08 Nisan 2009, Çarşamba 18:29:53

THY EKİBİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul-Tiflis seferini yapan TK 1382 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı yanlışlıkla Tiflis Havaalanı'na 17 kilometre uzaklıkta bulunan Vaziani Askeri Havaalanı’na iniş yaptı.
  • Erzurumlu kardeşim ben de seni Kastamonuya beklerim....Gel canım benim gel
  • kokenin ne onemi var 'asker kokenli' gibi lutfen asin bu muhabbetleri...kafa yapısı önemli, isini dogru yapmak onemli...kimin isini dogru yaptigini da tabii ki cokiyi biliyoruz.
  • karayolunda kaza olduğunda ufak bir başlık atılır tv deki haberler 2 dk'dan fazla sürmez ama ölü sayısı??? kimse konuşmaz bunu! bi uçak kazasında ama aynı ölü sayısında FACİA denilir!!! ne fark var? bir milletvekili kazada vefat erder ve hala konu gündemdedir. oysa ki ams deki kazayı kimse konuşmaz oldu! uçak yalnış piste iner yönetim eleştirilir konunun net açıklaması yokken. neden bu kadar abartılır ki konu, bi geçmiş olsun demek varken...? yok göz doktoruna gitmeleri gerek, yok menüleri dağıtacaklarına... en azından SAĞ SALİM yalnış piste inmişler. ** kaptan olsada hata yapabilir....
  • VOR yaklaşması aletli olmuyo mu..İlla ILS mi geliyo aklınıza aletli yaklaşma diyince..Görerek mi yaklaşıyordu aletli mi demek istediniz sanırım..

Türk Hava Yolları'nın TK  1382 sefer sayılı Boeing 737–800 tipi yolcu uçağı Gürcistan’daki Tiflis Havalimanı yerine Rusya-Gürcistan savaşı sırasında bombalanan Vaziani Askeri Üssü'ne iniş yaptı. Bir Türk şirketi olan TAV’ın  işlettiği Tiflis Havaalanı’na 17 kilometre uzaklıktaki Vaziani Askeri Üssü’ne iniş yapan  Türk Hava Yollarına ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağında  69 yolcu bulunduğu öğrenildi.

İstanbul’dan saat 13:20’de kalkan uçağın yanlış piste inmiş olma ihtimali ağır basarken, pilotun teknik arıza bildirmediği öğrenildi.

Uçakta bulunan yolcuların karayoluyla Tiflis Havaalanı’na ulaştırılacağı öğrenildi. Bu arada uçağın kokpit ve kabin ekibinin Gürcü askeri yetkililer tarafından ifadelerinin alındığı bildirildi.

Öte yandan, askeri havaalanında yolcuların inmesi için uygun merdiven ve  uçağı pist sonundan itmek için push back bulunmadığı, bu yüzden THY uçağının bir süre askeri havaalanında kalacağı öğrenildi.

İki yıl önce SKY Hava Yolları’na ait yolcu uçağı Antalya'dan Polonya'nın Poznan kentine gitmek isterken yanlışlıkla 15 kilometre uzaklıktaki NATO üssüne inmişti.

THY EKİBİ GÖZALTINA ALINDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 9 yıl önce
Erzurumlu kardeşim ben de seni Kastamonuya beklerim....Gel canım benim gel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kokenin ne onemi var 'asker kokenli' gibi lutfen asin bu muhabbetleri...kafa yapısı önemli, isini dogru yapmak onemli...kimin isini dogru yaptigini da tabii ki cokiyi biliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
karayolunda kaza olduğunda ufak bir başlık atılır tv deki haberler 2 dk'dan fazla sürmez ama ölü sayısı??? kimse konuşmaz bunu! bi uçak kazasında ama aynı ölü sayısında FACİA denilir!!! ne fark var? bir milletvekili kazada vefat erder ve hala konu gündemdedir. oysa ki ams deki kazayı kimse konuşmaz oldu! uçak yalnış piste iner yönetim eleştirilir konunun net açıklaması yokken. neden bu kadar abartılır ki konu, bi geçmiş olsun demek varken...? yok göz doktoruna gitmeleri gerek, yok menüleri dağıtacaklarına... en azından SAĞ SALİM yalnış piste inmişler. ** kaptan olsada hata yapabilir....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
VOR yaklaşması aletli olmuyo mu..İlla ILS mi geliyo aklınıza aletli yaklaşma diyince..Görerek mi yaklaşıyordu aletli mi demek istediniz sanırım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000