16 Nisan 2011, Cumartesi 09:36:39

THY BÜYÜDÜKÇE, RAKİPLER BELDEN AŞAĞI VURUYOR!

THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu, şirket büyüdükçe rakiplerin belden aşağı vurmalarının arttığını belirterek "Doğu açık, Batı perde arkasından çalışıyor" dedi.
  • Neyi yayinliycaklar dunyanin en trajik bir o kadarda komik olaylarini gerceklestiren airbus larinimi? 2 tane 310 un dunya literaturune giren 8000 feet stall olmasinimi yoksa pistten cikip inis takimlarini kiranimi yada 340 in motor vurmasinimi iniste tam gaz acarak bide 319 olayiki evlere senlik tekerlekcikleri unutmuslar. Ee patron bakti olcak gibi degil OML olmasina ragmen ogretmenlige soyundu. Eee thy nin imkanlarindan faydalanmak lazim varsin ogretmen ucmasinin yasak olmasi haricinde 500 saat altinda FO yla ucmasi bile yasak ama basi kel olmadigi gibi ustune badem biyigi da var:))))
  • Ucus emniyeti ve isletme!!!!!
  • "devlet destekli monopole" niye yorum yok????
  • SHGM Müdürü de dahil THY TEC İSG ve hava işkolu çalışanlarının olduğu iş kollarında hiç bir üst,alt,orta düzey yönetici Hava İş Genel Başkanı Atilay Ayçin ve Yönetimleri görevi başında kalarak Hava Çalışanlarına ve Türkiye İşçi sınıfına Önderlik etmeye devam ettiği sürece Milletvekilliği ve Bakanlığı Havacılık İş Kolunda hayalinden geçirmesin, aklına getirmesin...

Hamdi Topçu, büyümesi rakiplerince dikkat ve tedirginlikle izlenen Türk Havayolları'nın yönetim kurulu başkanı. Uçak şirketlerinin birer ikişer battığı ya da hükümetlerin özelleştirerek kurtarmaya çalıştığı son birkaç yılda uçak filosuna her gün yenilerini katarak Batı ve Doğu'daki tüm rakiplerinin korkulu rüyası haline geldi. Topçu'yla 135'inci dış hattın açıldığı Kuzey Irak'ın Erbil'den dönüşte konuşma fırsatımız oldu. İşte THY'deki son gelişmeler:

Kıbrıs Türk Havayolları (KTHY) ile başlayayım. Ocakta KTHY tasfiyesi ve Kuzey Kıbrıs Havayolları adıyla yeni şirketin kurulacağı açıklandı . Çalışanlarının işe alınması sıkıntı oluyor sanırım?

Şirket kuruluşunda birkaç pürüz kaldı ve bir-iki hafta içinde halledilir. Önceki şirketin personelinin alımına yönelik olarak hiçbir garanti verilmedi. Kabin ve kokpit olmak üzere 220 personel olacak. Açılan sınava 380 personel girdi ve THY'nin örgüt şemasına uyanları yeni sözleşmelerle işe alacağız.

Uçak alımları nedeniyle 10 milyar dolarlık taahhüdünüz olduğu için soruyorum.THY rakiplerin alanına girdikçe bel altından vurmalar artıyor mu?

Haklısınız. Şirket büyüdükçe düşman da artıyor. Pazardan pay aldığımızda hedef oluyoruz. Mesela yer hizmetlerine zam yapıyorlar veya "rekabeti engelliyorlar" diyerek şikayet ediyorlar. Biz oyunu kuralına göre oynuyoruz. Büyüdükçe belden aşağı vurma tehdidi ve riskler artıyor. 10 milyar dolarlık sipariş var ancak bizim bu bilançoda altından kalkamayacağımız hiçbir risk yok. Bel altından vuranlar hem Batı hem de Doğu'dan... Fark doğudakiler açık açık, Batıdakiler perde arkasından yapıyor.

"Shaktar'dan vazgeçebiliriz"

Manchester, Barcelona, Kobe Bryant gibi önemli spor ikonlarıyla anlaşmalar imzalandı. Sıradaki Shaktar Donestk'ti. Yeni isim var mı?

Yeni biri ya da takım şimdilik yok. Ancak Shaktar ile ilgili ek istekleri olunca pürüz çıktı. Geçen hafta anlaşma imzalanacaktı ancak askıya aldık. Her an vazgeçebiliriz...

"İmtiyazı hiç kullanmadık ki"

Son torba yasada kamunun imtiyazlı hisseleri bulunan şirketlerdeki imtiyazlarının 6 ay içinde kaldırılacağına yönelik düzenleme vardı. Sizde de imtiyazlı hisseler var. Hisseyi nasıl etkiler?

Etkilemez. Çünkü biz yönetimde olduğumuz bu kadar yıl içinde bir kez bile imtiyaz hakkımızı kullanmadık. (Sabah)

THY BÜYÜDÜKÇE, RAKİPLER BELDEN AŞAĞI VURUYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 7 yıl önce
Neyi yayinliycaklar dunyanin en trajik bir o kadarda komik olaylarini gerceklestiren airbus larinimi? 2 tane 310 un dunya literaturune giren 8000 feet stall olmasinimi yoksa pistten cikip inis takimlarini kiranimi yada 340 in motor vurmasinimi iniste tam gaz acarak bide 319 olayiki evlere senlik tekerlekcikleri unutmuslar. Ee patron bakti olcak gibi degil OML olmasina ragmen ogretmenlige soyundu. Eee thy nin imkanlarindan faydalanmak lazim varsin ogretmen ucmasinin yasak olmasi haricinde 500 saat altinda FO yla ucmasi bile yasak ama basi kel olmadigi gibi ustune badem biyigi da var:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ucus emniyeti ve isletme!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
"devlet destekli monopole" niye yorum yok????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
SHGM Müdürü de dahil THY TEC İSG ve hava işkolu çalışanlarının olduğu iş kollarında hiç bir üst,alt,orta düzey yönetici Hava İş Genel Başkanı Atilay Ayçin ve Yönetimleri görevi başında kalarak Hava Çalışanlarına ve Türkiye İşçi sınıfına Önderlik etmeye devam ettiği sürece Milletvekilliği ve Bakanlığı Havacılık İş Kolunda hayalinden geçirmesin, aklına getirmesin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000