atmak yerine,sansinizi farkli havayollarinda deneyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kral ~ 4 yıl önce
Sen niye referanduma gonderirsin kiben anlamiyom ben bu insanlari kac kisinin canina mal olmus iktidar sevgisi.. zaten sen de gorevini yapiyon madem devam et en azindan az da olsa gorevini devam ettirebilirsin bide thyli hosteslerin nesucu var ben onuda anlamadim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000