18 Nisan 2012, Çarşamba 10:30:09

THY DENİZLİ SEFERİ İPTAL...

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Denizli seferi iptal edildi...
  • Çardak Meydanı yaklaşma hattı, sağındaki ve solundaki dağ ve tepelerin rüzgarları etkisindedir. Yaklaşan uçaktaki uyarı çihazı, uçağı yukarıdan aşağıya bastıran rüzgar kırılmasında tehlike uyarısında bulunur. Yaklaşma o noktada kesilir ve iniş iptal edilir. Rüzgarın şiddetine göre önceden önlem almak yani uçuşu iptal etmek en uygun hareket tarzıdır. Diğer emniyetli yöntemlerin tercih edilmesi doğaldır. Esen kalın.
  • Ucagin bakimlisi bakimsizi vardir. Ucaklar prosedurlere uygun bakimi yapildigi surece son derece saglikli ucarlar. 50 yil hizmet gorebilmekte iyi bakilan tam prosedurlere uyulan ucaklar. Genc ucak tercihi ise az yakit maliyeti az bakim masrafi operasyon hizi icin tercih edilir. Benim esas kafama takilan eskiden 10 saatte gidecekleri yere 1-2 saatte gidecek olan ucak rotar yaptimi sanki bir bilete ucagi satin almislar gibi davranmalari . Otobusle giderken koyun gibi her seye eywallah derken biraz rotara bu kadar isyan ucaga zarar vermeler. Bu millet en iyisine layik ama yapmayin iste bunu. Bir ucak bir yere gidemiyor ise guvenlik yuzundendir. O yolcularin hayatini korumak icindir. Uyuyan soforler ile yolculuk yaptiginiz gunleri unutmayin.
  • O bolgeye eski ucak gonderin, en yenileri bize verin demek insanliginiza yakismiyor!! Orasi da bu ulkenin bir parcasi, oradaki insanlar da bu ulkenin vatandasi. Boyle sacmalik mi olur?
  • THY aciz bir sirketmis. koyuverdi memleketimi yine kenara, izmirde izmir. Yakinda Aydin seferleri baslayinca Denizli hepten unutuluveri gari. globally foss dogru söz. globally foss'un önde gideni.
Türk Hava Yolları'nın bu sabah İstanbul-Denizli seferini yapması gereken TK-2576 sefer sayılı Boeing 734 tipi yolcu uçağı kalkış yapmadı. Denizli Havalimanı'ndaki kuvvetli rüzgar nedeniyle inişin riskli olabileceği öngörülerek sefer iptal edildi.

Bunun üzerine Denizli yolcuları İzmir'e gönderilip, oradan da kara yoluyla Denizli'ye ulaştırıldı.
THY DENİZLİ SEFERİ İPTAL...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 6 yıl önce
Çardak Meydanı yaklaşma hattı, sağındaki ve solundaki dağ ve tepelerin rüzgarları etkisindedir. Yaklaşan uçaktaki uyarı çihazı, uçağı yukarıdan aşağıya bastıran rüzgar kırılmasında tehlike uyarısında bulunur. Yaklaşma o noktada kesilir ve iniş iptal edilir. Rüzgarın şiddetine göre önceden önlem almak yani uçuşu iptal etmek en uygun hareket tarzıdır. Diğer emniyetli yöntemlerin tercih edilmesi doğaldır. Esen kalın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ucagin bakimlisi bakimsizi vardir. Ucaklar prosedurlere uygun bakimi yapildigi surece son derece saglikli ucarlar. 50 yil hizmet gorebilmekte iyi bakilan tam prosedurlere uyulan ucaklar. Genc ucak tercihi ise az yakit maliyeti az bakim masrafi operasyon hizi icin tercih edilir. Benim esas kafama takilan eskiden 10 saatte gidecekleri yere 1-2 saatte gidecek olan ucak rotar yaptimi sanki bir bilete ucagi satin almislar gibi davranmalari . Otobusle giderken koyun gibi her seye eywallah derken biraz rotara bu kadar isyan ucaga zarar vermeler. Bu millet en iyisine layik ama yapmayin iste bunu. Bir ucak bir yere gidemiyor ise guvenlik yuzundendir. O yolcularin hayatini korumak icindir. Uyuyan soforler ile yolculuk yaptiginiz gunleri unutmayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
O bolgeye eski ucak gonderin, en yenileri bize verin demek insanliginiza yakismiyor!! Orasi da bu ulkenin bir parcasi, oradaki insanlar da bu ulkenin vatandasi. Boyle sacmalik mi olur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
THY aciz bir sirketmis. koyuverdi memleketimi yine kenara, izmirde izmir. Yakinda Aydin seferleri baslayinca Denizli hepten unutuluveri gari. globally foss dogru söz. globally foss'un önde gideni.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000