15 Ocak 2011, Cumartesi 09:40:24

"THY ÇOK PARA KAZANABİLİR"

Posta gazetesi köşe yazarlarından Hakan Çelik, Türk Hava Yolları'nın PIA ile yaptığı anlaşmayı kaleme aldı. İşte o köşe yazısı...
  • THY'nin kimligini degistirecek bir adim. Ucaklardan devamli pakistanlilar inecek. Cok yazik.
  • moskov lions hep yerinde olmayan Yorumlar yasiyor yolcu yolcudur insan insandir ve ticaret ticarettir hic birinde ayrimcilik olmaz hem gelmis gecmisi okumani tavsiye ederim pakistanlilar bizim cok yakin dostlarimis dir
  • Moscof kardes,cagdas ulke diyorsun arjantin diyorsun,sen bu kadar mi cagdisisin?Cagdasdan kastin Hristiyanlar ise her hristiyan ulke cagdas degildir.Daha dun cagici avrupa ulkesinde bir Turk'u gardiyanlar doverek oldurdu,onlar cagdas ise ben cagdisiligi severek kabul ederim.Devekusu kafanizi birazcik toprakdan kaldirip da gokyuzune baksaniz ne guzel olurdu dimi cagici kardes?
  • PİA çalışanları THY ye köpüreceklerine anlamadan dinlemeden 777LR nin ilk müşterisi olan havayollarına kızsınlar. Amerikalı önce uçağı satar, sonra ambargoyu koyar dünyanın en uzun menzilli uçağıyla iç hat seferi yaparsın... THY açısından bu anlaşma iyi görünebilir ama uçakların çok kısa zamanda kabin yenilemesine ihtiyaç duyacağını ve THY nin uluslararası kimlikten çok arap-müslüman kimliğine bürüneceğini dikkate almaları lazım, pakistanlıların neden körfez havayolları ile işbirliğine gitmediklerini sorgulamakla başlanabilir mesele.
Pakistan yaklaşık 130 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında. Amerika ve İngiltere’de yaşayan Pakistanlıların sayısı da az değil.

Türk Hava Yolları (THY) kısa süre önce Pakistan pazarına yönelik çok akıllıca bir hamle yaptı. Pakistan Havayolları PIA ile THY arasında imzalanan anlaşmaya göre bundan böyle Amerika Birleşik Devletleri’ne uçacak olan Pakistanlı yolcular, İstanbul’da aktarma yaparak THY uçaklarıyla Amerika’ya gidecek.

Örneğin Karaçi’de yaşayan bir Pakistanlı, New York’a seyahat edecekse THY’nin önce Karaçi- İstanbul seferiyle Atatürk Havalimanı’na gelecek, sonra da İstanbul’dan Airbus A330, A340 ya da Boeing 777’lerle New York’a uçacak. Pakistan’ın büyük şehirlerinde yaşayan ya da iş için orada bulunan yabancılar da THY’nin Star Alliance bağlantılarıyla yine İstanbul’u kullanarak Avrupa ya da Amerika’daki herhangi bir yere uçabilecekler. Zira THY çok zengin bir bağlantı şebekesine sahip. Bu anlaşmaya karşı çıkan ve Pakistan’ın milli havayolunun zaman içinde tamamen THY’nin eline geçeceğini söyleyenler var.

Bu işbirliği Pakistanlıları ürkütmeyecek bir uygulamayla yönetilirse THY orta vadede bu hatlardan çok büyük para kazanabilir.
"THY ÇOK PARA KAZANABİLİR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
THY'nin kimligini degistirecek bir adim. Ucaklardan devamli pakistanlilar inecek. Cok yazik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
moskov lions hep yerinde olmayan Yorumlar yasiyor yolcu yolcudur insan insandir ve ticaret ticarettir hic birinde ayrimcilik olmaz hem gelmis gecmisi okumani tavsiye ederim pakistanlilar bizim cok yakin dostlarimis dir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Moscof kardes,cagdas ulke diyorsun arjantin diyorsun,sen bu kadar mi cagdisisin?Cagdasdan kastin Hristiyanlar ise her hristiyan ulke cagdas degildir.Daha dun cagici avrupa ulkesinde bir Turk'u gardiyanlar doverek oldurdu,onlar cagdas ise ben cagdisiligi severek kabul ederim.Devekusu kafanizi birazcik toprakdan kaldirip da gokyuzune baksaniz ne guzel olurdu dimi cagici kardes?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
PİA çalışanları THY ye köpüreceklerine anlamadan dinlemeden 777LR nin ilk müşterisi olan havayollarına kızsınlar. Amerikalı önce uçağı satar, sonra ambargoyu koyar dünyanın en uzun menzilli uçağıyla iç hat seferi yaparsın... THY açısından bu anlaşma iyi görünebilir ama uçakların çok kısa zamanda kabin yenilemesine ihtiyaç duyacağını ve THY nin uluslararası kimlikten çok arap-müslüman kimliğine bürüneceğini dikkate almaları lazım, pakistanlıların neden körfez havayolları ile işbirliğine gitmediklerini sorgulamakla başlanabilir mesele.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000