05 Ekim 2013, Cumartesi 10:48:28

THY ‘DÖNÜN’ DEDİ GREV KAN KAYBETTİ

Türk Hava Yolları’nda 15 Mayıs’ta başlayan grev devam ederken ‘dönün’ çağrısına uyan bir grup grevcinin daha işine döndüğü öğrenildi.
  • Topçu Hava Yolları
  • Ayni isi atlas 2000 tl civari maas alarak yapiyor tk dakiler 2,5 katini alarak yapiyor. Fark derken bundan bahsetmistik!
  • Sendikanın hükümet karşıtı olduğu yıllarca dile getiriliyor. Gerçek olan işçilerin haklarını aramak ve onurlu işçi eylemi yapmakdır. Yöneticilerin emirlerinden çıkmayan yalaka gurup bunları herzaman dile getirmilerdir. Geçmiş hükümetlerde herzaman bunu dile getirdi, gerçeklerle hiçbir ilgisi olmamıştır.
  • para sıkıntısından değil de artık dirense de bir şeylerin değişmeyeceğini bilen insanlar bu saatten sonra dönmenin açıklaması bu.. 4 ay önce hala bir umut olabilirdi ama şuan da yok kaybettiğini kabullenmek bu! siz greve çıkmayanlar ağlanmaya da artık hiç hakkınız yok en azından biz denedik belki sirket bu değişime tepkili oldugumuzu görünce aldığı karardan döner diye ama bu değişimden şikayetci olan 16000 kişiden sadece 1600 ü diye kaale alınmadık ! yani sonuç sizin yüzünüzden böyle ve hala unutmadan yorum yapabiliyorsunuz . helal olsun.

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında anlaşmazlıkla sona eren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden sonra başlayan grev 5. ayına yaklaşırken grevcilerden bir kısmının daha işine geri döndüğü öğrenildi.

Daha önce iki kez THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun, “ İşinize dönün” çağrısını dikkate alarak çok sayıda grevcinin işbaşı yapmasından sonra bu kez de ekip planlama grevcilere “dönün” çağrısı yaptı. Ekip planlamanın çağrısına uyan uçucu personel, hemen uçuşlara gönderildi. Son çağrı sonrası 70-80 kadar grevcinin uçuşlara geri döndüğü belirtilirken halen grevi sürdüren 400 kadar THY çalışanının olduğu kaydedildi.

THY’nin daha önceki çağrıları sonrası greve katılan 300-400 civarında çalışan işine geri dönmüştü.

Öte yandan greve ilişkin belirsizlik grevcilerin kafasını hayli karıştırdı. 5 aydır maaş alamayan grevcilerin ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı belirtilirken çağrıya uyarak işlerine geri dönenlerin bu kararlarında maddi anlamda oldukça yıpranmalarının etkili olduğu öğrenildi. Halen 400 kadar THY çalışanının kararlı grev direnişi ise devam ediyor.

©AirportHaber ÖZEL

THY ‘DÖNÜN’ DEDİ GREV KAN KAYBETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Topçu Hava Yolları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Ayni isi atlas 2000 tl civari maas alarak yapiyor tk dakiler 2,5 katini alarak yapiyor. Fark derken bundan bahsetmistik!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 5 yıl önce
Aynı iş olduğundan o kadar emin olma, istersen atlastan tkya geçen arkadaşlarına bi sor!
ÖS ~ 5 yıl önce
Sendikanın hükümet karşıtı olduğu yıllarca dile getiriliyor. Gerçek olan işçilerin haklarını aramak ve onurlu işçi eylemi yapmakdır. Yöneticilerin emirlerinden çıkmayan yalaka gurup bunları herzaman dile getirmilerdir. Geçmiş hükümetlerde herzaman bunu dile getirdi, gerçeklerle hiçbir ilgisi olmamıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 5 yıl önce
para sıkıntısından değil de artık dirense de bir şeylerin değişmeyeceğini bilen insanlar bu saatten sonra dönmenin açıklaması bu.. 4 ay önce hala bir umut olabilirdi ama şuan da yok kaybettiğini kabullenmek bu! siz greve çıkmayanlar ağlanmaya da artık hiç hakkınız yok en azından biz denedik belki sirket bu değişime tepkili oldugumuzu görünce aldığı karardan döner diye ama bu değişimden şikayetci olan 16000 kişiden sadece 1600 ü diye kaale alınmadık ! yani sonuç sizin yüzünüzden böyle ve hala unutmadan yorum yapabiliyorsunuz . helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dönme seydin.. ~ 5 yıl önce
be kardeşim senin şimdi gördüğünü biz grev günü gördük,ben onu bunu bilmem çok bilen KAPTANLARIMIZ greve katılmadı.Git onlara derdini anlat.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000