15 Haziran 2009, Pazartesi 10:04:57

THY DENGELERİ ALT ÜST EDECEK

Türk Havayolları yönetimi yeni bir karara imza attı. Bu karar bazı şirketlerin canını yakacak. İşte THY’nin aldığı son kararın ayrıntıları.
  • Hayırlı olsun bakalım analar ne cevherler ne eğitimciler doğurmuş göreceğiz. Ayak seslerini Kol Center'da gördüğümüz profesyonelleşme ne mucizeler yaratacak bakalım. Komik olacak.
  • Eskiden yugoslavya vardı. Sonra holding oldu. Bosna-Sırbisten-Slovenya-Hırvatistan-.....gibi devletler oluştu. THY dan da epey devlet çıkacak gibi görünüyor.
  • NE O ZORUNUZAMI GITTI YARANIZ VARKI GOCUNUYORSUNUZ...NEYI KINAYACAKSINIZ ESEFLE KINIYORMUS DEDIKLERIME HAYIR YANLIS DESENIZ YA..DORGU OLDUGUNU HEPIMIZ BAL GIBI BILIYORUZ.SIZIN ISINIZE GELMIYORDA ONDAN.
  • Call Centeri ozellestirirken THY yönetiminin hiçbiryerden danişmanlik ve fikir almadıkları şimdi belli oluyor. Bir cagri merkezi bu kadar mı kötü olur?Ne kadar tecrübesiz varsa hepsi yeni özelleştirilen çağrı merkezindedir.Herkes THY Çağrı Merkezinden yaka silkiyor.THY yönetiminide Parlak Zekalarından dolayı hergun kutluyorlar!Eğitimli ,yetişmiş ve oturmuş Çağrı Merkezini dağitıp bu yeni Çağrı Merkezini oluştırmak için üstün zekalı olmaları gerekirdi! Eğer bu seferde Eğitimi özelleştiriyorlarsa tebrik edilmeleri gerekir.Ama ne çıkacağı belli olmaz....

Türk Havayolları yönetimi aldığı kararlarla holdingleşme yönünde önemli adımlar atıyor. Teknik A.Ş ile başlayan ayrışma tüm hızı ile devam ediyor. Türk Havayolları son aldığı kararla Eğitim’i de özelleştiriyor.

Türk Havayolları Eğitim A.Ş adını alacak yeni oluşum, Türk Havayollarının tüm eğitim bölümlerini bu çatı altında toplayacak. Teknik eğitimlerden hostes eğitimlerine, pilot eğitimlerinden dispatch eğitimine kadar bir havayolu şirketi için gerekli tüm personeli eğitecek olan Eğitim A.Ş için çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Türk Havayolları’nın Florya’da bulunan eğitim binasında kurulacak olan şirkete ileride yabancı ortak alınması da gündemde. 

Eğitim A.Ş’nin Hezarfen Havaalanında kurulması düşünülmüş ancak THY’nin Hezarfen Havaalanı ile anlaşamadığı belirtilmişti. Hezarfen Havaalanı kaynakları ise THY’nin Hezarfen’i ele geçirmeye çalıştığı anlaşıldığı için bu anlaşmaya yanaşılmadığı iddiasını ortaya attı.

Öte yandan THY Eğitim A.Ş’nin pilot eğitimlerini Çorlu Havaalanında yapacağı de gelen haberler arasında.

THY’nin özellikle pilot yetiştirme konusunda eğitime ağırlık verecek olması özel pilot okullarını endişelendiriyor. THY’nin kendi pilotlarının yanında dışarıya da pilot yetiştirmesi halinde özel pilot okullarının batacağına kesin gözle bakılıyor.

©AirportHaber Özel

UYARI

THY DENGELERİ ALT ÜST EDECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
Hayırlı olsun bakalım analar ne cevherler ne eğitimciler doğurmuş göreceğiz. Ayak seslerini Kol Center'da gördüğümüz profesyonelleşme ne mucizeler yaratacak bakalım. Komik olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Eskiden yugoslavya vardı. Sonra holding oldu. Bosna-Sırbisten-Slovenya-Hırvatistan-.....gibi devletler oluştu. THY dan da epey devlet çıkacak gibi görünüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
NE O ZORUNUZAMI GITTI YARANIZ VARKI GOCUNUYORSUNUZ...NEYI KINAYACAKSINIZ ESEFLE KINIYORMUS DEDIKLERIME HAYIR YANLIS DESENIZ YA..DORGU OLDUGUNU HEPIMIZ BAL GIBI BILIYORUZ.SIZIN ISINIZE GELMIYORDA ONDAN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Call Centeri ozellestirirken THY yönetiminin hiçbiryerden danişmanlik ve fikir almadıkları şimdi belli oluyor. Bir cagri merkezi bu kadar mı kötü olur?Ne kadar tecrübesiz varsa hepsi yeni özelleştirilen çağrı merkezindedir.Herkes THY Çağrı Merkezinden yaka silkiyor.THY yönetiminide Parlak Zekalarından dolayı hergun kutluyorlar!Eğitimli ,yetişmiş ve oturmuş Çağrı Merkezini dağitıp bu yeni Çağrı Merkezini oluştırmak için üstün zekalı olmaları gerekirdi! Eğer bu seferde Eğitimi özelleştiriyorlarsa tebrik edilmeleri gerekir.Ama ne çıkacağı belli olmaz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000