28 Mart 2013, Perşembe 10:42:31

THY ÇALIŞANLARININ ZOR KARARI

Hava-İş Sendikası, THY ile yürütülen Toplu İş Sözleşmesi sürecinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine grev için bugün çalışanlara çağrı yapacak, grev ilan kararı tarihini açıklayacak.
  • thy yönetimine biat edenler size söylemek isterimki..sizin gibi eşekler olduğu sürece sizin sırtınıza semer vuran çok olur..305 onurlu bir davranışta bulunarak haklarını aradılar ve bu hak aramada sadece kendilerini değil 17 bin çalışanında sesleri oldular..eğer siz çalışanlar 305 kişiye destek olmazsanız aynı şeyler birgün mutlaka sizinde başınıza gelecek ve biz zamanında ne yaptık diyeceksiniz ama iş işten geçmiş olacak..eğer şu an thy'de bir hak kazanımı oluyorsa bu tamamen 305 arkadaşınızın onurlu duruşu sayeindedir bunu böyle bilin,çünki grev hakkı tekrar geri verildi nedenini bir sorgulayın..çalışanlar 305 kişiye destek olmazlarsa ben çalışanların yüreğinin olmadığına kanaat getiririm...ıradan ve dışarıdan olayları takipeden bir kişi olarak mutlaka arkadaşlarınınıza destek olun kazanan sizler olursunuz...
  • Yeter, daha ne istiyorsunuz, bir eline geçen paraya bak birde THY dışında çalışan bir kişinin eline geçen paraya. Artı senin kapasitenden daha fazla milyonlarca kişi ekmek kapısında beklerken. Yat kalk aldığın paraya şükret vede ALLAH THY den razı olsun diyerek, işine devam et. Sendika şu ana kadar işten çıkarılan personele ne yapmıştır, bir araştır bakalım. Sen sen ol aklıselimine kullan ve işine devam et.Yoksa , ilerde pişmanlık sana fayda getirmez....
  • Thy personeli degilim,yan şirketlerden birinde calisiyorum ve okuduklarima duyduklarima inanamiyorum bazen. Greve hayir i desteklemek ne demek abi? Ben şu az calisip cok kazaniyorum,beni daha cok calistir daha az para ver demek. Boyle bir karari insan beyniyle almaz,alamaz bence.. Sirketin yapmak istedigi belli ne kadar ucuz personel o kadar iyi,teknigi temizleyip habom yapiyolar simdi habomu mng yapicaklar,asgari ucrete dogru gidicek heralde. Vee emin olun memleketimizde asgari ucret alip hosteslik yapicak insanda bulurlar,kalitesinden bahsetmiyorum ama bulurlar!!! Thy personeli daha dogrusu thy icin calisan tum personel, gercekten tek yumruk olsalar.. Birlikte hareket edip birbirlerini destekleseler,teknigi kaptani ekibi tgs si kol kola girip biz hakkimizi alicaz arkadas diye omuz omuza olsalar ve 1 kisi dahi isten atilirsa bu insanlar yine bir araya gelir calismayiz deseler.. Ve bu kararin arkasinda dursalar,sadece personelin istedigi olur sadece!!!fakat bizim millette o yurek yok.
  • greve EVET demezseniz kar payını unutun :D

THY ile Hava İş Sendikası arasında yürütülen 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili resmi arabulucu tutanağının sendikaya ulaşmasından sonra grev süreci resmen başlamış oldu. Sendika yetkli kurulları dün bir araya gelerek grev kararı asılması ve uygulanması konusunda görüş birliğine vardı. Grev ilan tarihi, bugün saat 12.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde geçen yıl işten çıkarılan 305 kişinin eylemine sahne olan yerde açıklanacak. Airporthaber’e gelen bilgilere göre bu tarih 4 Nisan olarak belirlendi.


Aynı saatlerde THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da, GİSAD adı verilen ve THY Eğitim Başkanlığı’nın bulunduğu Güneşli’deki binada uçucu ekiplerle bir araya gelecek. Topçu’nun çalışanlarla sohbet edeceği toplantı öncesi, uçuşu olmayan birçok kişiye toplantı daveti yapıldı. Böylelikle katılımın yüksek olmasının amaçlandığı kaydedilirken çalışanlar, grev ilan tarihini açıklayacak olan Hava İş’in eylemine mi katılacak yoksa buna karşı çalışanlarla bir araya gelmek isteyen Topçu tarafında mı yer alacak merakla bekleniyor. 

THY ÇALIŞANLARININ ZOR KARARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (111)

yorumcu.. ~ 5 yıl önce
thy yönetimine biat edenler size söylemek isterimki..sizin gibi eşekler olduğu sürece sizin sırtınıza semer vuran çok olur..305 onurlu bir davranışta bulunarak haklarını aradılar ve bu hak aramada sadece kendilerini değil 17 bin çalışanında sesleri oldular..eğer siz çalışanlar 305 kişiye destek olmazsanız aynı şeyler birgün mutlaka sizinde başınıza gelecek ve biz zamanında ne yaptık diyeceksiniz ama iş işten geçmiş olacak..eğer şu an thy'de bir hak kazanımı oluyorsa bu tamamen 305 arkadaşınızın onurlu duruşu sayeindedir bunu böyle bilin,çünki grev hakkı tekrar geri verildi nedenini bir sorgulayın..çalışanlar 305 kişiye destek olmazlarsa ben çalışanların yüreğinin olmadığına kanaat getiririm...ıradan ve dışarıdan olayları takipeden bir kişi olarak mutlaka arkadaşlarınınıza destek olun kazanan sizler olursunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GNSS-BEN ~ 5 yıl önce
Yeter, daha ne istiyorsunuz, bir eline geçen paraya bak birde THY dışında çalışan bir kişinin eline geçen paraya. Artı senin kapasitenden daha fazla milyonlarca kişi ekmek kapısında beklerken. Yat kalk aldığın paraya şükret vede ALLAH THY den razı olsun diyerek, işine devam et. Sendika şu ana kadar işten çıkarılan personele ne yapmıştır, bir araştır bakalım. Sen sen ol aklıselimine kullan ve işine devam et.Yoksa , ilerde pişmanlık sana fayda getirmez....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asıl sana yeter!!! ~ 5 yıl önce
asıl sana ve senin gibilere yeter!!!! niye hep kötüyü örnek veriyorsun??? dışarda insanlar işsizse,sıkıntı çekiyorsa bunun sorumlusu thy de çalışanlar mıdır bu ülkedeki iktidar ve onlar sayesinde makam sahibi olan yöneticiler midir????? kimdir???? git hesabı onlardan sor, daha iyisini ,hakkını,hukukunu isteyenlerden değil!!!!!!!!
???? ~ 5 yıl önce
Thy personeli degilim,yan şirketlerden birinde calisiyorum ve okuduklarima duyduklarima inanamiyorum bazen. Greve hayir i desteklemek ne demek abi? Ben şu az calisip cok kazaniyorum,beni daha cok calistir daha az para ver demek. Boyle bir karari insan beyniyle almaz,alamaz bence.. Sirketin yapmak istedigi belli ne kadar ucuz personel o kadar iyi,teknigi temizleyip habom yapiyolar simdi habomu mng yapicaklar,asgari ucrete dogru gidicek heralde. Vee emin olun memleketimizde asgari ucret alip hosteslik yapicak insanda bulurlar,kalitesinden bahsetmiyorum ama bulurlar!!! Thy personeli daha dogrusu thy icin calisan tum personel, gercekten tek yumruk olsalar.. Birlikte hareket edip birbirlerini destekleseler,teknigi kaptani ekibi tgs si kol kola girip biz hakkimizi alicaz arkadas diye omuz omuza olsalar ve 1 kisi dahi isten atilirsa bu insanlar yine bir araya gelir calismayiz deseler.. Ve bu kararin arkasinda dursalar,sadece personelin istedigi olur sadece!!!fakat bizim millette o yurek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EVET YESS ~ 5 yıl önce
greve EVET demezseniz kar payını unutun :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000