29 Nisan 2017, Cumartesi 11:20:57

THY Borajet uçaklarını ve personelini alacak mı?

CNN Türk televizyonunda gazeteci Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına katılan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Borajet uçakları ve uçuşu ekibiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
  • sabir et geliyo
  • 65 ekip varsa açıkta 55 tanesi iş yapar. Gayet de başarılı pilotlar vardır. Düşünmenize gerek yok. Tipi elinde en az 1000 saat uçmuş hazır adam varken beklemek gereksiz. Ing polemiği komedi. Adamların ing olmasa yurtdışı ops nasıl yapsın ki brj birçok hatta köln,tegel,stutgart,barca,ibiza,trieste,mykonos,rodos vs vs uçmuştur. Pilot kolay yetişmiyor,değer bilelim.
  • Tipe bak hizaya gel..!
  • Yolcularin magduriyeti suruyor ve guya magduriyet olusmicakti. Biletli yolcularimin biletleri halan gelmedi adam 4 gun sonra ucacak

CNN Türk televizyonunda gazeteci Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına katılan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Borajet kabin ve kokpit ekibi personelinin THY'de istihdam edilmesi sorunu Aycı şöyle cevap verdi: "Borajet’le arkadaşlarımız bir süredir görüşüyor. Gerek Genel Müdürümüz gerekse ben zaman zaman devreye girip destek veriyorum. Görüşmeler sırasında Bilal bey süreci iyi yönetti. Borajet’in yeni sahipleri de çok iyi niyetli insanlar. Yolcuların mağdur olmamasına adına yolcuları devralarak THY hatlarında uçurma adına bir anlaşma üzerinde çalıştılar. Sözlü anlaşma yapıldı, yazılı anlaşma da bitmek üzere. Borajet’te hem kabin hem de kokpitte çok kaliteli insanlar var.

İhtiyacımız olan, bize faydası olacak ve istediğimiz standartlarda olan arkadaşları bize transfer etmek adına bizim kapımız açık. Geçtiğimiz yıl kapasite kısıtlamasına gitmiştik ancak bu yıl rakamların yukarıya doğru çıkması nedeniyle, çalışanlarımızın da büyük bir aidiyet duygusuyla işlerine dört elle sarıldıkları oranda ciddi anlamda büyümeler gelmeye başladı son rakamlara göre. Şu anda yeniden ihtiyaçlarımız artıyor. Bu kapsamda insan kaynakları bakımından değerlendirilecek bir yer Borajet".

BORAJET UÇAKLARI FİLOYA KATILACAK MI?
Borajet filosundaki Embraer uçaklarının THY envanterine katılıp katılmayacağı konusundaki soruya "Halka açık bir şirketiz, dolayısıyla uçak konusunu resmiyete dökülmeden buradan açıklayamam. Ancak bizim bakış açımız şu; filo perspektifimiz açısından bize uyan şartlar oluştuğu taktirde ilgilenebileceğimiz durumlar var. Arzu ettiğimiz şartlar oluştuğunda neden olmasın" diyerek cevap verdi.

THY Borajet uçaklarını ve personelini alacak mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (91)

bizimkilere geldi ~ 1 yıl önce
sabir et geliyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bence ~ 1 yıl önce
65 ekip varsa açıkta 55 tanesi iş yapar. Gayet de başarılı pilotlar vardır. Düşünmenize gerek yok. Tipi elinde en az 1000 saat uçmuş hazır adam varken beklemek gereksiz. Ing polemiği komedi. Adamların ing olmasa yurtdışı ops nasıl yapsın ki brj birçok hatta köln,tegel,stutgart,barca,ibiza,trieste,mykonos,rodos vs vs uçmuştur. Pilot kolay yetişmiyor,değer bilelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi canım ~ 1 yıl önce
tam tersine son zamanlarda en kolay yetişen şey pilottur. paradan haber ver sen ;)
Yabancı dil ~ 1 yıl önce
İngilizceye gelince , yabancı pilotlar sağolsun. Sanki kimse bilmiyor
Simpson ~ 1 yıl önce
Tipe bak hizaya gel..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acenta55 ~ 1 yıl önce
Yolcularin magduriyeti suruyor ve guya magduriyet olusmicakti. Biletli yolcularimin biletleri halan gelmedi adam 4 gun sonra ucacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000