31 Temmuz 2013, Çarşamba 10:29:14

THY BU KARARI UYGULAMAZSA CEZALANDIRILACAK

Türk Hava Yolları'nın grev sürecinde işçi almasını engelleyen tedbir kararı uygulamaya kondu. İşte o karar...
  • Aynen ne kadar kaldi ne zaman biticek bu surec
  • ya sendika isci icin var calisanlar icin var..sendika dusmanmis gibi konusuyorsunuz. isvereni savunuyosunuz.bana dokunmayan yilan bin yil yasasin yani. sizin gibiler yuzunden ulke bu halde zaten. grev hak almak icindir kotu birsey degil, korkmayin!
  • yahu biri söylesin bu süreç daha ne kadar devam edecek bu grev ne kadar sürecek
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Hava İş Sendikası’nın,15 Mayıs’ta başlayan grev sürecinde yasadışı işçi çalıştırdığı iddiasıyla THY hakkında yaptığı suç duyurusunda mahkeme sendikayı haklı bulmuştu. Bu kararın ardından Türk Hava Yolları'nın ihtiyati tedbir kararını uygulamadığı gerekçesiyle ilgili İstanbul 5. iş mahkemesinin verdiği ihtiyatı tedbir kararının icra müdürlüğünce uygulanması konusunda girişimlerde bulunan Hava-İş Sendikası, THY'nin başını ağrıtacak bir karar daha aldırdı.

İstanbul 32. İcra Dairesi tarafından Türk Hava Yolları'na gönderilen tebligatta 5. İş Mahkemesi tarafından alınan kararların uygulanması aksi takdirde İcra ve İflas Kanunu‎(İİK)'nun 30. maddesi gereğince ceza hükmünün uygulanabileceğini tebliğ etti.

Hava-İş Genel Sekreteri Mustafa Yağcı da konuya ilişkin bir açıklamada bulunarak, "THY A.O da grev kırıcılığı ile ilgili İstanbul 5. İş Mahkemesinin kararının uygulanmasını sağlamak amacıyla 32. İcra Daire Müdürlüğünce 19 Temmuz 2013 tarihinde THY A.O'ya tebliğ edilen icra ilamı 7 günlük süresi 26 Temmuz 2013 tarihinde dolmuş olup hukuk müşavirliğimiz ilgili icra müdürlüğünün 2013/311 esas sayılı ilamı ile ilgili hukuki işlem gereği aynı icra müdürlüğünden bugün muhtıra göndermiş ve THY A.O'ya cezai sorumlulukları bildirilmiştir" dedi.

İŞTE THY'Yİ ZORA SOKACAK O KARAR

THY BU KARARI UYGULAMAZSA CEZALANDIRILACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Yeter ~ 5 yıl önce
Aynen ne kadar kaldi ne zaman biticek bu surec

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ezgi ~ 5 yıl önce
ya sendika isci icin var calisanlar icin var..sendika dusmanmis gibi konusuyorsunuz. isvereni savunuyosunuz.bana dokunmayan yilan bin yil yasasin yani. sizin gibiler yuzunden ulke bu halde zaten. grev hak almak icindir kotu birsey degil, korkmayin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sabır kalmadı ~ 5 yıl önce
yahu biri söylesin bu süreç daha ne kadar devam edecek bu grev ne kadar sürecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
prealtar ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000