14 Mayıs 2013, Salı 23:05:00

THY DE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

THY’de greve saatler kala hem Hava İş yönetimi hem de THY kanadı, birbirlerini çalışanlara baskı yapmakla suçluyor. Taraflar bir kez daha yargı yoluna gidiyor.
  • Sendika başkanı Atilay Ayçin'i en yüz kızartıcı günahım kadar bile sevmiyorum. Siyasi fikirlerini uğruna THY çalışanlarını mağdur ediyor. En önemli sorun budur.
  • Uçuş görevi olup greve katılan arkadaşlarımızın yerine uçuş yapan personel ve bu atamalara izin veren yöneticiler hakkında acil suç duyurusunda bulunun. Madde 43 – (Değişik birinci fıkra : 3/6/1986 - 3299/8 md.) İşveren, kanuni bir grevin veya lokavtın süresi içinde, 42 nci madde hükmü gereğince hizmet akitlerinden doğan hak ve borçları askıda kalmış olan işçilerin yerine, hiçbir surette daimi veya geçici olarak başka işçi alamaz veya başkalarını çalıştıramaz.
  • Greve gidende o gün uçanda gün gelicek atılacak işten, neden ??? Sebebi belli, onlar işten atılacaklar ki yerlerine kendi ahbabları gelebilsin, bide bu insanlar haktan hukuktan Allah korkusundan bahsederler... Greve EVET haklarını kazansın insanlar. Bilip bilmeden de orda burda insanların mağaşını baz alarak saçma yersiz yorumlarda bulunmasınlar. Gece gündüz, bayram seyran demeden çalışıyor o fazla para alıyo dediğiniz insanlar. Siz her akşam eve gelip ailenizle vakit geçirirken o insanlar çocuklarını bile ne kadar az görüyorlar. Neden? Çünkü yaşam standartlarında ailelerini evlerini geçindirebilmek, onlara bir gelecek sağlayabilmek için. Sende gece gündüz çalış, tek öğün yiyeyerk 14 saat mesai yap, sabahın 7 sinde eve gelip aynı günün gece 3ünde tekrar kalk işe git, sende o parayı kazanırsın arkadaş. Bide bazlıları kendine pay çıkartmış, işten çıkarmalar olsunda iş alımı yapılsın diye, böyle fesatlık düşünen birinn allah katmdaki yerini de ancak allah bilir...
  • 03:te ALIN TERİ AKITARAK HAKETTİĞİM MAAŞIMA LAF SÖYLETMEMEK İÇİN ,,MAAŞIMDAN BİR KISMINI ÇALIŞMAYA İHTİYACI OLAN, BEN UÇUŞTAYKEN ÇOCUKLARIMA SÜT VEREN ANNELİK YAPAN YARDIMCIMIN ONURUNU KORUMAK İÇİN,,,BİNBİR ZORLUKLA ALDIĞIM ARABAMIN YORGUN UÇUŞLARDAN SONRA BANA VE BİRDAHA HİÇBİRİMİZE MEZAR OLMAMASI İÇİN,,,BAZILARININ KEM GÖZLERİNDEN NAZARLARINDAN KENDİMİ ARINDIRMAK İÇİN KAZ BOMBASI DA YESEM ÖLECEĞİMİDE BİLSEM ORAYA GELECEĞİM.....BİZ BÜYÜKLERİMİZDEN TEK BİR ŞEY ÖĞRENDİK..... ONURUNLA YAŞA ŞEREFİNLE ÖL..... gerisi teferruat.........

Hava İş Sendikası, grev öncesinde çalışanlara görevlerinin başında olmaları yönünde baskı yaptıkları gerekçesiyle bazı THY yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Hava İş Sendikası’nın bu hamlesine THY’den de karşı cevap gecikmedi. 


THY de, grevde çalışma özgürlüğü olduğunu öne sürerek Hava İş Sendikası’nın çalışanlara baskı yaparak işe gitmemelerini istediğini öne sürdü. THY’nin Hava İş Sendikası hakkında suç duyurusunda bulunacağı kaydedildi.

©Airporthaber.com ÖZEL

THY DE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (67)

mehmet ~ 5 yıl önce
Sendika başkanı Atilay Ayçin'i en yüz kızartıcı günahım kadar bile sevmiyorum. Siyasi fikirlerini uğruna THY çalışanlarını mağdur ediyor. En önemli sorun budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESKİLERDEN ~ 5 yıl önce
mehmet, biraz insaf.Büyük konuşma öncelikle..en yüz kızartıcı suç ile mukayese Yaradanın kuluna yapılmaz. Ayrıca, Atilay önceden siyaset yapardı, doğrudur. İki sözleşmeden beri siyasetin zerresini yapmıyor.Sendikal mücadelede kurban edilen 305 kişiye sahip çıkmaya çalışmak siyaset değildir. Ne yazık ki biz THY ciler sendikacılık yapmayı bilmiyoruz..anlamıyoruz. Yönetimin şımarıkca, personeli ezmesini göremiyoruz.Çünkü siz henüz ezilenlerden değilsiniz, şımartılanlardansınız.Ama sizin oe en geç bir seçim sonra, sıranız gelebilir. O zaman yeni veliahtlar, yeni torpilliler gelir..sizi canınızdan bezdirir.
Sendika'ya çağrı ~ 5 yıl önce
Uçuş görevi olup greve katılan arkadaşlarımızın yerine uçuş yapan personel ve bu atamalara izin veren yöneticiler hakkında acil suç duyurusunda bulunun. Madde 43 – (Değişik birinci fıkra : 3/6/1986 - 3299/8 md.) İşveren, kanuni bir grevin veya lokavtın süresi içinde, 42 nci madde hükmü gereğince hizmet akitlerinden doğan hak ve borçları askıda kalmış olan işçilerin yerine, hiçbir surette daimi veya geçici olarak başka işçi alamaz veya başkalarını çalıştıramaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allaha havale ~ 5 yıl önce
Greve gidende o gün uçanda gün gelicek atılacak işten, neden ??? Sebebi belli, onlar işten atılacaklar ki yerlerine kendi ahbabları gelebilsin, bide bu insanlar haktan hukuktan Allah korkusundan bahsederler... Greve EVET haklarını kazansın insanlar. Bilip bilmeden de orda burda insanların mağaşını baz alarak saçma yersiz yorumlarda bulunmasınlar. Gece gündüz, bayram seyran demeden çalışıyor o fazla para alıyo dediğiniz insanlar. Siz her akşam eve gelip ailenizle vakit geçirirken o insanlar çocuklarını bile ne kadar az görüyorlar. Neden? Çünkü yaşam standartlarında ailelerini evlerini geçindirebilmek, onlara bir gelecek sağlayabilmek için. Sende gece gündüz çalış, tek öğün yiyeyerk 14 saat mesai yap, sabahın 7 sinde eve gelip aynı günün gece 3ünde tekrar kalk işe git, sende o parayı kazanırsın arkadaş. Bide bazlıları kendine pay çıkartmış, işten çıkarmalar olsunda iş alımı yapılsın diye, böyle fesatlık düşünen birinn allah katmdaki yerini de ancak allah bilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 5 yıl önce
Sevgili arkadaşım, tüm gerçekler ortadayken biraz abartmıyor musun? Ben eve sabah 9 da gelip akşam 7 de tekrar gidiyorum ve senin kazandığının sadece 4 de biri için. Keşke ideal bakışın gerçek olsa tüm fikirlerin de katılıyorum ama işsiz kalmanın ne olduğunu da biliyorum. Biraz mantık...(Bu arada çocuğumla denk gelirse karşılaşıyorum)
iskoçyalı2 ~ 5 yıl önce
03:te ALIN TERİ AKITARAK HAKETTİĞİM MAAŞIMA LAF SÖYLETMEMEK İÇİN ,,MAAŞIMDAN BİR KISMINI ÇALIŞMAYA İHTİYACI OLAN, BEN UÇUŞTAYKEN ÇOCUKLARIMA SÜT VEREN ANNELİK YAPAN YARDIMCIMIN ONURUNU KORUMAK İÇİN,,,BİNBİR ZORLUKLA ALDIĞIM ARABAMIN YORGUN UÇUŞLARDAN SONRA BANA VE BİRDAHA HİÇBİRİMİZE MEZAR OLMAMASI İÇİN,,,BAZILARININ KEM GÖZLERİNDEN NAZARLARINDAN KENDİMİ ARINDIRMAK İÇİN KAZ BOMBASI DA YESEM ÖLECEĞİMİDE BİLSEM ORAYA GELECEĞİM.....BİZ BÜYÜKLERİMİZDEN TEK BİR ŞEY ÖĞRENDİK..... ONURUNLA YAŞA ŞEREFİNLE ÖL..... gerisi teferruat.........

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000