26 Eylül 2014, Cuma 08:28:35

THY ÇANAKKALE'Yİ UÇURACAK

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimiyle Çanakkale’nin hava ulaşımını görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya gelen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Sabiha Gökçen-Çanakkale arasında Ekim ayında itibaren uçuşların yapılacağının müjdesini verdi.
  • Canakkale havalimani 2006 yilindan bugune uluslararasi uçuşlara acik. Zamaninda prag ve italyaya seferler vardi. Ayrica heavy sinifi a330 b747 gibi ucaklarharic son pist tadilatindan ititibaren her turlu ucagin inisine musait. A321 vb. Menzilindeki her yerden direkt ucus duzenlenebilir. Ancak bunun icin bolgenin sehitlik turundan oteye gecmeyen tembel turizmcilerinin ve is adamlarinin onemli adimlar atmasi gerekli. Havalimanindan ziyade bu mümkün gorunmuyor.
  • Yine borajet ile saw uçuşu düşünülüyor gibi. Zamanında 66 kişilik uçakların 15-20 kişi ile uçtuğunu unutmayalım. Eğer Atatürk Havalimanı'na THY uçmazsa, Borajet ile yine eski günlere dönüş bizleri bekliyor.
  • We want Sydney-Çanakkale flights for Anzac day.
  • CEO dururken bu adamin orda burda cikip demec vermesini cok sacma buluyorum. Okadar özeniyosan birak Kotil gitsin sen he CEO ol hem Yönetim kurulu baskani...

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının Eylül ayı olağan meclis toplantısının ardından THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve THY Yönetim Kurulu İsmail Gerçek ÇTSO üyeleri ile Çanakkale’nin hava ulaşımı ile ilgili görüşmek, fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezindeki toplantıya Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve THY Yönetim Kurulu İsmail Gerçek, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, ÇTSO Başkanı Bülent Engin, yönetim kurulu üyeleri, odaya kayıtlı üyeler katıldı.

‘ÇANAKKALE’Yİ DE BU BÜYÜK AĞA BAĞLANMASINI İSTİYORUZ’

Toplantıda Uçakla artık İstanbul ve Ankara’ya seyahat etmenin şart olduğunu söyleyen THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Uçak seyahatleri için gerçekten ciddi bir talep olması gerekiyor. Mehmet Bey olsun, İsmail bey olsun, Belediye Başkanımız olsun. Osman Bey olsun her zaman görüştüğümüzde, ‘Çanakkale’ye ne zaman seferler olacak?’ diye soruyorlar. Bunun üzerine çalıştık, çalışıyoruz. Bizde artık Türkiye’nin tüm illerine olduğu gibi Çanakkale’nin de bu büyük ağa bağlanmasını istiyoruz. Bunun için bir geri adım atmamız yok. Ama bu uçuşları sahiplenecek olan Çanakkale’dir. Bunun için Çanakkale’den gelecek olan ciddi taleplerini ardından bütün havayolları Çanakkale’ye zaten seferler açılması için gereni yapacaktır. Ben inanıyorum ki bu kritik eşiği, süreci atlattığımız takdir de İstanbul- Çanakkale, Çanakkale’nin Ankara’yla olan irtibatının kesintisiz çalışacağına inanıyorum. Çünkü hem bölgenin hareketliliği, hem de ekonomik faaliyetle r bunu destekleyecek güçte gözüküyor. Tabiî ki biz Türk Hava Yolları olarak önceden Çanakkale-İstanbul arası çalıştık. Tabi burada ciddi oranda azalma var. Tabi ki herkes sabah gelsin, akşam dönsün istiyorlar. İnsanlar İstanbul ve Ankara’da günlük işlerini halletmek istiyorlar. Bunun için de ciddi talepler oluşuyor” dedi.

‘ÇANAKKALE’Yİ TANITACAĞIZ’

Topçu, “Biz İsmail beyle de yaptığımız görüşmelerin ardından Sabiha Gökçen ile Çanakkale arasında seferleri başlatacağız. Bora Jet uçakları ile biz destek vereceğiz. Bizim kodumuz ve biletimizle bu seferler yapılacak. Ekim ayı içinde bu seferleri hemen başlatacağız. Önümüzdeki yaz ayında da Atatürk havalimanından da başlama noktasında çalışmalarız var. Çanakkale için bir uçuş çıkartacağız. Bu seferi de şuanda çalışmaya başladık. İnşallah yaz sezonunda bir bağlantı olacak. Tabiî ki Sabiha Gökçen bağlantısı da devam etmiş olacak. Emin olun talep olduğu takdir de ‘uçak yok’ demiyoruz. Uçak var. Biz burada günde 5 sefer bile yaparız. İnşallah günde bu 5 sefer günleri de gelir. Biz zaten talep olan yerlerde de ek seferler koyuyoruz. Biz Çanakkale’nin 2015 100’ncü yıl kutlamaları kapsamında bölgenin tanıtımına bizde hazırlık yapıyoruz. Çanakkale’yi bütün dünyaya tanıtacak. Uçak içinde Çanakkale’yi tanıtacağız. Skylıfe’da da Çanakkale gibi tarihi bir mekanı tüm dünyaya tanıtmak için bizde katkı yapmış olacağız. Dünya’da 264 ofisimiz var. Bu ofisler vasıtasıyla Çanakkale’yi de ön plana alıp, en iyi şekilde tanıtımını yapacağız. İnşallah buraya birçok önemli gazeteci, yazar gelecek. Bunları biz getireceğiz. Bunların neticesinde de Çanakkale turizmine de bir katkı yapacağız” diye konuştu.

THY ÇANAKKALE'Yİ UÇURACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

androide cevap'a ~ 4 yıl önce
Canakkale havalimani 2006 yilindan bugune uluslararasi uçuşlara acik. Zamaninda prag ve italyaya seferler vardi. Ayrica heavy sinifi a330 b747 gibi ucaklarharic son pist tadilatindan ititibaren her turlu ucagin inisine musait. A321 vb. Menzilindeki her yerden direkt ucus duzenlenebilir. Ancak bunun icin bolgenin sehitlik turundan oteye gecmeyen tembel turizmcilerinin ve is adamlarinin onemli adimlar atmasi gerekli. Havalimanindan ziyade bu mümkün gorunmuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
borajet ~ 4 yıl önce
Yine borajet ile saw uçuşu düşünülüyor gibi. Zamanında 66 kişilik uçakların 15-20 kişi ile uçtuğunu unutmayalım. Eğer Atatürk Havalimanı'na THY uçmazsa, Borajet ile yine eski günlere dönüş bizleri bekliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
We want Sydney-Çanakkale flights for Anzac day.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GoGoGo ~ 4 yıl önce
Çanakkale is not available for international flights.
Androide cevap ~ 4 yıl önce
Canakkale havalimani uluslararasi ucuslari hem acik degil hemde altyapi olarak uzun menzilli ucaklara hizmet edebilecek bir yer degil. Aksi taktirde cilgin oneriniz guzel olurdu. Iyi bir sukse yapardik.
SPQ ~ 4 yıl önce
CEO dururken bu adamin orda burda cikip demec vermesini cok sacma buluyorum. Okadar özeniyosan birak Kotil gitsin sen he CEO ol hem Yönetim kurulu baskani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000