15 Ocak 2013, Salı 10:47:12

THY ÇALIŞANLARI İÇİN TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLIYOR

Türk Hava Yolları çalışanlarını ilgilendiren 24. Toplu İş Sözleşmesi görüşmesinin ilk toplantısı yarın yapılacak. Hava İş Sendikası’nın ajandasında önemli bir madde bulunuyor. İşte ayrıntılar.
  • lutfen 305 kısıyı taslaga da yazarmısınız?! boylelıkle mucadelenız konusunda daha ınandırıcı olabılırsınız?! bır de bence her yerde "305 kısı alınmazsa ıstıfa edıcem" falan demeyın. bu sefer de sırf sız ıstıfa edın dıye 305 kısıyı almayacaklar. sebep olacaksınız !
  • Anladığım kadariyle sen avukat falan değil çulsuzun birisin gece 3 te namazamı kalktında yorum yazdın sen olsan olsan ya alkolden ya performanstan dolayı işten atılmış ve kuyruk acısıyla 305 kişinin işe alınmaması için oturma organını yırtan zavallı birisin.Allah kalbine göre versin git başka işlere bak sen hadi canım hadeee ..... avukatmış...........!
  • almasınlar tabii ki. Ekmeğine ihanet edenleri işe geri almasınlar. Haksiz yere atilanlar hariç. Sendika da bu işleri bıraksın. Bunlar hep reklam. Neden 2010 2011 de atılanların, zorla emekli edilenlerin peşine düsmediler de simdi 305i kullaniyorlar...
  • yakında sunex uçakları wet lease olarak thy adına uçmaya başlayınca göreceğiz bakalım tk da kabinden ne cevap gelecek, ne kadar tk lı kabin ekibi kalacak, kaç uçak olacak, sonra bu extra karlar tatlı gelip kaç katına çıkacak lease edilen uçaklar vs. vs... zaten bu hamle hayata geçtiği an'da hava iş'te kapısına tasfiye yazısını assın direk. uzaktan kahramanlık yapan sendikacıları göreceğiz o zaman, aynı işi başka şirket elemanlarına yarı ücrete yaptıranlara ne cevap verebilecekler???

Türk Hava Yolları’nın yaklaşık 17 bin çalışanını ilgilendiren TİS görüşmeleri yarın saat 14.00’de Türk Hava Yolları binasında başlayacak. Çalışanların sosyal hak ve zam  oranlarının da belirleneceği TİS görüşmelerinde Hava İş Sendikası’nın sürpriz bir maddeyi de Türk Hava Yolları’na kabul ettirmeye çalışacağı bildiriliyor.

Hava İş Sendikası kaynaklarından edinilen bilgilere göre, havacılık sektöründe grevi önleyecek kanununun çıkmaması için yapılan eylemde işten çıkartılan 305 kişinin yeniden işe alınması sendikanın TİS maddeleri arasında bulunuyor.

Geçen yıl 29 Mayıs’ta yapılan eylem sırasında 305 kişi işten çıkartılmış bu kişilerden 28 tanesi mahkeme kararı ile işe iade edilmişti. Ancak Yargıtay süreci henüz bitmediği için işe iade ile ilgili bir gelişme yaşanmamıştı.

İşte Hava İş Sendikası tüm bu yargı süreçlerini de gölgede bırakacak bir hamleye hazırlanıyor.  305 kişiye umut olacak TİS maddesi geçtiği taktirde THY’nin mağdur ettiği bu kişiler işe geri dönebilecekler. THY’nin bu madde için ne söyleyeceği şimdiden merak edilmeye başlandı.

©AirportHaber.com

THY ÇALIŞANLARI İÇİN TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

atilay aycın'a.. ~ 5 yıl önce
lutfen 305 kısıyı taslaga da yazarmısınız?! boylelıkle mucadelenız konusunda daha ınandırıcı olabılırsınız?! bır de bence her yerde "305 kısı alınmazsa ıstıfa edıcem" falan demeyın. bu sefer de sırf sız ıstıfa edın dıye 305 kısıyı almayacaklar. sebep olacaksınız !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik atık avukat cevat a ~ 5 yıl önce
Anladığım kadariyle sen avukat falan değil çulsuzun birisin gece 3 te namazamı kalktında yorum yazdın sen olsan olsan ya alkolden ya performanstan dolayı işten atılmış ve kuyruk acısıyla 305 kişinin işe alınmaması için oturma organını yırtan zavallı birisin.Allah kalbine göre versin git başka işlere bak sen hadi canım hadeee ..... avukatmış...........!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
avukat cevat ~ 5 yıl önce
almasınlar tabii ki. Ekmeğine ihanet edenleri işe geri almasınlar. Haksiz yere atilanlar hariç. Sendika da bu işleri bıraksın. Bunlar hep reklam. Neden 2010 2011 de atılanların, zorla emekli edilenlerin peşine düsmediler de simdi 305i kullaniyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sendika bitti bile, ~ 5 yıl önce
yakında sunex uçakları wet lease olarak thy adına uçmaya başlayınca göreceğiz bakalım tk da kabinden ne cevap gelecek, ne kadar tk lı kabin ekibi kalacak, kaç uçak olacak, sonra bu extra karlar tatlı gelip kaç katına çıkacak lease edilen uçaklar vs. vs... zaten bu hamle hayata geçtiği an'da hava iş'te kapısına tasfiye yazısını assın direk. uzaktan kahramanlık yapan sendikacıları göreceğiz o zaman, aynı işi başka şirket elemanlarına yarı ücrete yaptıranlara ne cevap verebilecekler???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000