03 Şubat 2017, Cuma 21:29:41

THY Dubai uçağında hırsızlık vakası...

Türk Hava Yolları'nın İstanbul Dubai seferini yapacak olan uçağında yolculardan biri diğer yolcunun parasını çaldı iddiası ile uçak uzun süre kalkış yapamadı.
  • Bunlar bir çete ve sürekli bu hırsızlık işini yapıyorlar, bunu İstanbul havalimanı poliside biliyor.Bunlar gittikleri yerde 1 günden fazla kalmayıp aynı işe devam ediyorlarmış.Kabin ekiplerinin çok uyanık olması lazım.Özellikle gece uçuşlarını seçip kabin ışıkları karartılınca faaliyete geçiyorlarmış.Genelde tek kişi değil 3 kişi çalışıyorlarmış, oturma pozisyonları koridor ve birbirlerini çapraza alıp takip ediyorlarmış.Bilgilerinize ,
  • Olayı kameraya alan; Arap bir adam.Görevlilere haber veriyor. Çantasının kurcalandığını Fransız yolcu fark etmiyor. Fransiz; videoyu gorunce inaniyor.
  • Kenya Havayolları'nın uçağı. THY'yi bu Afrika sevdası bitirdi, bakalım daha neler açılacak bu nedenle THY'nin başına.
  • Ahl'de vize boarding deparmanında çalışıyorum. Gözende görevli arkadaşlarla sohbet ederken, bir çinli yolcunun sistemlerinde kara listede olduğunu söylemiş ve koltuğunu göz önünde bir yerden verdiklerini söylemişti. O zaman Gözeni takdir etmiştim. Yer hizmetleriyle koordineli çalışıp, koltuk seçimini bile kontrol etmeleri beni şaşırtmıştı.Helal Gözene...
Türk Hava Yolları'nın TK760 sefer sayılı uçağı İstanbul'da Dubai'ye gitmek üzere yolcu alımına başladı. Saat 19.30'da İstanbul'dan hareket etmesi gereken uçakta Çinli bir yolcunun Fransız bayan bir yolcunun çantasını çaldı.

Çantası çalınan Sara Belabbes adlı yolcunun şikayeti üzerine uçak rötara girdi. Yaklaşık iki saat rötar yapan uçak henüz kalkış yapamazken, şikayetçi Fransız yolcu ile Çinli yolcu havalimanı emniyeti tarafından karakola götürüldü.

Uçağın ne zaman kalkış yapacağı henüz bilinmiyor.

THY kaynaklarından edinilen bilgilere göre; S1 park pozisyonundaki TK760 sefer sayılı Dubai uçuşunu yapacak TC-LKA kuyruk tescilli uçakta Çinli bir yolcu, diğer yolcuların çantasını karıştırırken tesbit edildi. Olay yerine gelen polise, mağdur olan yolcu şikayetçi olmuştur. Kabin ekibi tarafından kural dışı yolcu formu dolduruldu. Hırsızlık yapan kişi ve mağdur yolcunun uçaktan indirildiği ve uçağın seferine devam edeceği öğrenildi.
THY Dubai uçağında hırsızlık vakası...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

lvocat3bnodh ~ 1 yıl önce
Bunlar bir çete ve sürekli bu hırsızlık işini yapıyorlar, bunu İstanbul havalimanı poliside biliyor.Bunlar gittikleri yerde 1 günden fazla kalmayıp aynı işe devam ediyorlarmış.Kabin ekiplerinin çok uyanık olması lazım.Özellikle gece uçuşlarını seçip kabin ışıkları karartılınca faaliyete geçiyorlarmış.Genelde tek kişi değil 3 kişi çalışıyorlarmış, oturma pozisyonları koridor ve birbirlerini çapraza alıp takip ediyorlarmış.Bilgilerinize ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Passenger on board ~ 1 yıl önce
Olayı kameraya alan; Arap bir adam.Görevlilere haber veriyor. Çantasının kurcalandığını Fransız yolcu fark etmiyor. Fransiz; videoyu gorunce inaniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC-LKA ~ 1 yıl önce
Kenya Havayolları'nın uçağı. THY'yi bu Afrika sevdası bitirdi, bakalım daha neler açılacak bu nedenle THY'nin başına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alaka ~ 1 yıl önce
Ne alakası var şimdi bunun Afrika sevdası ile. Saçma sapan yorum yapacaksınız illaki
Tuğ ~ 1 yıl önce
Allah akıl fikir ve okuduğunu anlayıp alakalı yorum yapabilme yeteneği versin.
Beşer ~ 1 yıl önce
Peki nedir senin Afrika düşmanlığın? Ne alaka?
okuduğunu anlama ~ 1 yıl önce
testinde Türkiye ve meksika son sırada yer alıyor maalesef ,teste sizlerimi sokuyorlar acaba ? :D
Vize Boarding ~ 1 yıl önce
Ahl'de vize boarding deparmanında çalışıyorum. Gözende görevli arkadaşlarla sohbet ederken, bir çinli yolcunun sistemlerinde kara listede olduğunu söylemiş ve koltuğunu göz önünde bir yerden verdiklerini söylemişti. O zaman Gözeni takdir etmiştim. Yer hizmetleriyle koordineli çalışıp, koltuk seçimini bile kontrol etmeleri beni şaşırtmıştı.Helal Gözene...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000