06 Ekim 2008, Pazartesi 14:28:41

THY çağrı merkezi için ISAD'dan açıklama

IATA Seyahat Acentaları Derneği (ISAD), THY Çağrı Merkezi’ni satın alan şirketlerin uçak bileti satacağı uyarısında bulunarak, "Hiçbir şekilde bu çağrı merkezlerini satın alan şirketlere seyahat acentalığı işletme belgesi verilmesini istemiyoruz ve onaylamıyoruz" diye açıklama yaptı.
  • cagrı merkezini alan şirket nasıl bir hizmet verecek acentalar artık call center dan hiçbir hizmet alamayacakla beraber bilet satışları 100 de 200 düşecektir yeni alan şirket bugun yarın kendi acentaları kuracaktır ve yolcuları oraya yönlendirecektir.
  • Arkadaşlar THY A.O'da çalışmak için lisans mezunu ve yabancı dil bilgisine sahip olmaznızın geregı yok sadece soyadınız "KOTIL" ya da"ERDOGAN" olsun yukarıda saydıgım ozellikler (iş ararken bunun sart oldugunu goreceksiniz bakınız ik sitelerine)olmasada siz uzman da olursunuz yönetici de onun dışında bu sirkette ne çalışkanlıgın ne yaratıcılıgın bi anlamı artık bunu kabul edın lutfen
  • bu gün 6 ekim pazartesi ve bayram sonrası ilk iş günü.bayramın 2. gunu az sayıda üye ile toplantı yapan ,asan,kesen ve attığı zaman mangalda kül bırakmayan ayçin bu gün sizler için ne yaptı?..sorun,sorğulayın,.yanılmayı çok isterim ama şu meşhur yorumcu DAĞOBEL haklı çıkacak galiba. size başarılar....
  • Kardeşim tam manasıyla bir tesadüf,kusura bakma diyeceğim ama bu benimde rumuzum. Gerçekten güzel dedin Eğri olan belasını bulsun.

Çağrı Merkezi’nin kapatılmasına karşı çıkan Hava-İş sendikasını desteklediğini açıklayan ISAD yaptığı yazılı açıklamada, “THY Çağrı Merkezini, seyahat acentelerine haksız rekabet yapmak için büyük bir bilet satış merkezi haline getireceklerdir” uyarısında bulundu.

Açıklamada şunlara dikkat çekildi:
“Çağrı Merkezi’nin masrafı, satılan uçak biletlerinden çıkacağına göre hiçbir seyahat acentesi THY eliyle oluşturulan, THY Çağrı Merkezi isimli büyük bilet satış merkezi ile rekabet edemez. THY’nin imkanları ile de bu telefonla uçak bileti satış merkezleri desteklenecektir. Oysa bu işler 1618 sayılı kanunumuza göre kurulmuş 550 THY Yetkili, Websdom projesi ile de oluşan 2000 alt acente ile seyahat acentelerinin yapması gereken faaliyetlerdir. 2006 yılının sonunda 1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Kanununda değişiklik yapılırken mevcut TÜRSAB yönetiminin gözünden kaçan veya havayolları baskısı ile kanun dışına çıkarılan ve böylece havayolları uçak biletlerinin her yerde satılmasına olanak veren madde son anda ISAD’ın olayı fark etmesi, Ankara girişimleriyle tekrar tarafımızdan, Alt Komisyonda komisyon üyelerinin de desteğiyle tekrar kanuna yerleştirilmişti.

1618 sayılı kanun ve yönetmeliğimize göre uçak biletleri seyahat acentelerinin haricinde satılamaz, rezervasyonu yapılamaz. Seyahat acentesinin olduğu yerde başka iş yapılamaz. THY, özelleştirmesini seyahat acentası olmayan kurum ve kişilere yapmakla,1618 Sayılı kanuna aykırı davranmış ve hukuk dışına çıkmıştır.

Maksimum Kart taksit kampanyasında seyahat acentelerinin dışlanarak, internet ve THY Çağrı Merkezi’nin dahil edilmesi,THY Yönetimin, THY olanaklarının kullandırılmasının en iyi örneğidir. Biz ISAD olarak THY Çağrı Merkezi’nin özelleştirilmiş haliyle uçak bileti satmasının  kanunsuz olduğunu özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve Turizm Bakanlığı’na bildiriyoruz. Konuyla ilgili TÜRSAB’ın da işlem yapmasını istiyoruz.

Hiçbir şekilde bu çağrı merkezlerini satın alan şirketlere seyahat acentalığı işletme belgesi verilmesini istemiyoruz ve onaylamıyoruz. Bu konuya TÜRSAB’ın, Hava-İş gibi üyelerine sahip çıkmasını ve haksiz rekabet oluşturacak özellikle Anadolu Seyahat Acentelerini tamamen yok edecek bu özelleştirmenin iptali için gerekli hukuki işlemlere derhal başlamasını bekliyoruz.”

 

THY çağrı merkezi için ISAD'dan açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

ıata ~ 10 yıl önce
cagrı merkezini alan şirket nasıl bir hizmet verecek acentalar artık call center dan hiçbir hizmet alamayacakla beraber bilet satışları 100 de 200 düşecektir yeni alan şirket bugun yarın kendi acentaları kuracaktır ve yolcuları oraya yönlendirecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kim çalışır ~ 10 yıl önce
Arkadaşlar THY A.O'da çalışmak için lisans mezunu ve yabancı dil bilgisine sahip olmaznızın geregı yok sadece soyadınız "KOTIL" ya da"ERDOGAN" olsun yukarıda saydıgım ozellikler (iş ararken bunun sart oldugunu goreceksiniz bakınız ik sitelerine)olmasada siz uzman da olursunuz yönetici de onun dışında bu sirkette ne çalışkanlıgın ne yaratıcılıgın bi anlamı artık bunu kabul edın lutfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yurttaş namık ~ 10 yıl önce
bu gün 6 ekim pazartesi ve bayram sonrası ilk iş günü.bayramın 2. gunu az sayıda üye ile toplantı yapan ,asan,kesen ve attığı zaman mangalda kül bırakmayan ayçin bu gün sizler için ne yaptı?..sorun,sorğulayın,.yanılmayı çok isterim ama şu meşhur yorumcu DAĞOBEL haklı çıkacak galiba. size başarılar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IATA Acentesi ~ 10 yıl önce
Kardeşim tam manasıyla bir tesadüf,kusura bakma diyeceğim ama bu benimde rumuzum. Gerçekten güzel dedin Eğri olan belasını bulsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000