05 Haziran 2012, Salı 09:43:43

THY ÇALIŞANLARI BU TOPLANTIYA KİLİTLENDİ

Binlerce THY çalışanı bu toplantıya kilitlendi. Hamdi Topçu ve Atilay Ayçin'in bir araya geleceği krtik toplantının gündem maddesi ne olacak?
  • BİR İŞİ; BİLEN YAPAR, AZ BİLEN AKIL VERİR, BİLMEYEN ELEŞTİRİR, YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR...!!! kabin memuru arkaşlarımızı pervasızca eleştirenlere gelsin... (teknik)
  • Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla. Andolsun kuşluk vaktine. Ve sükûna erdiğinde geceye ki, Rabbin seni bırakmadı ve sana darılmadı. Gerçekten senin için ahiret dünyadan daha hayırlıdır. Pek yakında Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın. O, seni yetim bulup barındırmadı mı? Şaşırmış bulup da yol göstermedi mi? Seni fakir bulup zengin etmedi mi? Öyleyse yetimi sakın ezme. El açıp isteyeni de sakın azarlama. Ve Rabbinin nimetini minnet ve şükranla an
  • greve katıldı diye işten atıllanlar var bundan sendika sorumlu tutuluyor.ya daha önce rapor aldı diye işten atılanlar ne olacak onların aileleri yokmu perişan olmadılarmı işe iade edilsinler diye 2500 kişi basın açıklaması yapıp gazeteleremi çıksın sendika onların haklarını neden aramıyor.thy ye yaranmak için kazım çalışkan gibi cebe para mı indirmek gerekiyor allah inancı nerede kul hakkı yemek müslümanlığa sığarmı bizim de hakkımız savunulsun biz de iade olalım arkadaşlarımız işe iade davasını kazandılar neden iade edilmiyorlar kul hakkı yiyenler böyle devam edecek zanediyorlarsa yanılıyorlar yatacak yerleri yok biz thy ye uğruna evimize helal ekmek girsin diye canla başla alın terimizle kazandık paralarımızı ama ne oldu thy yi dolandırmadık diye işten atıldık nerede bizim hakkımız bizi niye kimse konuşmuyor gazetelere çıkıp boy boy fotoğrafmı verelim
  • hicbir kurumda 2003 oncesi ise girmis personel{rizeli,yalaka,torpilliler disinda}kalmayacaktir.bu hukumet politikasidir.bu nedenle kadrolasma icin su anki ihtiyac olan 5000 kisi cesitli kurumlara dagitilmak uzere beklemekte,ve acilan yerlere yerlestirilmektedir.kalani tamamen dikkatleri baska yone cekmek icin planlanan oyunlardir.

Türk Hava Yolları çalışanlarının gözü kulağı bugünkü toplantıda olacak. THY ile Hava İş Sendikası arasında grev yasağı getiren tasarının yasalaşması sürecinde yaşanan gerginlikte taraflar masaya oturacak.

THY'nin davetiyle gerçekleşecek görüşmeye Hava İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin katılacak.  THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile Atilay Ayçin, saat 11.00'de Genel Müdürlük binasında bir araya gelecek.

23. dönem toplu iş sözleşmesi hakkında bir araya gelecek tarafların öncelikli maddesi ise TİS'ten ziyade işten çıkarılan 305 çalışanın durumu olacak.

Sendikanın öncelikli koşullarından biri de, işten çıkarılan çalışanlarının işe iadesinin sağlanması...Bu konuda THY'nin geri adım atıp atmayacağı konusunda bir bilgi edinilemezken THY'nin davetiyle Hava İş Sendikası'nın görüşmeye çağırıldığını dün akşam ilk kez Airporthaber okuyucularına duyurmuştu.

Airporthaber, THY Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşecek bu kritik toplantının sonuçlarını da dakika dakika okuyucularına duyuracak.

Sektörün tek sesi Airporthaber'den ayrılmayın...

THY ÇALIŞANLARI BU TOPLANTIYA KİLİTLENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

fringe ~ 6 yıl önce
BİR İŞİ; BİLEN YAPAR, AZ BİLEN AKIL VERİR, BİLMEYEN ELEŞTİRİR, YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR...!!! kabin memuru arkaşlarımızı pervasızca eleştirenlere gelsin... (teknik)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
baska soze ne gerek ~ 6 yıl önce
Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla. Andolsun kuşluk vaktine. Ve sükûna erdiğinde geceye ki, Rabbin seni bırakmadı ve sana darılmadı. Gerçekten senin için ahiret dünyadan daha hayırlıdır. Pek yakında Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın. O, seni yetim bulup barındırmadı mı? Şaşırmış bulup da yol göstermedi mi? Seni fakir bulup zengin etmedi mi? Öyleyse yetimi sakın ezme. El açıp isteyeni de sakın azarlama. Ve Rabbinin nimetini minnet ve şükranla an

Yanıtla

Kalan karakter 1000
talihsizler ~ 6 yıl önce
greve katıldı diye işten atıllanlar var bundan sendika sorumlu tutuluyor.ya daha önce rapor aldı diye işten atılanlar ne olacak onların aileleri yokmu perişan olmadılarmı işe iade edilsinler diye 2500 kişi basın açıklaması yapıp gazeteleremi çıksın sendika onların haklarını neden aramıyor.thy ye yaranmak için kazım çalışkan gibi cebe para mı indirmek gerekiyor allah inancı nerede kul hakkı yemek müslümanlığa sığarmı bizim de hakkımız savunulsun biz de iade olalım arkadaşlarımız işe iade davasını kazandılar neden iade edilmiyorlar kul hakkı yiyenler böyle devam edecek zanediyorlarsa yanılıyorlar yatacak yerleri yok biz thy ye uğruna evimize helal ekmek girsin diye canla başla alın terimizle kazandık paralarımızı ama ne oldu thy yi dolandırmadık diye işten atıldık nerede bizim hakkımız bizi niye kimse konuşmuyor gazetelere çıkıp boy boy fotoğrafmı verelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
personel ~ 6 yıl önce
hicbir kurumda 2003 oncesi ise girmis personel{rizeli,yalaka,torpilliler disinda}kalmayacaktir.bu hukumet politikasidir.bu nedenle kadrolasma icin su anki ihtiyac olan 5000 kisi cesitli kurumlara dagitilmak uzere beklemekte,ve acilan yerlere yerlestirilmektedir.kalani tamamen dikkatleri baska yone cekmek icin planlanan oyunlardir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000