20 Mayıs 2013, Pazartesi 11:09:52

THY DAKAR YERİNE DAKKA’YA UÇURUNCA

THY, Los Angeles’tan İstanbul aktarmalı Senegal’in başkenti Dakar’a uçmak isteyen Valdivieso çiftini Bangladeş’in başkenti Dakka’ya uçurdu.
  • Hadi yolcu yorgun jetlag olmuş falan filan anladık, kardeşim sen boarding yaparken hiç mi bakmıyorsun bu adam doğru uçağa biniyormu diye. Uçağın kapısında dikilen hosteslerimiz de ayrı bir hikaye ne zaman uçağa binsem biniş kartımı elimden çekiştirirler bu sefer bakmayacakları tutmuş demek :)
  • O hatayı biz yapmış olsaydık şuan parayı 2'ye bölüp 4'le çarpıp 10 ekleyip tekrar uçurmuştular.. Ben anlamıyorum niye ecnebiye anlayışlı kendi vatandaşımıza dirsek gösteriyoruz bizden bi cacık olmayacağına şuraya yazıyorum ah..
  • Yolcular internetten yanlis almistir. Kanada'nin Sydney kentinede Avustralya'ya gitmek isteyen bir kac yolcu her sene dusuyor. Thy madur olmasinlar diye onlarin hatasini ustlenmis. Zaten Abd vatandaslari banglades'e vize almak zorunda. Thy ucaga binerlerken vizelerini kontrol etmedigi icin oraya bile gidiyorlar olsa geri goturmek zorunda. Bilet onlarin vizeleri kontrol etmemek Thy'nin hatasi.
  • HERŞEY OKEY DİYELİM --YOLCU ÇİFT İLK BİNİŞ KARTINIDA MI YANLIŞ ALDILAR İSTANBULA GELDİ İSTANBULA İNERKEN DOGRU GELMİŞ GİDERKEN YANLIŞ BAGLANTILI UCUSLARDA Kİİİ DİKKAT EDERSENİZ HABERDE STOP BÖLGESİ İSTANBUL ATA İSTASYONU OTOMATİK DEVAM UÇUS KARTINI BASAR VE DOGRU BİNİŞ KARTIYLA DEVAM ETMİŞLERDİR DEMEKKİ.. --PROFESYONEL BİLİR KİŞİ İŞTE NE YAPALIM İŞİMİZİ SEVİYORUZ ;) SAYGILARIMLA GÜLENYÜZLÜ

ABD’li Valdivieso çifti, uçağa bindiklerinde Senegal’e gitmeyi planlıyorlardı ama talihsiz çift kendini Bangladeş’te buldu. İlginç olay THY uçağında yaşandı. Los Angeles’tan İstanbul aktarmalı Senegal’e gitmek isteyen ABD’li çift, Senegal’in Dakar kenti yerine Bangladeş’in Dakka uçağına binince yolculuk tam anlamıyla kabusa dönüştü.

Boeing 777-300ER ile non-stop Los Angeles’tan İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçan çift, 4 saatlik beklemenin sonunda biletlerinde Dakar yerine Dakka yazdığı için bu ayrıntıya dikkat etmedikleri için Dakka uçağına bindi. Kokpit ekibinin, ‘Dakka’ya alçalıyoruz’ anonsunu Dakar’ı yanlış söylediler herhalde şeklinde yorumlayan çift, uçak indikten sonra kendilerini Bangladeş’in ortasında buldu.

THY hatayı kabul etti, çift 12 saat sonra tekrar İstanbul’a dönüş yoluna koyuldu. İstanbul üzerinden bu kez sorunsuz şekilde Senegal’e ulaştılar. Ancak çiftin bavulları o günden bu yana hala kayıp... 

THY DAKAR YERİNE DAKKA’YA UÇURUNCA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

anti-yandaş ~ 5 yıl önce
Hadi yolcu yorgun jetlag olmuş falan filan anladık, kardeşim sen boarding yaparken hiç mi bakmıyorsun bu adam doğru uçağa biniyormu diye. Uçağın kapısında dikilen hosteslerimiz de ayrı bir hikaye ne zaman uçağa binsem biniş kartımı elimden çekiştirirler bu sefer bakmayacakları tutmuş demek :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ss ~ 5 yıl önce
O hatayı biz yapmış olsaydık şuan parayı 2'ye bölüp 4'le çarpıp 10 ekleyip tekrar uçurmuştular.. Ben anlamıyorum niye ecnebiye anlayışlı kendi vatandaşımıza dirsek gösteriyoruz bizden bi cacık olmayacağına şuraya yazıyorum ah..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dc-10 ~ 5 yıl önce
Yolcular internetten yanlis almistir. Kanada'nin Sydney kentinede Avustralya'ya gitmek isteyen bir kac yolcu her sene dusuyor. Thy madur olmasinlar diye onlarin hatasini ustlenmis. Zaten Abd vatandaslari banglades'e vize almak zorunda. Thy ucaga binerlerken vizelerini kontrol etmedigi icin oraya bile gidiyorlar olsa geri goturmek zorunda. Bilet onlarin vizeleri kontrol etmemek Thy'nin hatasi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLİR KİŞİ ~ 5 yıl önce
HERŞEY OKEY DİYELİM --YOLCU ÇİFT İLK BİNİŞ KARTINIDA MI YANLIŞ ALDILAR İSTANBULA GELDİ İSTANBULA İNERKEN DOGRU GELMİŞ GİDERKEN YANLIŞ BAGLANTILI UCUSLARDA Kİİİ DİKKAT EDERSENİZ HABERDE STOP BÖLGESİ İSTANBUL ATA İSTASYONU OTOMATİK DEVAM UÇUS KARTINI BASAR VE DOGRU BİNİŞ KARTIYLA DEVAM ETMİŞLERDİR DEMEKKİ.. --PROFESYONEL BİLİR KİŞİ İŞTE NE YAPALIM İŞİMİZİ SEVİYORUZ ;) SAYGILARIMLA GÜLENYÜZLÜ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000