05 Aralık 2008, Cuma 12:21:25

THY ÇALIŞANLARINA ÜZÜCÜ HABER

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, kamu personelinin Cuma günü izinli olacağını açıkladı ancak Türk Hava Yolları personeli 9 güne çıkan Kurban Bayramı tatilinin tamamından faydalanamayacak.
  • bence susun. konusmayin. sadece yemek ve su diyin. vermezlersede konusmayin sakin. daha durun siz. yola devam ediliyor.
  • Yorumunuz...Köle düzeni kimde varmış gördünüzmü THY çalışanı?Sendikanız nerde?Hadi hayırlı günler.........
  • ne kadar çirkin. beğenmeyen,sevmeyen başka yere gitsinmiş.yani mecburiyetten , ihtiyaçtan veya başka nedenlerle başka yere gidemeyen,veya gidecek başka yeri olmayan çalışanlara köle gözüyle bakmakmı lazım.ayıp çok ayıp felek tokadını yalakalarada saklar dostum.
  • Kurumların vizyonlarını çalışanlar değil, çalıştıranlar belirler. Her kademe kendi bütçesi, yetkisi ve sorumlulukları oranında vizyon belirlemekle sorumludur. Bu keyfiyet değil, gerekliliktir. Bu yapılmadığı sürece personelinizi kaybedersiniz, kazanmak içinde 5 misli enerji ve zaman lazım. Bu bahsettiği kişi benim düşündüğümle aynı kişiyse bu zat, geldi, geleli hafta sonu mesaileriyle, internete kim girip çıkıyorlarla, çizgilerle kapılarla, önerilerle, sendikayla uğraştı durdu. Ama ne yazıkki yönetimde onun bu hallerini pek beğenmişki sürekli yükseltildi. Kendi özel hayatı, hayattan zevk alma konsepti olmadığı için insanları, çalıştırılan, izlenen, horlanan varlıklar olarak görüyor. Benim asıl hayret ettiğim konu onun amirleri bunu nasıl takdir ediyorlar. Çalışma hayatında tolerans, anlayış olmazsa maraz doğar. Bu konuda aldıkları hiç mi eğitim yok. Adama bırak bu işleri derseler, o zamanda peki ben ne yapacağım diye krize girer. Böyle bir dert işte.

Türk Hava Yolları yönetimi, yüzde 51’inin halka arz edilmesi sonrası kamu teşebbüsü olmaktan çıktı. Özel şirket statüsüne geçen THY, birçok alanda buna uygun politikayla hareket ederken, resmi tatil konusunda da özel sektöre ayak uyduruyor.

 

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek’in açıklaması sonrası, bayramın bittiği Cuma günü Kurban Bayramı tatiline ilave edilerek tatil hafta sonlarıyla birleşti ve 9 güne çıktı. Önceki yıllarda kamu personellerinin haklarından faydalanan Türk Hava Yolları, bu kez özel sektör gibi hareket edecek. Çünkü THY yönetimi, Cuma günü personelin izinli olmadığını ve mesainin normal seyrinde devam edeceğini açıkladı. THY’nin aldığı bu karar 9 günlük tatil planları yapan şirket çalışanlarını bir hayli üzdü.

THY ÇALIŞANLARINA ÜZÜCÜ HABER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

wolf ~ 9 yıl önce
bence susun. konusmayin. sadece yemek ve su diyin. vermezlersede konusmayin sakin. daha durun siz. yola devam ediliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
Yorumunuz...Köle düzeni kimde varmış gördünüzmü THY çalışanı?Sendikanız nerde?Hadi hayırlı günler.........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pes ~ 9 yıl önce
ne kadar çirkin. beğenmeyen,sevmeyen başka yere gitsinmiş.yani mecburiyetten , ihtiyaçtan veya başka nedenlerle başka yere gidemeyen,veya gidecek başka yeri olmayan çalışanlara köle gözüyle bakmakmı lazım.ayıp çok ayıp felek tokadını yalakalarada saklar dostum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pursuit ~ 9 yıl önce
Kurumların vizyonlarını çalışanlar değil, çalıştıranlar belirler. Her kademe kendi bütçesi, yetkisi ve sorumlulukları oranında vizyon belirlemekle sorumludur. Bu keyfiyet değil, gerekliliktir. Bu yapılmadığı sürece personelinizi kaybedersiniz, kazanmak içinde 5 misli enerji ve zaman lazım. Bu bahsettiği kişi benim düşündüğümle aynı kişiyse bu zat, geldi, geleli hafta sonu mesaileriyle, internete kim girip çıkıyorlarla, çizgilerle kapılarla, önerilerle, sendikayla uğraştı durdu. Ama ne yazıkki yönetimde onun bu hallerini pek beğenmişki sürekli yükseltildi. Kendi özel hayatı, hayattan zevk alma konsepti olmadığı için insanları, çalıştırılan, izlenen, horlanan varlıklar olarak görüyor. Benim asıl hayret ettiğim konu onun amirleri bunu nasıl takdir ediyorlar. Çalışma hayatında tolerans, anlayış olmazsa maraz doğar. Bu konuda aldıkları hiç mi eğitim yok. Adama bırak bu işleri derseler, o zamanda peki ben ne yapacağım diye krize girer. Böyle bir dert işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000