25 Nisan 2014, Cuma 12:20:10

THY ÇALIŞANLARI UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Türk Hava Yolları’nın kurum kültüründe fark oluşturmayı amaçladığı “Birlikte Farklıyız” kültürel bütünlük projesi 22 Nisan’da dev bir etkinlik ile binlerce çalışanının katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Geceye Emel Sayın ve Mustafa Ceceli konseri damgasını vurdu.
  • kabin hızmetleri başkanlıgı calışanları mazeret izni kullanamıyorlarmış bilgisi olan varmı topcu ne yapıyor sendika genel baskanı ali kemal tatlıbal nerede
  • Beyefendilerin etrafına bir bakın, hepsi bayan. Ağızları kulaklarına varmış bayan çalışanlar. ya müşteri ilşkilerinde ya da reklam vs. işleri yaparlar. Elle tutulur kalifikasyonları yoktur, zira çoğu unilerin gereksiz bölümlerinden mezundur. İsmail Demir teknisyeni "vida sıkan" olarak görürdü. o teknisyen vida sıkabilmek için yüksek puanla havacılık yüksekokullarından mezun olup üstüne de lisans almak için yıllarca çalışır. İşte THY ve Teknik A.Ş. yöneticileri böyle bir vizyona sahiptirler. Dünyanın çivisi çıkmış beyler.
  • MERAK EDİYORUM THY DEMEK SADECE KABİN VE KOKPİT DEMEK MİDİR ? TGS THY'NİN NERESİNDE DURMAKTADIR ?
  • Gezi olaylarını soktunuz,türbanlıyı soktunuz ,yandaş aç partilileri soktunuz ya sizin derdiniz ne.şirketimiz her şeyiyle mükemmel bir gece yaşattı bizlere kıskandığınızı hain olduğunuzu bu kadar belli etmeyin efendiler.partilisiyle,açığıyla kapalısıyla,gezicisiyle karşı çıkanıylabiz bir aileyiz orda olmayı haketmeyenler susun artık ya sevin ya da bu diyarı terkedin

Uzun süredir hazırlığı yapılan “Birlikte Farklıyız” kültürel bütünlük projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler 22 Nisan’da İstanbul’daki THY binaları ve ofislerinde çalışanlara sabah kahvaltı ikramlarıyla başladı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Genel Müdürü Temel Kotil’in de katıldığı dev çalışan etkinliğinin akşamki adresi Haliç Kongre Merkezi’ydi. Çalışanlara yönelik birçok özel motivasyon filminin gösterildiği gecede, çalışan çocuklarının yer aldığı motivasyon filmi gösterimi ve tüm ulusal kanallardan bir gün önce THY’nin 23 Nisan’a özel hazırladığı “Hayal Edince” reklam filminin prömiyeri de yapıldı. Reklam filmi çalışanlar tarafından o kadar çok sevildi ki salonda duygulu anlar yaşandı. Reklamın minik yıldız oyuncuları da geceye katılan davetliler arasındaydı.

Sinema festivallerini aratmayan gecede 1933 yılından bugüne Türk Hava Yolları’nın tarihini anlatan ‘80 Yılda Devri Alem’ adlı belgesel filmi de çalışanların beğenisine sunuldu. Haliç Kongre Merkezi’nin muhteşem Haliç manzarası eşliğinde THY çalışanlarına zengin bir menü sunuldu. Akşam yemeğinin ardından sırasıyla Mustafa Ceceli ve Emel Sayın sahne alarak hareketli şarkılarla çalışanlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Hamdi Topçu ve Temel Kotil ile ‘Selfie’

Çalışanlarını bu derece önemseyen Türk Hava Yolları yolcusuna sunduğu beş yıldızlı hizmeti, çalışanlarıyla paylaşmayı ihmal etmedi. Yönetim çalışanlarını en üst seviyede önemsediği ve iletişime tamamen açık olduğunu ortaya koydu. Hiyerarşi gözetmeksizin her çalışanı muhteşem bir atmosferde doyasıya eğlendi. Hatta çalışanlar Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Genel Müdür Temel Kotil ile selfie fotoğrafı çektirdi. Etkinlik sonrası çalışanların mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

Peki ‘Birlikte Farklıyız’ projesi ne anlama geliyor?

THY’nin çalışanlarına verdiği değeri vurgulayan ‘Birlikte Farklıyız’ projesi, şirketin kurum kültüründe zaten var olan beş önemli değeri esas almış. THY çalışanları önce ‘Aileyiz’ diyor, kurumu sahipleniyor, aile üyelerini yani diğer çalışanlarını destekliyor. ‘Takımız’ değeriyle farklı birimlerde ortak amaçlara ulaşmak için daha fazla elbirliği diyor. Farklılığını ‘Misafirperverlik’ değeriyle pekiştiriyor ve tabi ki bunca büyüme ve atılım sırasında ‘Güvenilirliğinden’ taviz vermiyor, işlerimizi en üst düzeyde emniyet, disiplin ve sistemli iş yapış tarzıyla gerçekleştirdiğine vurgu yapıyor. Ayrıca hızlı büyümesini borçlu olduğu ‘Çeviklik’ değeriyle inisiyatif alarak yeniliklerini sürdüreceğinin altını çiziyor.

İŞTE O UNUTULMAZ GECEDEN KARELERTHY ÇALIŞANLARI UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

calişan ~ 4 yıl önce
kabin hızmetleri başkanlıgı calışanları mazeret izni kullanamıyorlarmış bilgisi olan varmı topcu ne yapıyor sendika genel baskanı ali kemal tatlıbal nerede

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bayanlar ~ 4 yıl önce
Beyefendilerin etrafına bir bakın, hepsi bayan. Ağızları kulaklarına varmış bayan çalışanlar. ya müşteri ilşkilerinde ya da reklam vs. işleri yaparlar. Elle tutulur kalifikasyonları yoktur, zira çoğu unilerin gereksiz bölümlerinden mezundur. İsmail Demir teknisyeni "vida sıkan" olarak görürdü. o teknisyen vida sıkabilmek için yüksek puanla havacılık yüksekokullarından mezun olup üstüne de lisans almak için yıllarca çalışır. İşte THY ve Teknik A.Ş. yöneticileri böyle bir vizyona sahiptirler. Dünyanın çivisi çıkmış beyler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vida sikan ~ 4 yıl önce
adam itu okumus ucak muhendisi olmus ama dunyanin en buyuk ikinci ucak kazasinin yanlis yorumlanan yapisal tamir nedeniyle oldugundan habersiz.(bulkhead e yapilan tamirde iki sira yerine tek sira percin atilmasi).. o vida sikan adam yuzunden sirketler batiyor galiba haberi yok.
TGS ÜVEY EVLATLARI ~ 4 yıl önce
MERAK EDİYORUM THY DEMEK SADECE KABİN VE KOKPİT DEMEK MİDİR ? TGS THY'NİN NERESİNDE DURMAKTADIR ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gercek su ~ 4 yıl önce
tgs doco habom thy teknik aS bu karenin icinde yer alamaz.onlarin thysi genel mudurluk calisanlarindan ve kabin ekibinden olusuyor.
Özlem ~ 4 yıl önce
Gezi olaylarını soktunuz,türbanlıyı soktunuz ,yandaş aç partilileri soktunuz ya sizin derdiniz ne.şirketimiz her şeyiyle mükemmel bir gece yaşattı bizlere kıskandığınızı hain olduğunuzu bu kadar belli etmeyin efendiler.partilisiyle,açığıyla kapalısıyla,gezicisiyle karşı çıkanıylabiz bir aileyiz orda olmayı haketmeyenler susun artık ya sevin ya da bu diyarı terkedin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
özlem kizdi ~ 4 yıl önce
kizi cok kizdirdik gidelim beyler =)) ben pasaport islemlerini baslatiyorum
brown nose a ~ 4 yıl önce
asil hainlik 15 senede zor yetisen en deneyimli ucak teknisyenlerini katar havayollarina ve pegasus a kaptirip ses cikarmamak bunun yerine yunanistandan ayligi 5000 euroya adam kiralamaktir.. habomcu- teknikci diyerek insanlari ayirarak ayni isi yapanlara farkli ucret vererek is barisini bozmak bakimi tehlikeye sokmaktir hainlik... hainlik emekliligi gelmesine 1 ay kala adami isten cikarip fazladan bu sirketin 100 bin tlsini sokaga atmaktir. hicbir ise yaramayan elektrikli araclara onbinlere euro verirken bozuk bir kamyon yuzunden thy teknikte ilk defa olumlu bir is kazasina sebep olmaktir hainlik . senin hainlik tanimin farkli olabilir.bu sirketi senden daha fazla sevdigime ve bu sirket icin senden daha cok calistigima adim gibi eminim. senin hainlik anlayisin farkli olabilir. benim tanimim budur.simdi sus ve kutuna geri don.
Love it or leave it ~ 4 yıl önce
Özlem Hanım, eskiden bizi malum rejim kovmuştu bu diyardan. Amerika'da ve Avrupa'da yaşamaya başladık. Yaşanan terör olaylarını takip eden yıllarda müslümanlara karşı şu söyleniyordu: "Love it or leave it". Ülkemiz de normalleşti sandık baba ocağı diyarımıza geri geldik. Ama görüyoruz ki burada çok da birşey değişmedi, sadece aktörler ve senin gibi figüranları değişti!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000