24 Mart 2009, Salı 08:51:18

"THY dezavantajları avantaja çevirmeyi başarıyor"

Ohio State Üniversitesi Havacılık Bölüm Başkanı Prof. Nawal K. Taneja sektöre ilişkin görüşlerini Türk Hava Yolları (THY) çalışanlarıyla paylaştı.
  • BuProfesör sanki THY'nin içinde gibi konuşuyor. Acaba kaç lira pardon kaç dolar aldı da böyle konuşuyor. Türkiye koşullarına çok çabuk uyum sağlamış.
  • TÜRK BAYRAĞI DALGALANDI DİYEN SAF, YANINDAKİ AMERİKA BAYRAKLARINIDA MI GÖRMÜYORDUNUZ..ÖNCE ALLAH SONRA PEYGAMBER VE SONRADA YÜREK GERİSİ FASA FİSODUR GÜZEL KARDEŞİM..(YAYIMLANACAK MI)
  • hay ağzına sağlık işte budur
  • Amerikadaki kaçak hocanızıda inşallah Allah'ın izniyle buradaki eski hocanızın durumuna düşüreceğiz elbirliği ile hani zayii olan trilyondan mahkum olan varya onun gibi

THY tarafından düzenlenen "Geleceğin Havayolları: Öncüler, Zorluklar ve Sonuçlar" konulu seminerde konuşan Prof. Nawal K. Taneja, havayolu sektöründeki başarı trendleri, kalıpların dışına çıkmış düşünce sistemlerini kabul etmeyi gerektirmekte olduğunu belirterek, "Günümüz koşullarında kalıplaşmış yönetim yaklaşımları yerine, bulunduğu koşullara göre en optimum iş modelini belirleyerek hareket eden havayolları büyüme şansını artırmaktadır" dedi.

Taneja, geçen yüzyıllarda boy gösteren ABD ve Avrupadaki ekonomik baskınlığın yerini Asya'ya bıraktığını, bu bağlamda Asya'yı Avrupaya ve Orta Doğuya bağlayan bölgeler, havayolu sektörünün yeni parlayacak yerleri olarak ortaya çıkmakta olduğunu ve yeni ekonomik coğrafya'yı belirlemekte olduğunu ifade ederek, "Türkiye, Mısır, Polonya, Ukrayna, BAE, Güney Amerika ülkeleri gibi bölgeler pazarda büyümenin yer alma ihtimali son derece yüksek yerlerindedir. Bu duruma kanıt olarak, en hızlı büyüyen havayollarının Ortadoğu menşei'li olması gösterilebilir" şeklinde konuştu.

Taneja, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'nin bu bağlamda coğrafi avantajı büyüktür. Türkiyenin avantajı salt coğrafi konumundan kaynaklanmayıp, ülkenin demografik yapısı ve dünyanın en büyük 17. Ekonomisi olması ile de yakından ilişkilidir."

Taneja, pazar koşullarındaki gelişmelere paralel olarak, ülkelerin vaat ettikleri potansiyeli gerçekleştirmeleri için, sözkonusu ülkede faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin de, marka pazarlama politikaları, uçuş ağları ve filo durumları gibi parametreleri en etkin ve verimli biçimde kullanmaları gerektiğini kaydetti.

Türkiye'nin gelişen ekonomisine paralel olarak, Türk Hava Yollarının bayrak taşıyıcısı olduğu, ülkenin coğrafi avantajlarını en iyi biçimde kullanıp, sektörel gelişmeleri yakından takip edip en etkin aksiyonları aldığını anlatan Taneja, "Geleneksel düşünce sistemlerinden uzaklaşıp, büyüyen, frekanslarını ve hat sayılarını arttıran bir politika ile pazardaki konumunu ilerletmekte ve gelecek için parlak bir konum vaad etmektedir. THY'nin geleneksel düşünce sistemlerinden uzak olarak, elindeki fırsatları iyi değerlendiren yönetsel yaklaşımı ile, inisiyatif kullanarak, piyasadaki dezavantajları, avantaja çevirmeyi başaran yaklaşımı, THY'nin bölgesinde ve dünyada çok daha iyi konumlara geleceği yadsınamaz bir gerçektir" diye konuştu.

"THY dezavantajları avantaja çevirmeyi başarıyor"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 9 yıl önce
BuProfesör sanki THY'nin içinde gibi konuşuyor. Acaba kaç lira pardon kaç dolar aldı da böyle konuşuyor. Türkiye koşullarına çok çabuk uyum sağlamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
TÜRK BAYRAĞI DALGALANDI DİYEN SAF, YANINDAKİ AMERİKA BAYRAKLARINIDA MI GÖRMÜYORDUNUZ..ÖNCE ALLAH SONRA PEYGAMBER VE SONRADA YÜREK GERİSİ FASA FİSODUR GÜZEL KARDEŞİM..(YAYIMLANACAK MI)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hay ağzına sağlık işte budur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Amerikadaki kaçak hocanızıda inşallah Allah'ın izniyle buradaki eski hocanızın durumuna düşüreceğiz elbirliği ile hani zayii olan trilyondan mahkum olan varya onun gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000