05 Eylül 2011, Pazartesi 12:20:42

"THY DÜŞMANLIĞI YAPMAYIN"

AirportHaber Başyazarı Sefa İnan gündemin en önemli konularını köşesinde analiz etti...
  • kim ne derse desin yabancı pilotla one number..görgü onlarda,bilgi onlarda,insanlık onlarda,alçakgönüllülük onlarda,yetenek onlarda,bilgi onlarda eeeee daha ne istiyorsunuz? ya bizimkiler kocaman bir fossssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
  • gerçekten hot cup arızalı yok water heater arızalı sözlerini uçağın pilotundan duymak hiç hoş değil.şirket ne olursa olsun.ben uçmak istemiyorum bugün diyebilmeli herkimse.sen diyemiyosan bizim yapacağımız birşey yok maalesef.
  • Yabancı hayranlığı yapıpta sırf güleryüz gösteriyor diye adamları iyi zanneden cahiller. Aslında adamların gülümsemekten öte canınızı taşıdığının farkında olun lütfen. Bu nasıl bir komplekstir. Hayır iyi zannettiğiniz ve öğretilmiş aşağılık kompleksi ile övüp durduğunuz adamların gerçekte ki kapasitelerini bir bilseniz tek meziyetlerinin ana dili veya yurt dışında yaşamak kaynaklı iyi seviye ingilizce olan bu insanları bizim insanımızdan iyi zannetmek, el insaf yahu. İyi olmak iyi ingilizce konuşup sizi pışpışlamak olarak mı algılıyorsunuz. Birde allah yaşatmasın ama zor durumlar da görebilseydiniz keşke arkadaşları...
  • Evet eskiden caydanlik(hot-cup)arizali ve MEL'de yok diye ucagi almayan kaptanlarla calisinca suankilerin cok sosyal ve mulayim olduklarini ve o kadar sacmalaiklarin olmadigini soyleyebiliriz.15 yil once ile suanki globallesme arasinda daglar kadar mesafe var.Pilotlari yererken gecmisi de goz onune almak lazim.
AirportHaber Başyazarı Sefa İnan, bu hafta köşesinde havacılık gündemindeki en önemli konuları ilginç yorumlarıyla analiz etti. THY'nin Skytrax birinciliğinden ATRA'da derecesizliğine ve Bombay'daki pist dışına çıkma olayına kadar görüşlerini aktaran İnan 'THY düşmanlığı yapmayın' diyor.

Türk Havayolları'nın güvenli havayolları sıralamasında ilk 10'a girememesinin üzücü olduğundan bahseden İnan, bu konuyu önemsiz ve yokmuş gibi göstermenin yanlış olacağı görüşünü savundu.  

Skytrax'da elde edilen başarının önemli olduğuna vurgu yaparak durumu açıklayan Başyazar İnan, ancak bunun elde edilebilir bir durum olduğunu, bu birinciliğin daha çok ikram ve kabin içi hizmetten kaynaklığını ifade ederek, güvenli havayolları listesinde olunamamasını ise vahim olarak değerlendirdi.

THY'nin Bombay'da pisten çıkan uçağına da değinen deneyimli yazar, medyanın konuyu geçiştirmesine de sitem etti. Bu kazanın ölüm olmaması nedeniyle fazla değerlendirilmediğini ancak işin boyutunun ciddi olduğunu ifade etti. Ayrıca İnan'ın 'Bombay gibi, günde yüzlerce uçağın indiği bir meydanda o gün bir tane uçak kayıyor ve bu uçak THY markasını taşıyorsa, burada durup “Biz nerede yanlış yapıyoruz" demek gerekiyor' sözleri durumu açıklar nitelikte olması bakımından dikkat çekti.
"THY DÜŞMANLIĞI YAPMAYIN"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 7 yıl önce
kim ne derse desin yabancı pilotla one number..görgü onlarda,bilgi onlarda,insanlık onlarda,alçakgönüllülük onlarda,yetenek onlarda,bilgi onlarda eeeee daha ne istiyorsunuz? ya bizimkiler kocaman bir fossssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
gerçekten hot cup arızalı yok water heater arızalı sözlerini uçağın pilotundan duymak hiç hoş değil.şirket ne olursa olsun.ben uçmak istemiyorum bugün diyebilmeli herkimse.sen diyemiyosan bizim yapacağımız birşey yok maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yabancı hayranlığı yapıpta sırf güleryüz gösteriyor diye adamları iyi zanneden cahiller. Aslında adamların gülümsemekten öte canınızı taşıdığının farkında olun lütfen. Bu nasıl bir komplekstir. Hayır iyi zannettiğiniz ve öğretilmiş aşağılık kompleksi ile övüp durduğunuz adamların gerçekte ki kapasitelerini bir bilseniz tek meziyetlerinin ana dili veya yurt dışında yaşamak kaynaklı iyi seviye ingilizce olan bu insanları bizim insanımızdan iyi zannetmek, el insaf yahu. İyi olmak iyi ingilizce konuşup sizi pışpışlamak olarak mı algılıyorsunuz. Birde allah yaşatmasın ama zor durumlar da görebilseydiniz keşke arkadaşları...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Evet eskiden caydanlik(hot-cup)arizali ve MEL'de yok diye ucagi almayan kaptanlarla calisinca suankilerin cok sosyal ve mulayim olduklarini ve o kadar sacmalaiklarin olmadigini soyleyebiliriz.15 yil once ile suanki globallesme arasinda daglar kadar mesafe var.Pilotlari yererken gecmisi de goz onune almak lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000