20 Haziran 2013, Perşembe 11:13:00

THY CADI AVI BAŞLATTI

Gezi Parkı olayları sonrası sosyal medyada oluşan tepkinin küfür ve hakarete dönüşmesi THY’yi de harekete geçirdi. THY, sosyal medyada küfür ve hakaret içeren mesaj yayınlayan çalışanları tespit etmek için cadı avı başlattı.
  • çalışanların parası milli bankaya, çalışmayanların parası milli olmayan bankaların gizli offshore hesaplarına, ne güzel bir dünya yaratmışsınız kendinize...
  • Tgs den 3 kişi atıldı bu sebeple.Dahası da gelir. gerekçelerini performans düşüklüğü olarak gösterilmiş ama umarım onları ispitleyen şirket çalışanları da bir gün işten çıkarılırlar . ilginç olan şeylerden biri de küfür ettiler diyen kişiler kendi görüşü olmayanlara nasıl küfürler edebildiğidir.
  • O başbakana hakaret edip işinden olan pilota destek olanlara sesleniyorum. Madem o eleman haklı ve Özgûr olmanın gereği böylemiş söylediklerini kendi üzerinize alıp kabul edin. ( empati yapın ) bakalım ne hissedeceksiniz.
  • Bir köyde eşekler Semerci’den çok şikayetçiymiş, yaptığı semerlerden sırtları yara oluyormuş. “Semerci ölse de kurtulsak” diye dua ediyorlarmış. Bir gün Semerci ölmüş, yerine yeni bir semerci gelmiş, ancak; onun yaptığı semerlerden de sırtları yara oluyormuş. “Dua edelim bu da ölsün” dediklerinde, içlerinden biri müdahale etmiş. -Arkadaşlar, bu da ölünce başka bir semerci gelecek, en iyisi biz dua edelim de Allah bizi eşeklikten kurtarsın. ( AMİN )

Gezi Parkı olaylarına destek verdiği için reklam ajansı Alametifarika ile sözleşmesini iptal ettiği öne sürülen Türk Hava Yolları, çalışanlarının sosyal medya hesaplarını da takibe aldı.

THY’de ve bütün iştiraki şirketlerinde sosyal medya aracılığıyla küfürlü ve hakaret içeren mesajlar yayınlayan çalışanların tespiti için çalışma başlatıldı. THY çalışanlarının da Gezi olaylarına destek verenler ve vermeyenler olarak ikiye ayrıldığı kaydedilirken, desteklerini küfürlü ve hakaret içeren mesajlara dönüştürenlerin kurumda rahatsızlık yarattığı öğrenildi.

THY’de ve diğer şirketlerde bu tür mesaj yayınlayan çalışanların tespit edilmeleri halinde önce uyarılacağı, devam etmeleri halinde ise işlerinden olabilecekleri konusunda uyarılacağı kaydedildi.

Bugün Borajet Havayolları’ndan bir pilot, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta küfürlü ve hakaret içeren mesajlar yayınladığı için istifa etmek zorunda kalmıştı.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY CADI AVI BAŞLATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

bankacılar sizi ~ 5 yıl önce
çalışanların parası milli bankaya, çalışmayanların parası milli olmayan bankaların gizli offshore hesaplarına, ne güzel bir dünya yaratmışsınız kendinize...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
operatione ~ 5 yıl önce
Tgs den 3 kişi atıldı bu sebeple.Dahası da gelir. gerekçelerini performans düşüklüğü olarak gösterilmiş ama umarım onları ispitleyen şirket çalışanları da bir gün işten çıkarılırlar . ilginç olan şeylerden biri de küfür ettiler diyen kişiler kendi görüşü olmayanlara nasıl küfürler edebildiğidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 5 yıl önce
O başbakana hakaret edip işinden olan pilota destek olanlara sesleniyorum. Madem o eleman haklı ve Özgûr olmanın gereği böylemiş söylediklerini kendi üzerinize alıp kabul edin. ( empati yapın ) bakalım ne hissedeceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asdasdas ~ 5 yıl önce
kendine bide aviator diyosun.. yerim senin aviatorlüğünü
...! ~ 5 yıl önce
Bir köyde eşekler Semerci’den çok şikayetçiymiş, yaptığı semerlerden sırtları yara oluyormuş. “Semerci ölse de kurtulsak” diye dua ediyorlarmış. Bir gün Semerci ölmüş, yerine yeni bir semerci gelmiş, ancak; onun yaptığı semerlerden de sırtları yara oluyormuş. “Dua edelim bu da ölsün” dediklerinde, içlerinden biri müdahale etmiş. -Arkadaşlar, bu da ölünce başka bir semerci gelecek, en iyisi biz dua edelim de Allah bizi eşeklikten kurtarsın. ( AMİN )

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000