07 Aralık 2013, Cumartesi 01:03:06

THY ÇALIŞANLARININ GELECEĞİYLE Mİ OYNANIYOR?

Hava İş Genel Kurulu'na saatler kala Gökkuşağı Hareketi'nin lideri Bahadır Altan'ın seçimlere katılmayacağının açıklamasının ardından Bahadır Altan'la ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.
  • Zaten kim kazanırsa kazansın sonuç THY yönetimi kazanacak. İlk önce kukla gösterisini yapanın kim olduğuna bakmak lazım. Ondan sonra izlemek. 1970 ler ve 1980 lerde aynı gösteriyi izleyen bir insan olarak. Birşey değişmeyecek sadece üst tabaka kaymağı yer alt tabaka kaybeder.
  • şu reform lehine yazanlar nedenini bana açıklasınlar lütfen nasıl bir algınız nasıl vicdanınız var Allah size layığınızı versin tez zamanda
  • Bahadır Altan ve Thy pilotları kuyruklarını kıstırdılar ve sendikayı işverene teslim ettiler. Gerisi boş laf. Uçakta esip gürlemesinler bundan sonra. Tek laf etmesinler. Havacılık çalışanlarını işverene sattılar.
  • BAY BAHADIR, NE DEMEK BU? SENİN GRUBUNA OY VERDİK 95 DELEGENİ GÖNDERDİK, SEN SENİ SEÇENLERE SAYGISIZLIK YAPIP SEÇTİĞİMİZ DELEGELERİ GENEL KURULA SOKTURMUYORSUN? YAPACAĞIN TEK ŞEY KALDI, SENDİKAYI REFORMA TESLİM ETMEMEK İÇİN ATILAY İLE BİRLEŞMEK...YOKSA HAVA İŞ'İ İŞVERENE TESLİM EDEN ADAM OLARAK TARİHE GEÇECEKSİN?
Hava İş Genel Kurulu'na saatler kala Gökkuşağı Hareketi'nin lideri Bahadır Altan'ın seçimlere katılmayacağının açıklamasının ardından Bahadır Altan'la ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.

Yaklaşık 17 bin Türk Hava Yolları çalışanının sendikal geleceğini ilgilendiren seçimler öncesinde hergün yeni bir gelişme yaşanıyor.

Son olarak Bahadır Altan'ın seçimlere katılmayacağını açıklamasının ardından Altan'ın kendi geleceğini düşünerek böyle bir yolu tercih ettiği iddia edildi.

Bahadır Altan, duyma problemi sebebiyle uçuculuktan alınmasının ardından sadece simülatör eğitmenliği yapabiliyordu. Airporthaber'e gelen bilgilere göre; duyu problemlerinin ileri dereceye çıkması üzerine bu görevinden de uzaklaştırılacağı gündeme gelen Altan'ın işsşiz kalacağı iddia edildi. 

Bu gerçekleri bilen Bahadır Altan'ın tek seçeneğinin sendikada herhangi bir görevi üstlenip kendi geleceğini sağlama almak için planladığı kaydedildi.

Altan'ın seçimlere girmeyeceğini açıklamasının ardından şu sorular gündeme geldi; 

Yarın yapılacak olan 27. Olağan Genel Kurula katılmayacağını açıklayan Bahadır Altan'ın asıl amacı zaman kazanmak mı yoksa herhangi bir grupla seçimlere ortak girmeyi denemek mi?

Yarın yapılacak olan seçimlerin ertelenmesi halinde bir hafta sonra yapılan olan genel kurulda delege sayısının 3/1'i hazır olması halinde genel kurulun başlayacağını bile bile Bahadır Altan'ın bu tutumu Reform Hareketi'nin seçimleri kazanması için mi planlanmıştır?


Bu iddialar sendika yönetimini belirleyecek olan delegeler arasında konuşulurken, yarın Hava İş sendikası yönetiminin nasıl bir karar alacağı da merak konusu oldu.

THY ÇALIŞANLARININ GELECEĞİYLE Mİ OYNANIYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

bilgin ~ 4 yıl önce
Zaten kim kazanırsa kazansın sonuç THY yönetimi kazanacak. İlk önce kukla gösterisini yapanın kim olduğuna bakmak lazım. Ondan sonra izlemek. 1970 ler ve 1980 lerde aynı gösteriyi izleyen bir insan olarak. Birşey değişmeyecek sadece üst tabaka kaymağı yer alt tabaka kaybeder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işçi ~ 4 yıl önce
şu reform lehine yazanlar nedenini bana açıklasınlar lütfen nasıl bir algınız nasıl vicdanınız var Allah size layığınızı versin tez zamanda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bahadır Altan ~ 4 yıl önce
Bahadır Altan ve Thy pilotları kuyruklarını kıstırdılar ve sendikayı işverene teslim ettiler. Gerisi boş laf. Uçakta esip gürlemesinler bundan sonra. Tek laf etmesinler. Havacılık çalışanlarını işverene sattılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SEN KİMSİN YAHU? ~ 4 yıl önce
BAY BAHADIR, NE DEMEK BU? SENİN GRUBUNA OY VERDİK 95 DELEGENİ GÖNDERDİK, SEN SENİ SEÇENLERE SAYGISIZLIK YAPIP SEÇTİĞİMİZ DELEGELERİ GENEL KURULA SOKTURMUYORSUN? YAPACAĞIN TEK ŞEY KALDI, SENDİKAYI REFORMA TESLİM ETMEMEK İÇİN ATILAY İLE BİRLEŞMEK...YOKSA HAVA İŞ'İ İŞVERENE TESLİM EDEN ADAM OLARAK TARİHE GEÇECEKSİN?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000